STĪGU BURVĪBA Maksima Beitāna čella solo koncerts klavieru pavadījumā
Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris — Retro zāle
16. augustā plkst. 18.30
Vakars, kurā mūzika pārvēršas vārdos un jūtās... Aicinām jūs uz izsmalcinātu muzikālu piedzīvojumu, kurā tālu aiz mūsu zemes robežām pazīstamais čellists Maksims Beitāns, kopā ar pianistu Edgaru Tomševicu, rosinās klausītājus doties līdzi mīlestības melodijām, kinomūzikas noskaņām un atmiņām no sirds dziļumiem.
Maksims Beitāns — latviešu čellists ar izcilu māksliniecisko meistarību, plaši pazīstams ar savām emocionāli piesātinātajām interpretācijām un novatorisku pieeju mūzikai. Viņš ir uzvarējis 18 starptautiskos konkursos, tostarp piecos Grand Prix, un muzicējis prestižās koncertzālēs visā Eiropā, ASV un Āzijā. Pašlaik dzīvo starp Lugāno un Monako, veidojot muzikālus projektus starptautiskā mērogā.
Beitāns muzicē uz vēsturiski nozīmīgiem instrumentiem, tostarp čella, ko darinājis Antonio Stradivari, kā arī Deivids Teklers. Klausoties šos instrumentus, sajūtam lielo meistaru izcilo prasmi.
Slavenais diriģents Rikardo Muti raksturojis Beitāna spēli kā “itāļu balsi”, kurā bel canto lirisms savijas ar izteiksmīgu un spilgti jūtamu tehniku. Viņa vizītkarte — Carmen Fantasy (Buxton Orr) — spilgti atklāj mākslinieka virtuozitāti un spēju apvienot tehniku ar emocionālu stāstījumu.
Beitāna interpretācijas ir guvušas izcilo diriģentu Vladimira Aškenazi, Heinca Holigera, Rikardo Muti un Valērija Gergijeva atzinību un augstu viņa spēles dziļuma, tehniskās meistarības un emocionālās intensitātes vērtējumu.
Svarīgs posms Beitāna mākslinieciskajā ceļā bija sadarbība ar leģendāro pianistu Ivo Pogoreliču, kas būtiski ietekmēja viņa interpretācijas filozofiju un skatuvisko pieeju. “Maksims Beitāns ir apdāvināts un mērķtiecīgs mūziķis ar gaišu nākotni. Viņa apņēmība aizvedīs viņu dzīvē tālu. Es novēlu viņam visu labāko un veiksmi viņa turpmākajos mākslinieciskajos centienos,” atzinis Ivo Pogoreličs
Vladimirs Aškenazi Beitāna sniegumu raksturojis kā "iespaidīgu un paliekošu dziļu jūtu sniegumu", savukārt Daniils Šafrans atzinis: “Pat agrīnā vecumā viņam piemīt liela mākslinieka kvalitātes.”
2024. gadā Maksims ar lepnumu pārstāvēja Latviju NATO 75. jubilejas koncertā Vašingtonā, muzicējot ASV Nacionālajā bibliotēkā, apliecinot Latvijas kultūras varēšanu starptautiskajā telpā.
Programmā skaistākās Itālijas, Francijas un Argentīnas komponistu, melodijas kinomūzika un romantiskas noktirnes.
Pie klavierēm Edgars Tomševics Izcils pianists ar dziļi izjustu muzikalitāti, kam piemīt izsmalcināta ansambļa izjūta un interpretācijas elegance. Edgars ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Kameransambļa un klavierpavadījuma katedras lektors, kā arī Latvijas Nacionālās operas solistu koncertmeistars.
Vairāk informācijas: http://www.maximbeitan.com