logo
Pirkumu grozs: 0
logo
Izvēlēties periodu:
Pirkumu grozs: 0
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Svecha gorela na stole, svecha gorela/ Музыкально-поэтический вечер Александра Цуркана

Se 31.07.2021 18:00
35.00
Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
Pasākums “Svecha gorela na stole, svecha gorela”, kas bija paredzēts 31.07.2020. un tika pārcelts uz 17.04.2021., tiek atkārtoti PĀRCELTS uz 31.07.2021.
 
Visas iepriekš iegādātās biļetes ir derīgas pārceltajā datumā.

Ja kādu apsvērumu dēļ nav iespējas apmeklēt pasākumu pārceltajā datumā, lūdzam vērsties pie pasākuma organizatora. Tel: +371 26761846, mvkcitypro@gmail.com

 
Par godu Borisa Pasternaka jubilejai Jūrmalā notiks muzikāli poētisks vakars “Svece dega uz galda…”

Par godu dižā dzejnieka un rakstnieka Borisa Pasternaka 130.dzimšanas dienai notiks Krievijas nopelniem bagātā mākslinieka, leģendārā “Tagankas teātra” aktiera Aleksandra Curkana muzikāli poētiska monoizrāde “Svece dega uz galda…”. Pasākums notiks 17. aprīlī plkst. 18:00 viesnīcā Pegasa Pils Boutique SPA Hotel & Resort (Jūrmala, Jūras iela 60)
 
Aleksandra Curkana autorprojekts, kas veltīts izcilā Sudraba gadsimta dzejnieka jubilejai, pastāstīs par Borisa Pasternaka dzīves gājuma un daiļrades svarīgākajiem notikumiem, atklās skatītājiem viņa dzejas īpašo muzikalitāti un daudzu tēlu filozofiskos zemtekstus.
 
Aktieris ar viņam piemītošo izcilo izteiksmīgumu un patiesumu deklamēs dzejoļus, citēs dzejnieku, runās fragmentus no prozas darbiem un dziedās dziesmas ar tā vārdiem. Uz ekrāna tiks rādīti arhīvu foto un videomateriāli – vakara viesi redzēs kadrus ar Borisu Pasternaku un viņa ģimeni, draugiem, dzirdēs dzejoļu fragmentus paša autora izpildījumā.
 
Skatītājiem atklāsies neordinārs cilvēks, kurš varēja kļūt gan par mūziķi, gan par mākslinieku, gan par filosofu, taču izvēlējās dzejnieka likteni. Tajā bija daudz mīlestības un dramatisma pilnas daiļrades, visa Pasternaka dzīve ir labi redzama viņa dzejoļos. Viņš veltīja tos iemīļotajām sievietēm, kuras dievināja, dārgajai Tēvzemei, bez kuras nespēja iedomāties savu dzīvi, dabas skaistumam un tīrām cilvēciskām jūtām. Dižu cilvēku, pārsteidzošu varoņdarbu, briesmīgu notikumu laikabiedrs, liecinieks veselai ērai valsts vēsturē, kas nezaudēja spēju skaidri spriest un patiesi just.
 
Viesi dzirdēs izjustus, dziļus un izsmalcinātus dzejoļus, kas veltīti Jēzum Kristum, Dievmātei, Marijai Magdalēnai; vārsmas, kuras veltītas laikabiedriem – dižajiem dzejniekiem Vladimiram Majakovskim, Marinai Cvetajevai, Josifam Mandelštamam, kas atklāj viņu attiecību skaistumu un ļauj pieskarties Krievijas dzejrades brīnišķīgajai lirikai.
 
Tāpat vakara gaitā Aleksandrs Curkans runās par īpašu notikumu Borisa Pasternaka biogrāfijā – Nobela prēmiju literatūrā un notikumiem, kas sekoja tās piešķiršanai.
 
///
Aleksandrs Curkans - Krievijas nopelniem bagātais mākslinieks, Tagankas teātra aktieris, bijis leģendārā teātra režisora Jurija Ļubimova skolnieks, spēlējis galvenās lomas izrādēs “Marķīzs de Sads” (Marata loma), “Veņička Jerofejevs” (Veņičkas loma), “Meistars un Margarita” (Ivana Bezdomnova loma), “Brāļi Karamazovi” (Mitjas Karamazova loma) un daudzās citās. Nospēlējis vairāk nekā 70 lomas kino, to vidū “Sniegs purpura krāsā” (režisors Vladimirs Gramatikovs), “Sibīrijas kņazes noslēpums” (režisors Vladimirs Gramatikovs), “Bumers 2” (režisors Pjotrs Buslovs), u.c., kā arī televīzijas seriālos “Nadeždas krasts”, “Papardes zieds”, “Sirds nav akmens”, “Inkasatori”, “Maskava. Trīs stacijas”, “Mežzinis”, “Skola resnītēm”, “Miesassargs 3”, “Izmeklētāja Gurova jaunā dzīve”, “Platīns”, “Gromovi”, u.c.
 
Pasākuma organizators – MVK city Pro.
 
Papildu informācija un biļetes: +371 26761846, mvkcitypro@gmail.com, kā arī www.bilesuserviss.lv .
 
Vietu skaits ierobežots.
 
Pasākuma lapa sociālajā tīklā Facebook: https://www.facebook.com/events/135852821021543/
 
Pasākumi
Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot