Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

'PLATONOVS' / 'ПЛАТОНОВ' MASKAVAS SATĪRAS TEĀTRIS

Pi 16.12.2019 19:00
Dailes teātris
50.00 - 100.00
PLATONOVS UN VIŅA SIEVIETES. PIRMIZRĀŽU.

Festivāls "Baltijas pērle" turpina Maskavas teātru pirmizrāžu parādi, kuras ietvaros Rīgā viesosies slavenais Satīras teātris ar izrādi "Platonovs", ko pēc A. P. Čehova lugas iestudējis P. Safonovs.  

Iestudējums tiks izrādīts uz Dailes teātra skatuves 16. decembrī.

1879. gadā Antons Čehovs, tolaik vien deviņpadsmit gadus jauns rakstnieks, sarakstīja simt trīsdesmit četras lappuses biezu dramatisku sacerējumu, kurā ieskanas visas tēmas un motīvi, kas nodarbinās ārstu un dramatugu Čehovu viņa tālākajā dzīves laikā.

Šis manuskripts tika izcelts no aizmirstības un publicēts vien 20 gadus pēc autora nāves. Nosaukuma tam nebija un lugu iestudējot, tai virsrakstā tika likts galvenā tēla vārds - Platonovs. Cilvēks, kuru mīl četras sievietes, un kurš nemīl nevienu no tām. Un nesaprot, kā dzīvot.

Režisors ir izveidojis mūsdienīgu, spilgtu un pretrunīgu izrādi, kas aizrauj no pirmajām replikām un neatlaiž līdz pat beigu aplausiem.

Čehova teksts skan svaigi un aktuāli, stāstot par cilvēku, kurš varētu kļūt par mūsdienu varoni. Pāvels Safonovs ir pārliecināts: "Čehova lugās allaž atrodas blakus mīlestība un ironija, absurds un kaisle, neticība un tīrība. Pašlaik, kad visapkārt novalkātas idejas, melīgi saukļi un aptraipītas autoritātes, Platonovs izskatās kā vēl neuzrakstīta romāna varonis, lai gan tieši viņa talants, enerģija un mīlestība varētu iestāties pret vispārējo vulgaritāti un naudas varu, kas kļuvis ārkārtīgi svarīgi."

“Platonovs.”  

Saulaina vasaras diena... Dzīve rit klusi un rimti. Ģenerāļa atraitnes Annas Petrovnas Voinicevas muižā pulcējas viesi. Ieradies gan Petrina kungs (saimnieces kreditors), gan Porfīrijs Glagoļjevs (Annas Petrovnas apjūsmotājs), gan kaimiņi Platonovi — Mihails Vasiļjevičs ar sievu Sašeņku un svaini, dakteri Triļecki. Sabiedrība izklaidējas, kā nu kurš: spēlē fantus vai šahu, aprunā kaimiņus vai dzer tēju dārza terasē.

Viesi rāmi laiskojas, un nekas nevēsta par iespējamiem pārsteigumiem. Līdz Seržs Voinicevs iepazīstina klātesošos ar savu sievu Sofiju. Platonovam viņa nav svešiniece... Sapņainās jaunības laikā viņi "bija iemīlējušies un raudzījās uz dzīvi kā lieliem, ilgstošiem svētkiem, kuros viņiem atvēlēts daudz vietas."

Neveiklība, apjukums, situācijas traģikomiskums, muļķīga apstākļu sakritība un pretrunīga rīcība izraisa notikumus, kas maina šo cilvēku likteņus...

"Nekad nekā nav pēc tam. Tā tikai šķiet, ka viss vēl priekšā, ka dzīve ir gara un laimīga. Ka pašlaik var dzīvot šādi. Ka vēlāk visu varēs izlabot. Tas "vēlāk" nekad nepienāks. Nu es to droši zinu: atliek tikai vienu reizi nodot, vienu reizi samelot tam, kam esi ticējis, ko esi mīlējis, un vairs no nodevību važām neizkļūt, var vairs neizkļūt..."

Vairāk informācijas: http://WWW.BALTICPEARL.LV

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
'PLATONOVS' / 'ПЛАТОНОВ' MASKAVAS SATĪRAS TEĀTRIS Pi 16.12.2019 19:00 Dailes teātris 50.00 - 100.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.90 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti
Pasākumu drīkst apmeklēt: no 18 gadu vecuma
Pasākuma valoda: krievu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~3h
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:00
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: nav
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: nav
Norises vieta
Dailes teātris
Brīvības ielā 75 Rīga Latvija
Organizators
Pasākumi šajā norises vietā
Pirkt SARKANAIS IRBENĀJS / КАЛИНА КРАСНАЯ SARKANAIS IRBENĀJS / КАЛИНА КРАСНАЯ Dailes teātris, Latvija 36.00 - 96.00
-20%
Pirkt Ziemassvētku komēdija 'Kad eņģeļi joko' / Рождественская комедия 'Когда ангелы шутят' Ziemassvētku komēdija 'Kad eņģeļi joko' / Рождественская комедия 'Когда ангелы шутят' Dailes teātris, Latvija 24.00 - 64.00
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!
Pirkt LADIES NIGHT. Tikai sievietēm. Versija 2018 / LADIE'S NIGHT.Только для женщин. Версия 2018 LADIES NIGHT. Tikai sievietēm. Versija 2018 / LADIE'S NIGHT.Только для женщин. Версия 2018 Dailes teātris, Latvija 24.00 - 80.00
-20%
Pirkt ČULPANA HAMATOVA. RītsVakars. / ЧУЛПАН ХАМАТОВА. УтроВечер. ČULPANA HAMATOVA. RītsVakars. / ЧУЛПАН ХАМАТОВА. УтроВечер. Dailes teātris, Latvija 35.00 - 100.00
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!
Pirkt MĪLESTĪBA LĪDZ KAPA MALAI - DIVIEM MUĻĶIEM / ЛЮБОВЬ ДО ГРОБА - ДУРАКИ ОБА MĪLESTĪBA LĪDZ KAPA MALAI - DIVIEM MUĻĶIEM / ЛЮБОВЬ ДО ГРОБА - ДУРАКИ ОБА Dailes teātris, Latvija 23.00 - 60.00
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!