logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne

Teātra izrāde - Pīķa Dāma - Mistiskā anekdote.

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
Izrāde “Pīķa dāma” pēc A.Puškina stāsta motīviem
 
No 29.jūlija līdz 2.augustam Jūrmalā, vasarnīcas teātra FABRICA telpās, vēsturiskā XIX gs. ēkā (Blaumaņa 22, Jūrmala), notiks piecas pirmizrādes uzvedumam, kas tapis pēc Aleksandra Puškina slavenā stāsta “Pīķa dāma” motīviem. Iestudējumā, kura idejas autore ir Maskavas režisore Marija de Valukofa (Maria de Valukoff), savijas vairāki teātra žanri: drāma, opera, horeogrāfija.
Sākums plkst. 20.00, bez starpbrīža.
 
“Izrādes ideja radās pirms gada, tieši Jūrmalā. Neatkārtojamā, nostalģiskā Jūrmalas dzīves aura palīdzēja formulēt notikuma formātu – vasarnīcas teātris. Man ir ļoti tuva brīvā teātra koncepcija, kuru XX gs. sākumā ārpilsētas mājās īstenoja A.Bloks, V.Meierholds, V.Majakovskis, F.Šaļapins, citi literārās un teātra elites pārstāvji. Tur tika veidoti pilnīgi avangardiski iestudējumi, kuros izmantoja novatoriskus scenogrāfijas, horeogrāfijas, dramaturģijas paņēmienus. Mūsu komanda nolēma atjaunot šo ideju, un izrāde “Pīķa dāma” būs šā žanra debija,” stāsta Marija de Valukofa.
 
Izrāde “Pīķa dāma” ir veltīts Krievijas aktiera Viktora Proskurina piemiņai. Viņš bija režisores Marijas de Valukofas tuvs draugs un kolēģis, bet viņa atveidotais Hermanis Puškina stāsta padomju laiku ekranizācijā bija vēl viens emocionāli spilgts pamudinājums veidot jaunu šī slavenā darba lasījumu.
 
Radošajā kolektīvā darbojas augsta līmeņa profesionāļi un talantīgas radošās personības no Latvijas un Krievijas, projekts pārsteidz ar ideju un ieceru vērienīgumu. Lielākajai daļai komandas dalībnieku ir milzīga darba pieredze apjomīgos teātra, kino, televīzijas un izklaides pasākumus. Viņi arī iepriekš ir strādājuši kopā. Piemēram, ar aktieri Rihardu Leperu Marija strādāja savas filmas “Vienā elpas vilcienā” uzņemšanas laikā, tajā viņam bija galvenā loma, bet izrādē “Pīķa dāma” aktieris atveidos Tomski. Hermani atveidos jaunais aktieris Marats Efendijevs, kuru skatītāji atceras pēc spilgtiem darbiem Čehova Rīgas krievu teātrī. Lizavetas Ivanovnas lomā redzēsim talantīgo Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti Janu Luti. Dēmonisko grāfienes tēlu veidos pati Marija de Valukofa.  
 
Izrādes centrs un galvenā kuratore ir Marija de Valukofa – teātra darbiniece, aktrise, teātra un kino režisore, mākslas zinātņu kandidāte. Viņas autorprojekti ir ekspresīvi un neparasti, tos piepilda mūzika un pasakainas norises. Uzveduma scenogrāfiju veidojis Jevgēņijs Raicess - Krievijas televīzijas akadēmijas loceklis, AAS “Pirmais kanāls” galvenais dizainers, TEFI prēmijas ieguvējs. Iestudējumā svarīga vieta ierādīta mūzikai un modernajai horeogrāfijai, ko veidojis Krievijas komponists, aranžētājs, starptautisku konkursu uzvarētājs, pianists Vladimirs Beluncovs un jaunā Latvijas horeogrāfe Laura Gorodko.
 
Izrādes afišas autors ir Igors Gurovičs – viens no pasaulē labākajiem grafiskajiem dizaineriem, profesionālo prēmiju “Rodčenko”, “Design Innovation Award”, “Golden Bee Award”, u.c. laureāts. Projekta izpildproducente ir Jekaterina Lanskaja-Sapožņikova – neskaitāmu video, televīzijas projektu, mūzikas festivālu, tostarp WORLD JAZZ Festival režisore un producente, Londonas starptautiskās kino prēmijas L.I.M.P.A. galvenās balvas ieguvēja.
 
Izrādi veidoja arī:
Kostīmu māksliniece: Valentīna Začiņajeva
Izrādes direktors: Arnis Grīnbergs
Fotodizains: Svjatoslavs Pļušs
Skaņu režisors: Rūdolfs Bušmanis
Gaismu režisors: Kaspars Jurgons
Koncertmeistare: Natālija Kitova
Grims: Anastasija Robiška – Haleka
Režisora palīdze: Lidija Veremčuka

Pasākuma lapa sociālajā tīklā FACEBOOK: https://www.facebook.com/events/650942082439156
Vasarnīcas teātra FABRICA adrese: Blaumaņa iela 22 (iebraukšana no Ceriņu ielas), Jūrmala, Dubulti.

Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/PikaDamaJurmala/

Pasākumi

Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot