Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Baleta izrāde Šagrēnāda / Балет Шагреневая кожа

Pi 28.05.2018 19:00
Teātra nams Jūras vārti
7.00 - 10.50
Baleta izrāde „Šagrēnāda”

Izrāde „Šagrēnāda” ir Latvijas horeogrāfes Aleksandras Astreinas oriģinālbalets -  pasaules literatūras līmeņa romāna ekranizācija. „Šagrēnāda” ir slavena franču rakstnieka Onorē de Balzaka darbs, kurš ir loti rets un ir zināms lasītāju šauram lokām. Bet, uzrakstītais 1830.-1831. gadā romāns, paliek ļoti aktuāls arī mūsdienas, jo aizskāra mūžīgos jautājumus par cilvēka dzīves jēgu.
Izrādes muzikālais pavadījums  – J.S. Baha, H. Berlioza, A. Korelli un G. Malera nemirstīgo skaņdarbu atskaņošana un operas Dīvas balss, veido neaizmirstamu sajaukumu, kurš spēs aizraut ikvienu no klātesošajiem.
Kostīmu dizaina pamatā ir 19. gadsimta kostīmu piemēri, kurus izdaiļo Latvijas dizaineru – Ilzes Sildares (Ilze Sildare) un Ellas Gorbovas (Ella Gorbo) skaistie darbi.
Izrāde ir veidota, balstoties uz mūsdienīgajām baleta un režijas tendencēm, izmantojot arī izgaismošanas mākslas iespējas, tomēr, pieturoties pie klasiskās baleta  akadēmiskajiem kanoniem, kas padara to par piemērotu dažādām skatītāju vecuma grupām.

28. maijā, 19.00 Teātra nama “Jūras vārti” skatītājiem tiks izrādīts baleta uzvedums  “Šagrēnāda”. Šī baleta horeogrāfijas autore ir Aleksandra Astreina, bet mūzikas pavadījumā ir izmantoti pasaulslaveno klasiķu I. S. Baha, G. Mālera, A. Korelli un H. Berlioza skaņdarbi. Uzvedums ir veidots neoklasicisma stilā, izmantojot stilizētos kostīmus, kas ļauj skatītājam iejusties 19. gadsimta Francijas atmosfērā.
Šīs balets balstās uz mūsdienīgajām baleta un režijas tendencēm, izmantojot arī izgaismošanas mākslas un grafiskās iespējas, tomēr, pieturoties pie klasiskās baleta  akadēmiskajiem kanoniem, kas padara to par piemērotu dažādām skaītāju vecuma grupām.
Šī uzveduma mūzikas pavadījums, pateicoties savai dažādībai, kļūst gan par fonu sižeta attīstībai, gan par vienu no izrādes tēliem. Operas dziedātājas balss un nemirstīgo skaņdarbu atskaņošana veido neaizmirstamu sajaukumu, kurš spēs aizraut ikvienu no klātesošajiem.
Aleksandras izmantotie mūsdienu režijas paņēmieni padara uzvedumu dinamiskāku un skatītājam saprotamāku, kas, savukārt, nodrošina iespēju izbaudīt kvalitatīvu un intelektuāli piesātinātu atpūtas mirkli.

Vairāk informācijas: http://www.newlatvianballet.lv

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Baleta izrāde Šagrēnāda / Балет Шагреневая кожа Pi 28.05.2018 19:00 Teātra nams Jūras vārti 7.00 - 10.50
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Līdz 26.maijam visām biļetēm piemērota 30% atlaide. Cenas šajā periodā ir norādītas ar atlaidi!

Pasākumu drīkst apmeklēt:
no 7 gadu vecuma
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~1h30min
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:30
 

Norises vieta
Karlīnes iela 40 Ventspils Latvija
Organizators
Open Way, biedrība
Dzintaru prospekts 72A Jūrmala LV-2015 Jūrmala