Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

DIVI DŽENTLMEŅI NO VERONAS / ДВА ДЖЕНТЛЬМЕНА ИЗ ВЕРОНЫ

Ce 07.06.2018 19:00
7.00 - 10.00
Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
V.Šekspīrs
DIVI VERONIEŠI
M.Kuzmina tulkojumā

Romantiskā komēdija divos cēlienos

Iestudējums un scenogrāfija – Igors Koņajevs
Kostīmu māksliniece – Valentīna Začiņajeva
Gaismu mākslinieks – Deniss Solncevs
Vokālais pedagogs – Jānis Misiņš
Horeogrāfe – Gunta Bāliņa
Skatuves kustības un cīņas – Rita Lūriņa

Izrādes noformējumā tiek izmantoti ielu mākslas (street-art) pārstāvju – mākslinieku Pablo S. Errero&Davida de la Mano un Likena (Pablo S. Herrero & David de la Mano un Liqen) darbi.
Izrādē skan Sergeja Patramanska sacerētās dziesmas RKT izrādei „Divpadsmitā nakts”, kā arī 20. gs. beigu un 21. gs. sākuma populārākās melodijas.

Lomās: Igors Čerņavskis, Jurijs Safronovs, Marats Efendijevs, Maksims Busels, Jana Herbsta, Jana Ļisova, Natālija Živeca, Tatjana Žačesta, Nataļja Smirnova, Jūlija Berngardte, Anastasija Džordževiča, Igors Nazarenko, Ivans Kločko, Pāvels Griškovs, Ņikita Voroņins, Artūrs Trukšs, Aleksandrs Poliščuks, Kirils Zaicevs.

2014. gadā visa teātra pasaule plaši atzīmē Viljama Šekspīra 450. dzimšanas dienu. Daudzi pret šiem vēsturiskajiem datiem attiecas ar neuzticību. Kaut vai tāpēc vien, ka nav zināms patiesais Šekspīra dzimšanas dienas datums. Ir pieņemts uzskatīt, ka viņš ir dzimis 1564. gada 23. aprīlī. 

Kas slēpies aiz vārda Šekspīrs – dzejnieks Kristofers Marlo, grāfs Retlends vai pat karaliene Elizabete I – droši to noskaidrot vairs neizdosies. Nemainīga paliek patiesība, kuru pateicis A. Puškins: „Cik gan ir apbrīnojams Šekspīrs! Man reibst galva, lasot Šekspīru. Es it kā lūkojos bezdibenī”.

Arī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris nolēma atzīmēt diženā tautas dziesminieka (barda) jubileju ar viņa visagrīnāko romantisko komēdiju „Divi veronieši”.

Kas var būt jaukāks par jaunību un tās maldiem mīlestībā un draudzībā? Kā saglabāt uzticību, kad tevi pārņem kaislība? No kā lai mācās, ja tavas acis ir kļuvušas aklas aiz mīlestības? Jaunībā kļūdas tiek piedotas, jo dzīve tikai sākas, bet izziņas ceļš ir aizraujošs, kaut gan reizēm ērkšķains.

Vairāk informācijas – www.trd.lv

Vairāk informācijas: http://www.trd.lv

Pasākumi