Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Tartu laulupidu peakontsert. Laulupeo 150. sünnipäev

Se 22.06.2019 18:00
12.00 - 30.00
Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
Tartu Dziesmu svētku noslēguma koncerts | Dziesmu svētkiem 150!


Dārgais dziesmas draugs!

Lūdzu, atnāc uz manu 150. dzimšanas dienu 2019. gada 20.-22. jūnijā Tartu.

Ja nekādi netiec uz visām trīs pasākuma dienām, atnāc, lūdzu, 22. jūnijā, kad visi mani draugi pulcēsies Tartu Dziesmu svētku estrādē, lai kopīgi nodziedātu vienu garu dzimšanas dienas dziesmu, kuru autori ir Gustavs Ernesakss, Arvo Perts, Veljo Tormis, Mīna Herma un daudzi, daudzi citi. Patlaban savu dalību jau pieteikuši vairāk nekā 8500 labu draugu, kuri pieskandinās visu Dziesmu svētku estrādi.

Lai svētki būtu jo īpaši sirsnīgi, par palīgiem pieaicināju virsdiriģenti Trīnu Koči un režisorus Anu Lambi, Rīnu Rosi un Karlu Laumetsu.

Tāpat varēs vērot un klausīties pūtēju orķestra un Vanemuines simfoniskā orķestra sniegumu.
Tā solās būt viena grandioza atkalredzēšanās! Pēc tam, kad diriģenti koncerta noslēgumā maigi gaisā mesti, kopīgi ar jaunajiem draugiem jeb grupu “Curly Strings” šajā īsajā jūnija naktī turpināsim dziedāt dzimšanas dienas dziesmas.


Gaidīšu! 
Tavi Dziesmu svētki


---
Dziesmu svētki 2019. gadā atzīmē savu 150. gadadienu. Dziesmu svētki, protams, norisināsies Tartu – pilsētā, kur aizsākās Dziesmu svētku tradīcija. Tartu Dziesmu svētku noslēguma koncertā skanēs dziesmas, kuras mums visiem mīļas, un glabājas dziļi sirdī. Vairāk nekā 8500 dziedātāju, starp kuriem būs dzirdamas gan vectēvu, gan mazbērnu balsis, 2019. gada 22. jūnijā līdz skatītājiem aiznesīs augstākās raudzes kora mūziku. Skanēs, piemēram, Mīnas Hermas “Tuljak”, Aleksandra Kunileda “Mana tēvzeme ir mana mīlestība”, Veljo Tormisa “Dziesmas sākums”, Gustava Ernesaksa “Ielūgums”, Ilo Vintera “Dziesma par Ziemeļu zemi”, Arvo Perta “Igaunijas šūpļadziesma”, Airi Līvas “Gribu, negribu” un Reina Rannapa “Ābola dziesma”.

Un tieši tāpat, kā pirmajos Dziesmu svētkos pirms 150 gadiem, arī šoreiz uz skatuves kāps pūtēju orķestri. Tiem piepulcēsies Vanemuines simfoniskais orķestris un solisti Tenis Megi, Jareks Kasars, Reigo Tamms (Igaunijas Nacionālā opera), Ivo Linna u.c. Pēc noslēguma koncerta Dziesmu svētku svinības Tartu Dziesmu svētku estrādē turpināsies kopā ar grupu “Curly Strings”.


Pirms 150 gadiem aizsākusies Dziesmu svētku tradīcija iekļauta UNESCO kultūras mantojuma sarakstā. Pirmie vispārējie Igaunijas Dziesmusvētki norisinājās 1869. gadā Tartu.
Uz priecīgu atkalredzēšanos!

Skat. Visu Dziesmu svētku dzimšanas dienas programmu www.tartulaulupidu.ee un dodies ceļojumā pa Tartu dažādos Dziesmu svētku laikos.

NB! Visiem, kas biļetes uz Tartu Dziesmu svētku noslēguma koncertu iegādājušies ar biļešu servisa “Piletilevi” starpniecību, iespējams atbalstīt igauņu Dziesmu svētku baznīcas – Tartu Marijas baznīcas – atjaunošanu. Baznīca, kas atrodas Tartu, Pepleri ielā 1, ir vieta, kur notika pirmo Vispārējo Dziesmu svētku ģenerālmēģinājums, kā arī šī ir vieta, kas bija galvenā organizatora Johana Voldemāra Jansena nemērojamā prieka lieciniece. Tartu Marijas baznīcā pirms 150 gadiem aizsākās svētki, kas mūs saved kopā arī šodien.

Biļete ar atlaidi:
Studenti, skolēni, ITIC kartes īpašnieki, pensionāri, cilvēki ar īpašām vajadzībām, represētie
Bērns līdz 6 gadu vecumam, kā arī pavadonis cilvēkam ar īpašām vajadzībām, Dziesmu svētku noslēguma koncertu var apmeklēt bez maksas.
Atbalstītāja biļetes pircējs saņems Tartu Dziesmu svētku programmu, paliktni sēdēšanai, lietusmēteli un aproci. Nodrošināsim arī ātru un plūstošu ieeju Dziesmu svētku estrādē, kā arī no sirds priecāsimies, ja atbalstīsiet svētkus.
Ģimenes biļete (divi pieaugušie un četri bērni vecumā līdz 17 gadiem (iesk.)).

Koncerta klausīšanās zonas Tartu Dziesmu svētku estrādē svētku noslēguma koncertā

Saprotam, ka Dziesmu svētkos publikai ir dažādas vēlmes. Vieni vēlas dziedāt līdzi, vieni ģimenes lokā jauki pavadīt laiku, vieni netraucēti klausīties dziesmu skanējumā. Tartu Dziesmu svētku noslēguma koncertā estrādi esam sadalījuši divās lielākās zonās, lai tādējādi apmierinātu pēc iespējas vairāk vēlmju. Vienu koncerta zonu nodēvējām Arvo Perta “Igaunijas šūpļadziesmas” vārdiem “Kuss, kuss, kallike” (“Kuš, kuš, mazulīt”), bet otru – par godu Mīnai Hermai – “Tuljak”.

Pirmā – “Kuss, kuss, kallike” jeb koncerta klausītāja zona – domāta Dziesmu svētku gardēžiem. Tiem, kas vēlas klausīties lielāko daļu no skatuves dzirdamo nošu un meklēt dziesmās vēstījumus un dziļāku jēgu. Tiem, kuriem mūziku tīk baudīt mierā un klusumā, kā arī izvēlēties sēdvietas visai ģimenei, esot pārliecinātiem, ka tieši šīs vietas viņu bērnus, draugus un paziņas 22. jūnijā Tartu Dziesmu svētku estrādē visa koncerta laikā gaida.

Skatuvei tuvāk esošās sēdvietas esam sanumurējuši, nodalot to par klasiskā koncerta klausīšanās zonu. Tiem, kuri Dziesmu svētkus mīl ar visu sirdi un dvēseli un gluži vai sastingst, klausoties pasaules skaistākās kora dziesmas igauņu valodā. Ziedi, pļava un saules stari ieskaus jūs caur mūzikas skaņām tieši koncerta klausītāja jeb “Kuss, kuss, kallike” zonā.

“Tuljak” jeb dzimšanas dienas svinību zona toties ir labākā “novadnieku sasaukšanas vieta“, lieliska tikšanās vieta ar domubiedriem, lai koncertu klausītos līksmā noskaņojumā. Ir taču dzimšanas diena!

“Tuljak” zonā ir nenumurētas sēdvietas un stāvvietas, kā arī zaļas nogāzes. Posieties ceļā jau laicīgi!
Pasākuma ietvaros
Pasākumi netika atrasti
Pirkt Tartu laulupidu peakontsert. Laulupeo 150. sünnipäev ĀrzemesĀrzemesTartu laulupidu peakontsert. Laulupeo 150. sünnipäev Tartu Laululava, Igaunija 12.00 - 30.00
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!
Loading...
Atjaunot