Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Pikolo muzikālais lektorijs bērniem (Sanktpēterburga) / Детский музыкальный лекторий Пикколо (Санкт- Петербург)

Sv 25.03.2018 12:30
Latvijas Mūzikas akadēmija, Ērģeļu zāle
22.00 - 65.00
Unikāls bērnu muzikālais lektorijs atkal Rīgā!
Bērnu muzikālais lektorijs “Pikolo”(Sanktpēterburga)
 
aicina 3-8 gadu vecuma bērnus un viņu vecākus uz attīstošu koncertnodarbību ciklu           
“Mūzikas instrumenti “Pikkolo” pasaku valstībā”.
 
25.03.2017 plkst. 11:00 un 12:30 Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akdemijas ērģeļu zālē notiks
attīstošā koncertnodarbība 3-8 g.v. bērniem
“Kas ir kvartets? Balalaika, balalaika-kontrabass, domra un pogu akordeons”.


Šoreiz mūsu mazajiem audzēkņiem būs iespēja iepazīt brinišķīgus krievu nacionālās folkloras mūzikas instrumentus (tādus, kā balalaika-kontrabass, primabalalaika, basa domra un pogu akordeons). Iedziļinoties šo tradicionālo krievu tautas instrumentu neparastā un virtuozā skanējumā, bērni klausīsies klasisko un džeza komponistu mūziku četru ansambļa dalībnieku neparastā un reizēm pat asprātīgā aranžejumā.

Koncerta gaitā mazajiem klausītājiem būs iespēja izzināt jaunus mūzikas instrumentu noslēpumus, piemēram, ka balalaika-kontrabass var skanēt arī kā sitaminstruments vai ka pogu akordeons var kļūt par lielāko mūzikas instrumentu pasaulē!

Mazie skatītaji iepazīsies ar dažādiem ansambļu veidiem, kā arī noteikti no sirds izbaudīs tieši kvarteta mūzikas izpildījumu. Koncerta beigās bērni paši izmēģinās četrus tik dažādus krievu tautas instrumentus, ar izcilo mūziķu palīdzību pašrocīgi pieskaroties katra instrumenta skanējuma noslēpumam.

Ka parasti, koncerta dalībnieki nokļūs pasakā un ar mūzikas un kustību improvizācijas palīdzību dzīvos līdzi pasakas tēlu piedzīvojumiem. Katrs bērns kļūs pa ansambļa vai kopējā orķestra mūziķi ar iespēju izmēģināt savus spēkus uz skatuves!
 
Jautrajā mūzikas un pasaku pasaulē bērnus ievadīs:

• Olga Pikkolo, koncerta vadītāja un muzikoloģe, kas radīja bērnu muzikālo lektoriju, kurš jau 20 gadus veiksmīgi strādā dažādās teātru skatuvēs Sanktpēterburgā un ārzemēs (https://www.mariinsky.ru/company/guest_persones/piccolo_olga);

Solistu lomā šoreiz būs lieliskais “Četru mūziķu kvintets” – Krievijas mūziķu grupa un Sanktpēterburgas krievu tautas instrumentu ansamblis. Ansamblī spēlē četri mūziķi: Jevgēnijs Petrovs – pogu akordeons; Georgijs Nefjodovs – primabalalaika; Vladimirs Kovpajevs – basu domra; Andrejs Dolgovs – balalaika-kontrabass.

Ansambļa nosaukumā var pamanīt zināmu pretrunu, jo kvintets taču ir piecu izpilditaju mūzikas ansamblis, bet šajā mūzikas kolektīvā spēlē tikai četri mūziķi, kas nozīmē, ka “Četru mūziķu kvintets” patiesībā ir kvartets. Paši mūziķi gan skaidro to ļoti vienkārši, ka viņi paši ir tikai četri izpildītāji, bet piektais un pats galvenais koncertā – ir viņu klausītājs!

Kvartets izpilda aktuālu dažādu žanru tautasinstrumentālo mūziku – klasiku, džezu, pasaules pop-un-rokmūzikas hītus, oriģinālas krievu tautas mūzikas interpretācijas un savas mūzikas autordarbus. Pamatojoties uz senās pasaules tautas tradīcijām, “Četru mūziķu kvintets” izmanto pasaules progresīvo mūzikas virzienu elementus. Pastāv viedoklis, ka šis kolektīvs ir tautasinstrumentu izpildijuma novators. Bez ansambļa pamatinstrumentiem (balalaika-kontrabass, primabalalaika, basa domra un pogu akordeons), kolektīva mūziķi bieži izmanto arī citu dažādu pasaules tautu pūšaminstrumentus, etnisko perkusiju, klasisko vokālu, dziedāšanu ar kakla dziedāšanas elementiem vai teksta ierunāšanu hip-hop stilā.

Ansamblis regulāri uzstājas Sanktpēterburgas Marijas teātra koncertzālē, D.Šostakoviča filharmonijas Mazajā un Lielājā zālēs, Sanktpēterburgas kapelā, A.Raikina estrādes teātrī, Gņesinu akadēmijā (Maskavā), Novgorodas S.Rahmaņinova mūzikas kultūras centrā un citās koncertzālēs Krievijā. Savukārt, 2015.gadā “Četru mūziķu kvintets” piedalījās ievērojamā Krievijas federācijas Kultūras ministrijas organizētajā ārzemju kultūras apmaiņas koncertu tūrnejā, kura ietvaros mūziķiem notika koncerti Vācijā, Austrijā, Somijā, Dienvidkorejā, Tadžikistānā, Mongolijā, Kazahstānā, Botsvānā, Kenijā, Jordānijā, Izraēlā un Bulgārijā.

Bērnu nodarbības paredz koncertu programmiņas pašiem mazākajiem, mājas uzdevumus un nelielas mūzikas balvas pašiem čaklākajiem!

Uzmanību! Pasākuma kvalitātes nodrošināšanas nolūkā apmeklētāju vietu skaits ir ierobežots līdz 40 bērniem vienā koncertnodarbībā.

Koncertnodarbības notiek krievu valodā.
Papildus informācija par Pikkolo bērnu lektoriju ir atrodama interneta vietnē – www.piccolosolo.ru

Vairāk informācijas: http://piccolosolo.ru/afisha-i-bilety/product/view/2/2.html

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Pikolo muzikālais lektorijs bērniem (Sanktpēterburga) / Детский музыкальный лекторий Пикколо (Санкт- Петербург) Sv 25.03.2018 12:30 Latvijas Mūzikas akadēmija, Ērģeļu zāle 22.00 - 65.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Pasākumu drīkst apmeklēt: no 3-8 gadu vecumam
Pasākuma valoda: krievu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta (arī vecākiem nepieciešams iegādāties biļeti)
Pasākuma ilgums: ~1h
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: nav

Norises vieta
Organizators
Akvifolija, SIA
Akvifolija, SIA
Brīvības iela 40/27 LV-1050 Rīga