Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Muzikālais 'bandīts' Vjačeslavs Mitrohins un draugu orķestris spēlē galanto rock & blues programmu

Ot 25.09.2018 19:30
VEF kultūras pils
12.00 - 25.00
Muzikālais ‘’bandīts‘’ Vjačeslavs Mitrohins un draugu orķestris spēlē galanto rock & blues programmu

25. septembrī VEF kultūras pils lielajā zālē savu 50. gadu skatuves darbības Jubilejas koncertu, draugu Diānas Pīrāgs, Aivara Hermaņa, Raimonda Macata, virtuozā lietuviešu ģitārista Virgilijusa Jutasa un citu mākslinieku pavadībā sniegs, par ģitārmūzikas ‘’bandītu’’ godātais muzikants, komponists, aranžētājs, producents un izpildītājs Vjačeslavs Mitrohins.
Par Latvijas Elisu Kūperu (Alise Cooper) dēvētais virtuozais ģitārists Vjačeslavs Mitrohins uz skatuves ir jau kopš 1968. gada. Savulaik viņš pats jokojot sevi nosaucis par muzikālo ‘’bandītu’’, taču ārējais huligānisms ir tikai maska Vjačeslava visaugstākās klases meistarībai un profesionālismam, kas slīpēts teju piecdesmit gadu garumā. Ģitāra viņa rokās ne tikai raud un dzied, bet arī kauc, vaimanā, dusmojas, radot klausītājā vienreizējas emocijas.
Ģitārists, komponists, aranžētājs, producents Vjačeslavs Mitrohins dzimis 1953. gada  janvārī Liepājā. Mitrohins absolvējis Liepājas mūzikas vidusskolas vijoles klasi (1972), jau būdams aktīvs ģitārspēles entuziasts. No 1970. līdz 1972. gadam viņš bija Liepājas rokgrupas ‘’Strontijs-70’’ dibinātājs un dalībnieks. Kopā ar grupu piedalījās festivālā Liepājas dzintars ’71 un ’72, kur tika atzīts par labāko soloģitāristu. Spēlējis arī ansamblī Sprīdītis. No 1974. līdz 1978. gadam mūziķis tiek pieņemts par Raimonda Paula ansambļa Modo soloģitāristu. Pēc aiziešanas no Modo sekoja darbs Latvijas Radio un TV vieglās un estrādes mūz. orķestrī. Tolaik uzplauka Mitrohina komponista talants, populāras kļuva dziesmas Ceļa maize Viktora Lapčenoka priekšnesumā, paša Vjačeslava izpildītā Vārdi, vārdi. 1994. gadā, Vjačeslavs nodibina joprojām aktīvo grupu Mitrokhin’s Master Band. 1996. gadā mūziķis izveidoja savu ierakstu studiju MMBand Studio, kur darbojas kā producents, aranžētājs, nepametot novārtā kompozīciju. Klajā nākuši vairāki Vjačeslava Mitrohina albumi: Blūzs pusnaktī (1996), Manas ģitāras (1996), Summertime (2002), Change yourself and the world will change with you (2015), Latviešu blūzi (2017). Kā ģitārists Mitrohins piedalījies arī  daudzu kolēģu albumu tapšanā, tostarp, Ievas Akurateres albumā Plīvošana ar pilsētu, Imanta Kalniņa filmas Pūt, vējiņi mūzikas ierakstā u.c.

Sirsnīgais koncerts, kas būs profesionālu dziedātāju, un mūziķu veltījums klasiskās rock & blues ģitārspēles tradīcijai, izskanēs ne tikai kompozīcijas no mākslinieka jaunākās programmas Latviešu blūzi, kurā ietvertas Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Zigmāra Liepiņa, Ulda Stabulnieka un Aivara Hermaņa dziesmas blūza stilā. Kā eksotisku ‘’rozīnīti’’ šim projektam jāpiemin paša Vjačeslava Mitrohina dziedājums latviešu valodā ar vieglu krievu akcentu, kas liek vilkt analoģijas ar šī mūzikas novirziena rašanos pagājušā gadsimtā ASV afroamerikāņu vidē. Atskārsme par to, ka lielā daļā latviešu popmūzikas dziesmu rodamas apslēptas blūza vai spiričuela harmonijas, ritmika un forma, ģitāristam Vjačeslavam Mitrohinam radās jau pirms vairākiem gadiem, un jau ir ar lielu sajūsmu uztverta viņa koncertu apmeklētāju vidū.
  Nenoliedzami, kā vieni no aizrautīgākajiem koncerta brīžiem, apmeklētājiem solās būt skaņdarbu atskaņošana no maestro kaverversiju „zelta” repertuāra, tostarp The Beatles, Gary Moore, Creadence, Clearwater, Revival Deep Purple u.c. kuros patiesi mūzikas gardēži varēs izbaudīt rokmūzikas ģitārspēles radītās skaņas, Mitrohina unikālajā ģitārspēles interpretācijā.

Vjačeslava Mitrohina jubilejas koncerts ar draugu Aivara Hermaņa, Raimonda Macata, Diānas Pīrāgs, Jurija Širokova, Aiņa Zavacka un īpašā ciemiņa no Lietuvas Virgilijusa Jutasa piedalīšanos notiks 25.septembrī VEF kultūras pils lielajā zālē plkst.19.30
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Muzikālais 'bandīts' Vjačeslavs Mitrohins un draugu orķestris spēlē galanto rock & blues programmu Ot 25.09.2018 19:30 VEF kultūras pils 12.00 - 25.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Pasākumu drīkst apmeklēt: no 7 gadu vecuma
Pasākuma valoda: latviešu, krievu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~2h
Ieeja pasākumā: no plkst. 19:00
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: nav
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: nav
 

Norises vieta
Ropažu 2 Rīga Latvija
Organizators
IMPRESARIO, SIA
Brīvības gatve 193A Rīga Rīga