Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

SŌ PERCUSSION | Perkusiju kvartets no ASV

Se 24.11.2018 19:00
Teātra nams Jūras vārti
15.00
24. novembrī teātra namā “Jūras vārti” Ventspilī savu pirmo un vienīgo koncertu Latvijā sniegs izcilais un viens no pasaulē šobrīd pazīstamākajiem perkusiju ansambļiem – kvartets “Sō Percussion” no Amerikas Savientajām Valstīm.

Ar savām novatoriskajām un oriģināli veidotajām dažādu žanru koncertprogrammām, pārsteidzošām mūsdienu klasikas interpretācijām un, kā rakstījis žurnāls “The New Yorker”, “uzmundrinošu anarhijas un precizitātes sajaukumu, ar stingrību un jucekli” “Sō Percussion” ir pārrakstījuši perkusiju ansambļa noteikumus un lomu mūsdienu mūzikā. Nebūs pārspīlēts, sakot, ka kvartets ir viena no spilgtākajām parādībām 21. gadsimta mūzikā vispār.

“Ja perkusionisti ir, kā citviet runā, jaunie virtuozitātes karaļvalsts prinči, tad šie četri Jēlas absolventi no Bruklinas ar tērauda plaukstu locītavām šos kroņus valkā ar pārliecību,” par Ēriku Čā Bīču (Eric Cha-Beach), Džošu Kvilenu (Josh Quillen), Ādamu Slivinski (Adam Sliwinski) un Džeisonu Troitingu (Jason Treuting) kādā recenzijā rakstījis “The Financial Times”. Ir grūti tam nepiekrist, vērojot mūziķu ikdienu un līdz šim paveikto. Ierakstīti vairāk nekā 20 albumi, koncerti sniegti Kārnegī zālē, Linkolna centrā, Volta Disneja koncertzālē, Bārbikenā, regulāri atskaņojot ievērojamāko 20. un 21. gadsimta skaņražu darbus, tostarp tieši “Sō Percussion” radītos. No Stīva Raiša (Steve Reich) opusa “Bungošana/ Drumming” līdz kulta rokgrupas “The National” līdera Braisa Deznera (Bryce Dessner) “Mūzika koka un stīgu instrumentiem”, atpakaļ pie “Bang On A Can” dibinātājiem Džūlijas Volfas (Julia Wolfe) un Deivida Lenga (David Lang), tālāk pie Vīdžeja Aijera (Vijay Iyer), Kerolainas Šovas (Caroline Shaw), Anželikas Negronas (Angélica Negrón) un citiem jaunākās paaudzes komponistiem. Šo visu un citu autoru darbi ir kvarteta koncertprogrammu piedurknē. Turklāt, intensīvajā radošajā darbībā mūziķi piedalās Barda Mūzikas koledžas-konservatorijas sitamo instrumentu nodaļas vadīšanā.

Kad 1999. gadā ansamblis tika dibināts, tāpat kā jebkuram citam, tam bija vajadzīgs vārds. Kā pirmos pēc padoma iztaujājuši draugus un paziņas, mūziķi pieķērās Džeisona māsas Dženīzes priekšlikumam. Ilgstoši dzīvojusi Japānā un vairāk nekā 20 gadus strādājusi par tulci, viņa pieķērās salikteņa “ensou” otrajai zilbei japāņu valodā. Turklāt, šī zilbe – “sou” – pati par sevi nozīmē “spēlēt kādu instrumentu” un var tikt tulkota arī kā “būt veiksmīgam”, “nospraust mērķi un doties uz priekšu” vai “dāvināt dieviem, vadonim”. Galu galā, zilbes atveids hieroglifos ir reizē atsperīgs un trausls, un izrunāta tā ir smalka, noslēpumaina un atmiņā paliekoša.

“Sō Percussion” ir kas vairāk par četru domubiedru apvienību mūzikā. Ansamblis ir vieta, kurā satiekas sen zināmais ar laikmetīgo, komponisti ar klausītājiem, un kur ieceres kļūst par prasmēm. Kvarteta pirmais un vienīgais koncerts Latvijā novembra nogalē Ventspilī būs iespēja katram pašam ne tikai klātienē piedzīvot ievērojama laikmetīgās mūzikas kolektīva priekšnesumu, bet kaut uz vakaru kļūt par ceļabiedriem mūziķu misijā – ar savu māksliniecisko darbību, pirmkārt, kalpot saviem klausītājiem un mijiedarboties ar tiem.

Vairāk informācijas: http://www.jurasvarti.lv

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
SŌ PERCUSSION | Perkusiju kvartets no ASV Se 24.11.2018 19:00 Teātra nams Jūras vārti 15.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.00 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti
Pasākumu drīkst apmeklēt: nav vecuma ierobežojuma
Pasākuma valoda: angļu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: 2h 30min
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:40
Cenas: EUR 15.00
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: nav
Norises vieta
Karlīnes iela 40 Ventspils Latvija
Organizators
Kurzemes filharmonija SIA
Kurzemes filharmonija SIA
Karlīnes iela 40 LV-3601 Ventspils
Šī organizatora pasākumi Pasākumi šajā norises vietā