logo
Pirkumu grozs: 0
logo
Izvēlēties periodu:
Pirkumu grozs: 0
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Pērnavas operas dienas 2020. Staņislavs Moņuško ''Apburtā pils''

Pk 08.07.2022 19:00
Pärnu Kontserdimaja
35.00 - 40.00

Staņislavs Moņuško „Apburtā pils”

2022. g. 8. jūlijā plkst. 19.00 

Staņislava Moņuško (Stanisław Moniuszko) „Apburtā pils” parādījās uz Polijas Karaliskās operas skatuves 2019. gadā, kas ir izsludināts par komponista Staņislava Moņuško gadu. Turklāt ar šo patriotisko operu tiek atzīmēta Polijas neatkarības atjaunošanas 100. gadadiena.

„Apburtās pils” pirmizrāde notika 1865. gada 28. septembrī Varšavā. Kaut arī publikas atsaucība bija liela, opera tika izņemta no repertuāra jau pēc trijām izrādēm. Cara cenzūrai nepatika tautiskais noskaņojums, kas valdīja gan ko p0 Jana Hecinska (Jan Chęciński) veidotajā libretā, gan S. Moņuško mūzikā. Operas ārijās un kordziesmās saklausāmi tradicionālās kultūras romantiskie motīvi, mūzikā izmantoti poļu dejām raksturīgie ritmi. 

Rišarda Perita iestudējumā piedalās ievērojamie solisti, Polijas karaliskās operas vokālais ansamblis un orķestris.

 

2022. gada festivālā viesosies Polijas Karaliskā opera. Teātris izveidots 2017. gadā, turpinot Polijas karaliskās ģimenes vasaras rezidences „Łazienki Królewskie” gadsimtiem senās operas tradīcijas. Karaļa Staņislava Augusta Poņatovska (Stanisław August Poniatowski) dibinātais operas teātris šeit pirmoreiz vēra durvis jau 1788. gadā. Šobrīd tas ir viens no nedaudziem autentiskajiem 18. gadsimta galma teātriem, kas saglabājušies līdz mūsdienām.

Teātra repertuārā ir galvenokārt Volfganga Amadeja Mocarta un Polijas komponistu operas. Pērnavas festivālā teātris izrādīs Mocarta „Donu Džovanni” un Staņislava Moņuško „Apburto pili”. Festivāla noslēgumā tradicionāli gaidāms svinīgais lielkoncerts un vakariņas. 

Pērnavas operas dienas ir festivāls, kurā operas cienītāji var baudīt mūziku augstākā līmeņa izpildījumā. Koncertzālē, kas akustikas ziņā ir viena no labākajām Igaunijā, savu sniegumu piedāvā operteātri no visas pasaules. Daudzi no festivāla dalībniekiem Igaunijā uzstājas pirmo reizi. Katru gadu vismaz viena no programmā iekļautajām operām ir tāda, kas agrāk Igaunijā nav bijusi iestudēta vai šeit skanējusi pavisam reti.

Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Pērnavas operas dienas 2020. Staņislavs Moņuško ''Apburtā pils'' Pk 08.07.2022 19:00 Pärnu Kontserdimaja 35.00 - 40.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 1.00 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti.
Pasākuma ilgums: ~3h
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:00

Biļešu izplatītājs darbojas tikai kā starpnieks. Ja pasākums tiek atcelts vai pārcelts, atbildību par iegādāto biļešu kompensēšanu uzņemas pasākuma organizators, nevis biļešu izplatītājs.
Norises vieta
Organizators
Eesti Kontsert SA
Estonia pst. 4 Tallinn Harjumaa
Vien. Reģ. Nr.: 90012596