logo
Pirkumu grozs: 0
logo
Izvēlēties periodu:
Pirkumu grozs: 0
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Nepieradinātās mūzikas festivāls Skaņu mežs 2021

Se 09.10.2021 18:00
Hanzas Perons
10.00 - 15.00
Nepieradinātās mūzikas festivāla “Skaņu mežs’2021” centrālie koncertvakari šogad notiks 8. un 9. oktobrī kultūras ēkā “Hanzas perons” (Hanzas iela 16a), savukārt tā bezmaksas ievadkoncerts noritēs 2. oktobrī pasākumu telpā “Fantadroms” (Gustava Zemgala gatve 74a). Biļetes ir iespējams iegādāties “Biļešu servisa” kasēs un www.bilesuserviss.lv.
 
Festivāla koncertvakari norisināsies “zaļajā” drošības režīmā: ieeja tikai vakcinētiem un/vai Covid-19 pārslimojušiem apmeklētājiem, pie ieejas uzrādot derīgu Covid-19 serifikātu un personu apliecinošu dokumentu. Līdz ar to bērniem līdz 12 g.v. apmeklējums būs liegts.
 
Šī biļete nodrošina 9. oktobra koncertvakara apmeklējumu.  
 
Festivālā uzstāsies arī viens no prestižākajiem “jaunās mūzikas” stīgu kvartetiem pasaulē – ansamblis JACK Quartet, ko medijs “The New York Times” nodēvējis par “mūsu vadošo “jaunās mūzikas” četrotni”. Laikraksts “The Washington Post” par kvartetu rakstījis sekojoši: “[..] šis ir vadošs laikmetīgās mūzikas stīgu kvartets; tas apvieno nevainojamu instrumentu spēli ar intelektuālu drosmi un bezbailīgu mērķtiecību.” JACK savu sākotnējo popularitāti lielā mērā ieguva, pateicoties Ianna Ksenakisa (Iannis Xenakis) stīgu kvartetu interpretācijām – viena no šīm kompozīcijām (darbs “Tetras”) skanēs arī “Skaņu mežā” līdzās Džona Zorna (John Zorn), Ģērga Ligeti (Gyorgy Ligeti) un Entonija Brekstona (Anthony Braxton) daiļradei.
 
Medijs MixMag producenti Lotic nodēvējis par vienu no nozīmīgākajām balsīm autsaideru mākslā, piebilstot, ka Lotic “īsteni iemieso eksperimentālās deju mūzikas skanējumu un garu”. Taču Lotic daiļrade jau sākotnēji – proti, jau minialbumā “Heterocetera”, kas līdzās producentu Rabit un M.E.S.H. relīzēm pieteica jaunu avangarda deju mūzikas skanējumu – ar deju mūziku bijusi neviennozīmīgās attiecībās, sliecoties klubu mūziku vispārināt, dekonstruēt un padarīt jo abstraktāku. Sekojošajās publikācijās – albumā “Power” un 29. oktobrī gaidāmajā ierakstā “Water” – arvien prominentāks kļūst arī producentes vokāls, Lotic daiļradi ievedot eksperimentālās popmūzikas kategorijā.

Džons Vīze ir mākslinieks un mūziķis, kas, lai arī visbiežāk dēvēts par trokšņu mūziķi, pateicoties viņa sadarbībām ar grupu Wolf Eyes vai trokšņotāju Āronu Diloveju, tomēr sevi identificē kā elektro-akustiskās mūzikas komponistu. Šo perspektīvu apstiprina kritiķa Džo Davenporta raksturojums: “Vīzes daiļrade ir detalizēta, organiska un nepiekāpīga, delikāti balansējot starp kompozicionālu skaidrību un tonālu abrazivitāti”. Lielākā daļa Vīzes darbu ir publicēti paša vadītā leibla Helicopter Records paspārnē. Viņš ir arī grupas Sissy Spacek dalībnieks.

Savukārt projektu m.a.t.a.d.a.t.a. tā autors piesaka sekojoši: “Matadata ir kādas paralēlās realitātes enerģijas manifestācija ‘Brain breakdance’ mūzikas žanra formā. Matadata ir apziņas atgriezšana tās pirmssākumos. Vai arī nē.”
 
Paša nodēvēto apakšžanru “rough kuduro” spēlēs Angolā dzimušais, šobrīd Eiropā dzīvojošais ritmiskās mūzikas producents Nazar – viņš šo mūzikas stilu atvasinājis no specifiska Angolas mūzikas un deju stila, padarot to, kā pats dēvē, “kareivīgāku”. Šī nav nejauša metafora, jo viņa debijas albums “Guerilla” ir atskats uz bērnību un savas dzimtenes neseno vēsturi – mūziķa tēvs, karojot partizānu pusē, kā ģenerālis piedalījies Angolas pilsoņu karā.
 
Hip-hopu visai trokšņainā un industriālā formā izpilda Virdžīnijas duets Prison Religion, ko medijs “Vice” nodēvējis par “nākamajiem diženajiem trokšņa zinātniekiem”. Dueta ierakstus publicēšajušas tādas izdevniecības kā Halcylon Veil un Blackhouse Records, un paši mūziķi savu daiļradi apzīmē kā “pārblieztu trepu” vai “destruktīvu mūsdienu klubu mūziku”. Mūziķi par aizraujošu uztver arī spēju ko sākotnēji smieklīgu un nenopietnu attiecīgajā kontekstā padarīt par draudīgu vai nopietnu. Šajā izpratnē asprātīgākos savas mūzikas elementus viņi salīdzina ar interneta “mēmiem”, kas vienlaikus ir izmejoši, bet spēj pateikt arī ko nozīmīgu par realitāti vai būt katartiski.
 
Ņemot vērā vīrusa Covid-19 globālās pandēmijas radītos sarežģījumus un faktu, ka “Skaņu meža” programma lielākoties sastāv no ārvalstu māksliniekiem, lūdzam apmeklētājus būt saprotošiem pret iespējamām programmas izmaiņām, kas var tikt izziņotas līdz pat koncertu norises sākumam.
 
Nazar, Still House Plants un Shapednoise pārstāv “Skaņu meža” līdzkoordinēto, novatoriskajai mūzikai un audiovizuālajai mākslai veltīto platformu SHAPE, savukārt Duma – projektu REMAIIN, kas pētī citu kontinentu mūzikas ietekmes Eiropas avangardā. Abus projektus atbalsta ES programma “Radošā Eiropa” un Kultūras ministrija.
 
Festivālu “Skaņu mežs” atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, Kultūras ministrija, fonds Trust for Mutual Understanding, ASV vēstniecība, Francijas institūts Latvijā. Festivāla komerciālie atbalstītāji ir iRobot un Valmiermuižas alus, radio NABA un Latvijas Radio. “Skaņu mežs” ir dalībnieks arī starptautiskajā festivālu tīmeklī ICAS (International Cities of Advanced Sound).
 
Vairāk informācijas: www.skanumezs.lv
 
Koncertvakara programma:

9. oktobris, “Hanzas perons” (Hanzas iela 16a)

JACK Quartet play Xenaxis, Ligeti, Rodericus, Zorn and Braxton
https://www.youtube.com/watch?v=tJI18mhJ0Yw

Vairāk informācijas: http://www.skanumezs.lv

Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Nepieradinātās mūzikas festivāls Skaņu mežs 2021 Se 09.10.2021 18:00 Hanzas Perons 10.00 - 15.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.90 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti.
Ņemot vērā Latvijā noteiktos Covid-19 ierobežojumus publisku pasākumu rīkošanai, pasākums tiks rīkots pēc zaļā drošības līmeņa un to var apmeklēt TIKAI vakcinētas un Covid-19 pārslimojušas personas, tai skaitā bērni, kuri ir vakcinēti (no 12 gadu vecuma) vai pārslimojuši Covid-19 infekciju.

Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, biļete un derīgs sertifikāts. Sertifikātu var lejuplādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv.
 
Pasākumu drīkst apmeklēt: no 12 gadu vecuma
Pasākuma valoda: latviešu, angļu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~6h
Ieeja pasākumā: no plkst. 17:30
Vieta invalīdam ratiņkrēslā:  ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: ir

Pirms biļešu iegādes, lūdzu, pievērsiet uzmanību valstī noteiktajiem noteikumiem pasākuma apmeklēšanai saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu. Veicot pirkumu, patērētājs piekrīt ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus pasākuma apmeklējumam.

Biļešu izplatītājs darbojas tikai kā starpnieks. Ja pasākums tiek atcelts vai pārcelts, atbildību par iegādāto biļešu kompensēšanu uzņemas pasākuma organizators, nevis biļešu izplatītājs.
Norises vieta
Hanzas Perons
Vidzemes priekšpilsēta Rīga Latvija
Organizators
Nepieradinātās mūzikas un filmu mākslas biedrība Skaņu mežs
Nepieradinātās mūzikas un filmu mākslas biedrība Skaņu mežs
Saules aleja 1-2 LV-1002 Rīga
Vien. Reģ. Nr.: 40008112757
Citi datumi Šī organizatora pasākumi Pasākumi šajā norises vietā
Pirkt Nepieradinātās mūzikas festivāls Skaņu mežs 2021 PopulārsPopulārsNepieradinātās mūzikas festivāls Skaņu mežs 2021 Hanzas Perons, Latvija 10.00 - 15.00
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!
Pirkt Skaņu mežs 2021 DIVU DIENU ABONEMENTS 8.-9.10.2021. PopulārsPopulārsSkaņu mežs 2021 DIVU DIENU ABONEMENTS 8.-9.10.2021. - Hanzas Perons, Latvija 15.00 - 23.00
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!