Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Operetes vakars / Вечер оперетты

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
Operetes vakars.
 
Operete – tas  vienmēr ir mūzikas, dziesmu un deju svētki,  laba noskaņojuma dzirkstoša pasaule, kurā kopā ar varoņiem no iemīļotām operetēm katrs vēlās dejot un dziedāt līdzi.  

„KOLIZEJ.LV” ieldz mūzikālā teātra žanra cienītājus uz „Operetes vakaru” Latviešu Biedrības namā, Rīgā, Merķeļa ielā 13, 22.decembrī  plkst. 19:00, kur solistu no Sanktpēterburgas Poļinas Tihonovas (soprāns) un Aleksandra Volkova (baritons)  un mūsu  tautiešu Olgas Barišmanes (soprāns) un Oļega Orliva (tenors) izpildījumā  skanēs ārijas un dueti no ārzemju komponistu iemīļotām operetēm: Kalmaņa „Grāfiene Marica”, „Čardaša karaliene ” („Silva”), „Cirka princese”, „Bajadēra”, „Monmartras vijolīte” , Johana Štrausa operetes „Sīkspārnis”, Paula Abrahama operetes „Balle Savojā”, Franca Lehāra operetēm "Jautrā atraitne" un „Smaidu zeme”,  Īzaka Dunajevska operetēm „Brīvie vēji”.
 
Daži vārdi par mūsu viesiem.
 
Aleksandrs Volkovs, baritons.
Teatra un kino aktieris. Sanktpēterburgas Teātra mākslas akadēmijas absolvents, strādāja Sanktpēterburgas mūzikālajā teātrī „Pēterburgas operete”, kur viņš spēlēja tādās titullomās, ka Teodoro Ģeorgija Gladkova  mūzikālā komēdijā „Suns uz siena kaudzes”, Trubadūrs mūzikas pasakā „Brēmenes mūziķi” u.c. 2009.g.pēc „Ļensoveta” teātra galvenā diriģenta ielūguma atveidoja Aļošu Žurbina mūziklā „Vladimira laukums”, Duļčina A.Ostrovska komēdijā „Pēdējais upurs”, Rodrigo teātra izrādē „Spāņu balādē”, Buharina – A.Praudina „Ciniķi” u.c. Kara dziesmu izpildītāju konkursa diplomants.

Sakktpēterburgas teātrī „Rok-opera” atveidoja Romeo teātra izrādē „Romeo un Džuljeta”, 2011.g. spēlēja Kristiāna lomu teātra uzvedumā „Sirano de Beržeraks” ar Sergeju Bezrukovu un Jeļizavetu Bojarsku. Dotajā brīdī Aleksandrs ir kompāniju grupas „Teātra Nams” aktieris, kur sadarbojas ar tādiem izciliem māksliniekiem, ka N.Usatova, A.Urgants, A.Pankratovs-Čornijs u.c.

Televīzijas filmu cienītājiem aktieris ir pazīstams no seriāliem „Jūras velni-4”, „Es atcelu nāvi”, „Jūras velni. Vētra-2”, „Vēl nav vakars”, „Šķelto laternu ielas-11”, titullomā „Es braucu mājās” u.c., kā arī no dokumentālām filmām, t.sk. filmas „Romanovi”.
 
Poļina Tihonova (soprāns)
Puškina Ļeņingradas Valsts Universitātes absolvente, operetes un mūzikla mākslinieku starptautisko konkursu laureāte, strādāja Sanktpēterburgas mūzikālajā teātrī „Pēterburgas operete”. Sanktpēterburgas Mūzikālās komēdijas teātra māksliniece, Klasiskās Operetes Sanktpēterburgas kamerteātra soliste. Viņas skaisto balsi un izcilo aktierspēli var baudīt tādās titullomās, ka Silva, Marica, Rozalinda, Hanna Galarī u.c. Dziedātājai ir arī koncertuzvedumu pieredze kopā ar Sanktpēterburgas Gubernatora simfonisko orķestri, tautas instrumentu orķestri „Terem-kvartets”, ar Rjazaņas Gubernatora simfonisko orķestri .
 
Oļegs Orlovs (tenors)
Vokālo meistarību pilnveidoja pie tādiem leģendāriem dziedoņiem, kā Irina Arhipova, Virgīlijs Noreika, arī Franko Bonizoli.

Opermūzikai Oļegs Orlovs pievērsies 1995.gadā. Kopš tā laika viņa repertuārā ierakstāmas visskaistākās tenoru lomas: Dons Karloss (Dž.Verdi "Dons Karloss"), Alfredo (Dž.Verdi "Traviata"), Radamess (Dž.Verdi "Aīda"), Ismails (Dž.Verdi "Nabuko"), Gustavs III (Rikardo) (Dž.Verdi "Masku balle"), Kanio (R.Leonkavallo "Pajaci"), Turidu (P.Maskanji "Zemnieka gods"), Ēriks (R.Vāgnera "Klīstošais holandietis"), Loengrīns (R.Vāgnera "Loengrīns"), Hermanis (P.Čaikovska "Pīķa dāma"), Ļenskis (P.Čaikovska "Jevgeņijs Oņegins"), Laca (L.Janāčeka "Jenūfa"), Edgardo (G.Doniceti "Lucia di Lammermoor"), Zinovijs Borisovičs (D.Šostakoviča "Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta"), Ernāni (Dž.Verdi "Ernāni") u.c.
Bieži viesojas Krievijā un Igaunijā. Pedagogs kopš 1998.gada. 2005.gadā dibinājis vokālo studiju Orloff STUDIO, kurā izglītojas 14 topošie dziedātāji vecumā no 7 līdz 30 gadiem.
 
Olga Barišmane (soprāns)
Dzimusi Rīgā, vokālas mākslas apgūšanas ceļa sākumā bija paveicies mācīties pie slavenās profesores Jevgeņijas Tomgorovas, bijušās operetes teātrā prīmas, un turpināja mācības pie Natālijas Kozlovas, JVLMA pedagoģes.
Starptautisko konkursu diplomante un laureāte (2010.g Itālijā, 2013.g. Krievijā, 2014.g. Latvijā)
Viesojusies Briselē (Beļģijā), Somijā (Helsinki) un Krievijā (Petrozavodskā)

Piedalījusies, vairāk neka 200 koncertos un muzikāli-poētiskās programmās Latvijā un ārzemēs, t.sk. koncertos Kremlijas pilī (Maskavā), kopā ar Irkutskas apgabala Gubernatora simfonisko orķestri opermūzikas festivālā “Baikala elpa” un koncertos Irkutskas apgabala filharmonijā un citās apgabala pilsētās, piedalījās Somijas Krievu Radio un TV mūzikālajos projektos (2006. un 2019.g.)

Dziedātājas repertuārs ir ļoti plašs: garīgā mūzika, ārijas un duēti no krievu un itāļu operām, ārijas un duēti no operetēm un mūzikliem, krievu romances, itāļu un latviešu komponistu dziesmas.
 
Jūs gaida neaizmirstams operetes vakars.
 
Pasākumi
Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot