logo
Pirkumu grozs: 0
logo
Izvēlēties periodu:
Pirkumu grozs: 0
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

DOMINIC MILLER & Band. Absinthe

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
29.februārī Lielajā ģildē viesosies ģeniāls ģitārists, aranžētājs un komponists Dominiks Millers (Dominic Miller), šoreiz prezentējot savu jauno albumu «Absinthe», ko izlaidusi elitārā mūzikas izdevniecība ECM.
 
Apmēram 2 h ilgajā koncertā būs iespēja dzirdēt jaunus, unikālus skaņdarbus no Dominika jaunā albuma „Absinthe”, kas kārtējo reizi mūs pārsteigs, jo viņa albumi nekad neatkārtojas. Katrs ir pilnīgi savādāks. Nemainīga paliek tikai viņa nepārspējamā meistarība, spēlējot uz klasiskās vai akustiskās vai elektriskās ģitāras, komponējot vai aranžējot.
 
Ar Absinthe - tas Dominikam Milleram ir jau otrais ECM albums - ģitārists radījis darbu ar pavisam atšķirīgu noskaņu.

“Nosaukums pie manis atnāca, vēl pirms sāku rakstīt mūziku”, saka Dominiks. “Dzīvojot Dienvidfrancijā, mani fascinē impresionisms. Asa gaisma, raganiski auksts ziemeļvējš, tam klāt stiprs alkohols un pēc tam pamatīgas paģiras te dažu labu mākslinieku novedušas līdz vājprātam. Rodas zaļas debesis, zilas sejas, izkropļota perspektīva.”
 
Ja Millera ECM debijas albums Silent Light uzsvēra tieši solo un duetu intimitāti, tad ar Absinthe viņš kā ģitārists ir kvinteta priekšplānā un pat visliriskākās kompozīcijas pasniedz dzīvīgi un teksturāli. Millers, pārslēdzoties no klasiskās uz akustisko ģitāru, ir kā harmoniski melodiska folija Santjago Arjas bandoneonam.
 
Jazztime par Milleru raksta, ka viņš “izgaršo katru noti, iepauzējot starp tām, slidinot pirkstu galus pāri stīgām, liekot tām čukstēt.” Savukārt, Stereophile atzīmē, ka “viņa spēja ar ģitāru paust tik plašu emociju gammu ir vienkārši pārsteidzoša.”
 
Dominiks Millers ir visvairāk pazīstams saistībā ar savu jau 28 gadu ilgo sadarbību ar Stingu. Kopš 1991. gadā iznākušā „The Soul Cages” Millers ir piedalījies visos Stinga albumos; viņš kopā ar Stingu ir muzicējis vairāk nekā tūkstoš koncertos un ir piedalījies panākumiem bagāto skaņdarbu „Shape Of My Heart” un „Lullaby for an Anxious Child” sacerēšanā.
 
Runājot par Dominika Millera muzicēšanas stilu, Stings saka: "Kad Dominiks spēlē ģitāru, viņš rada krāsu, pilnu emociju spektru. Viņa skaņas arhitektūra ir būvēta no klusuma un tā rezonanses. Muzicējot, viņš paceļ garu augstākā sfērā.”

Dominiks Millers
Dominiks Millers ir dzimis Buenosairesā, viņa tēvs ir amerikānis un māte – īriete. Vēlāk viņš apguva ģitāras spēli prestižajā Bērklijas koledžā Bostonā, kā arī Gildholas mūzikas skolā Londonā. Millers ir laidis klajā vairākus solo albumus („First Touch”, „Second Nature”, „Third World”, „Fourth Wall”, „Shapes”, „November”, “ad hoc”, “5th House”), un kopš astoņdesmito gadu beigām viņš ir kļuvis par vispieprasītāko viesmūziķi. Millera sadarbības projektu saraksts ir gandrīz bezgalīgs, tostarp sadarbība ar Polu Jangu, Braienu Adamsu, Lučāno Pavaroti, Pīteru Geibrielu, Petu Meteniju, Tinu Tērneri („Wildest Dreams”), The Pretenders, Boyzone, The Chieftains („Long Black Veil”), Ediju Rīderu („Mirmama”), Manu Dibango („Wakafrika”), The Backstreet Boys.  

Millera sadarbības projektu saraksts ir gluži bezgalīgs, taču ar savu galveno muzikas partneri Stingu viņš vienojies, ka vismaz divus mēnešus gadā Dominiks veltī savai solokarjerai. Nepalaidiet garām šo visai reto iespēju un atnāciet retajā datumā 29.februārī uz koncertu Lielajā ģildē.

Biļetes: www.bilesuserviss.lv un visās biļešu tirdzniecības vietās.
 

Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/events/2362419477353539

Pasākumi
Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot