Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

LIELĀ GAVĒŅA LAIKA DZIEDĀJUMI

Sv 11.03.2018 18:00
Rīgas Doms
5.00 - 7.00
LIELĀ GAVĒŅA LAIKA DZIEDĀJUMI

Rīgas pareizticīgo kamerkoris “Blagovest” diriģenta Aleksandra Brandava vadībā aicina uz ikgadējo Lielā Gavēņa laika dziedājumu koncertu Rīgas Domā svētdien, 2018. gada 11. martā pulksten 18:00.

Ar ikgadējiem Lielā gavēņa laika koncertiem viens no labākajiem garīgās mūzikas izpildītājiem – Rīgas pareizticīgo kamerkoris “Blagovest” diriģenta Aleksandra Brandava vadībā Latvijā turpina izcilā krievu komponista Alekseja Ļvova 19. gadsimtā Pēterburgā iedibināto publisko Lielā gavēņa laika dziedājumu koncertu tradīciju, dodot iespēju arī laicīgajai publikai dzirdēt šos dziļu pārdzīvojumu pilnos un svētsvinīgos dziedājumus.

Kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents Aleksandrs Brandavs, aicinot uz koncertu, uzsver: “Lielā gavēņa laika dziedājumi atšķiras ar savu īpašo filosofiju un emocionālo piesātinājumu, kas prasa īpašu izpildījuma filigrānumu. Ja Ziemassvētku dziedājumi, kuri vēl nesen mūsu kora izpildījumā pieskandināja Rīgas Sv. Pētera baznīcas velves, ir prieka un svētku noskaņojuma pilni, aizraujot klausītāju, tad Lielā gavēņa laika dziedājumus caurvij dziļas pārdomas, grēku nožēla un Kristus krustā sišanas traģēdijas dziļums. Vienlaikus jebkurā dziedājumā šis traģisms savienojas ar Augšāmcelšanās prieku, par ko daudzi aizmirst. Neskatoties uz emocionālo dramatismu, katrā skaņdarbā skan cerība. Cerība ikvienam cilvēkam izpirkt savus grēkus un tapt piedotam.”

Lielā gavēņa laika koncerta programmu, kā ik gadu, ievadīs Artēmija Vedeļa “Grēku nožēla durvis man atver”, skaņdarbs, kas tiek dziedāts tikai Lielā gavēņa laikā un izsaka visu cilvēka izjūtu būtību Lielā gavēņa laikā. Pēc ilgāka pārtraukuma klausītājiem būs iespēja dzirdēt Sergeja Rahmaņinova Sv. Jāņa Zeltamutes liturģijas fragmentus un pirmo reizi “Blagovest” izpildījumā - Arvo Perta dziedājumu no “Kanon pokajanen” (Grēku nožēlas kanons). Tāpat koncerta programmā izskanēs gan tradicionāli kora repertuārā iekļauti, gan jauni komponistu Aleksandra Arhangeļska, Aleksandra Grečaņinova, Pāvela Česnokova, Nikolaja Golovanova, Georgija Sviridova skaņdarbi korim un solistiem.

Rīgas pareizticīgo kamerkoris “Blagovest”, kas būtībā jau pāraudzis kamerkora robežas, ir unikāls kolektīvs, kurš ar augstu profesionalitāti apvieno labākās Latvijas kordziedāšanas tradīcijas un spilgtu, izjustu pareizticīgās mūzikas izpildījuma tehniku. Garīgās mūzikas dziedājumi kora “Blagovest” izpildījumā aizkustina un iedvesmo klausītājus ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Uzvarām un augstiem panākumiem daudzos starptautiskos koru konkursos un festivālos koris sava dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja Aleksandra Brandava vadībā pērn piepulcinājis Eiropas Koru olimpiādes čempiona titulu un uzvaras prestižajos Nāciju Grand Prix Rīgā un Kolombo, tā gūstot augstu novērtējumu rūpīgam un neatlaidīgam kora vadītāja un dziedātāju darbam 28 gadu garumā.

Koncerta biļetes var iegādāties “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās un Rīgas Doma kasē.

Vairāk informācijas: http://www.blagovest-choir.com

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Der zināt

Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Skolēniem, studentiem, pensionāriem  biļete par samazinātu cenu (pie ieejas būs jāuzrāda personas apliecinošs dokuments).

Pasākumu drīkst apmeklēt: no 6 gadu vecuma
Pasākuma valoda: latviešu, krievu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~1h30min
Ieeja pasākumā: no plkst. 17:30
 

Norises vieta
Herdera laukums 6 Rīga Latvija
Organizators
Sing Latvia, Nodibinājums
Amatu iela 3/5 LV-1050 Rīga