logo
Pirkumu grozs: 0
logo
Izvēlēties periodu:
Pirkumu grozs: 0
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Franču vakars: Tikai flirta dēļ/ Rihards Lepers, Maksims Busels, Marija de Valukofa

Pk 15.07.2022 19:30
Dzintaru koncertzāle, Jūrmala, MAZĀ ZĀLE
17.00 - 25.00
 
Starptautiskā radošā apvienība TEATRO FABRICA  atklāj jauno sezonu – 15.jūlijā plkst. 19:30 Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē vienlaikus notiks divas pirmizrādes, kas balstītas Francijas mūzikas un kino kultūrā: koncerts “Tikai flirta dēļ”, ko iedvesmojusi XX.gs. 60.-70. gadu franču mūzika popa, garage rock, psychedelic rock un šansona stilā, un režisores Marijas de Valukofas īsfilmas “Vienā elpā” (“On one Breath”) seanss. Filma, kas uzņemta Rīgā 2018.gadā, veidota pēc Žana Kokto noveles “Marseļas spoks” motīviem.
 
Galvenajās lomās – gan uz kino ekrāna, gan uz skatuves – iejutīsies populārie Latvijas aktieri Rihards Lepers un Maksims Busels bītkvarteta “The Kruasans” pavadījumā. Mūzikas repertuārs balstās leģendārajās Žaka Ditrona (Jacques Dutronc), Serža Geinsbūra (Serge Gainsbourg), Fransuāzas Ardī (Françoise Madeleine Hardy), Rišāra Antonija (Richard Anthony) un citu XX gs. 60.-70.gadu franču mūziķu un aktieru kompozīcijās. Unikālās programmas autore ir Marija de Valukofa, kuru Latvijas skatītāji pazīst pēc teātra projektiem “Pīķa dāma”, “Baltais taurenītis Jokko”. 
 
Kas apvieno abas šīs pirmizrādes? Novatorisms, drosme, brīvība. Gan mūzikā, gan uz kino ekrāna skatītāji redzēs jaunu pieeju mākslai, kas ir pārdomāta XX gs. lielo reformatoru – Žana Kokto, Žana Lika Godāra, Rainera Vernera Fasbendera – ietekmē. Muzikālā programma turpina un papildina stāstu, kas tiek izstāstīts filmā “Vienā elpā”. Projekta autori mūzikas un kino valodā pilnībā atklās laikmetu, kas bija modernās dzīves priekšvēstnesis. 
 
Anotācija filmai “Vienā elpā” (2018)

Žanrs: drāma
Īsfilma “Vienā elpā” ir veidota, iespaidojoties no franču “jaunā viļņa” pēc franču dramaturga, filosofa, dzejnieka Žana Kokto noveles “Marseļas spoks” motīviem. Kokto ļoti precīzi atainojis jauniešu brīvo uzskatu laikmetu pretstatā Francijas buržuāziskajai kultūrai. Filma atkārto šos tematus un pārceļ šo stāstu uz mūsdienām. Spēle, kurai nav robežu, nenovēršami rada katastrofu. 
 
Režisore: Marija de Valukofa
Lomās:
            Rihards Lepers 
            Maksims Busels 
            Marija Linarte
Operators: Deniss Sorogins
Komponists: Vladimirs Beluncovs
 
Par režisori:
Marija de Valukofa — teātra darbiniece, aktrise, teātra un kino režisore, mākslas zinātņu kandidāte. Absolvējusi Krievijas teātra mākslu institūta (GITIS) režisūras fakultāti. Iestudē gan dramatiskas izrādes, gan arī operas. Darbojas kino. 
 
 
Par operatoru:
Deniss Sorogins ir viens no labākajiem Latvijas kinematogrāfistiem. Strādājis kino, televīzijā, reklāmā un ir neskaitāmie sasniegumi kā operatoram – inscenētājam. Nacionālās kino balvas ieguvējs kategorijā “Gada labākā filma”.
 
Rihards Lepers
Latviešu teātra un kino aktieris. Bieži piedalās starptautiskos kinoprojektos: WarHunt (ASV), Janičārs (Krievija), Labais kaimiņš (Latvija), Benders: sākums (Krievija), Snaipere (Ukraina, Latvija), Konvojs (Ukraina), Melnais ziediņš (Ukraina). Tāpat pazīstams kā teātra aktieris – piedalījies Teātra observatorijas izrādēs un Čehova Rīgas krievu teātra iestudējumos.
 
Maksims Busels 
Latvijas teātra un kino aktieris, komponists, dziedātājs. Kopš 2014.gadā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieris. Viņa spilgtākais darbs teātrī – monoizrāde “1900. Leģenda par pianistu”, kurā viņš atveido izcilu pianistu, kas nekad nenokāpa krastā no kuģa. 2015., 2016. un 2017.gadā tika atzīts par labāko Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra jauno aktieri. 2018.gadā ieguva “Spēlmaņu nakts” balvu kā Gada aktieris. 
 
Apvienība Teatro Fabrica
Bezpeļnas sabiedriskā organizācija, kas ir izveidota kultūras projektu īstenošanai. Teātris ir būtiska tās darbības daļa, taču tā nav vienīgā. Kas gan būtu teātris bez literatūras, mūzikas, mākslinieciskās darbības, dekorācijām, tērpiem, dejām un afišām?

Organizators: Starptautiskā radošā apvienība TEATRO FABRICA 
https://teatrofabrica.org/Lv/Teatrofabrica_Lv.html
https://www.facebook.com/TeatroFabrica

Informatīvais atbalstītājs: radio Baltkom
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Franču vakars: Tikai flirta dēļ/ Rihards Lepers, Maksims Busels, Marija de Valukofa Pk 15.07.2022 19:30 Dzintaru koncertzāle, Jūrmala, MAZĀ ZĀLE 17.00 - 25.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 1.00 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti.
 
Pasākumu drīkst apmeklēt: no 17 gadu vecuma
Pasākuma valoda: latviešu, krievu, franču
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~1h 10 min
Ieeja pasākumā: no plkst. 19:00
Vieta invalīdam ratiņkrēslā:  ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: nav
 

Biļešu izplatītājs darbojas tikai kā starpnieks. Ja pasākums tiek atcelts vai pārcelts, atbildību par iegādāto biļešu kompensēšanu uzņemas pasākuma organizators, nevis biļešu izplatītājs.
Norises vieta
Dzintaru koncertzāle, Jūrmala
Turaidas iela 1 Jūrmala Latvija
Organizators
TEATRO FABRICA BIEDRĪBA
Rūdolfa Blaumaņa iela 22 Jūrmala Jūrmalas
Vien. Reģ. Nr.: 40008303760
Pasākumi šajā norises vietā
Pirkt Festivāls ARTISSIMO. ASTOŅI GADALAIKI no Vivaldi līdz Pjacollai. Daniils Bulajeva ar kamerorķestri DAVINSPIRO CAMERATA Festivāls ARTISSIMO. ASTOŅI GADALAIKI no Vivaldi līdz Pjacollai. Daniils Bulajeva ar kamerorķestri DAVINSPIRO CAMERATA Dzintaru koncertzāle, Jūrmala, Latvija 10.00 - 50.00
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!
Pirkt Festivāls ARTISSIMO. DE-PHAZZ (Vācija) PopulārsPopulārsFestivāls ARTISSIMO. DE-PHAZZ (Vācija) Dzintaru koncertzāle, Jūrmala, Latvija 15.00 - 100.00
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!
Pirkt MAKSIMS GALKINS / МАКСИМ ГАЛКИН (Pārcelts no 04.08.21.) MAKSIMS GALKINS / МАКСИМ ГАЛКИН (Pārcelts no 04.08.21.) Dzintaru koncertzāle, Jūrmala, Latvija 30.00 - 120.00
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!
Pirkt MAKSIMS GALKINS / МАКСИМ ГАЛКИН PopulārsPopulārsMAKSIMS GALKINS / МАКСИМ ГАЛКИН Dzintaru koncertzāle, Jūrmala, Latvija 40.00 - 150.00
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!
Pirkt Jah Khalib Dzintari / Джах Калиб в Дзинтари (Pārcelts no 19.06.2020., 18.06.2021. un 14.08.2021.) Jah Khalib Dzintari / Джах Калиб в Дзинтари (Pārcelts no 19.06.2020., 18.06.2021. un 14.08.2021.) Dzintaru koncertzāle, Jūrmala, Latvija 26.20 - 198.07
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!