Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Konkurss Riga Jazz Stage 2018

Ce 05.04.2018 19:00 - Se 07.04.2018 22:00
10.00 - 60.00
Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
Pavasara nozīmīgākais džeza notikums “Riga Jazz Stage 2018” norisināsies no 5. līdz 7. aprīlim kino “Splendid Palace”.

Starptautiskam džeza mākslinieku konkursam jau ir pieteikušies jaunie talanti no Lielbritānijas, Dānijas, Vācijas, Francijas, Šveices, Itālijas, Čehijas, Slovākijas, Bulgārijas, Slovēnijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Ukrainas, ASV, Turcijas, Taivānas, Sīrijas un Armēnijas. Šogad konkursā aicināti piedalīties pretendenti divās kategorijās – Džeza Vokāls un Džeza Bass, vecumā līdz trīsdesmit gadiem. Pieteikšanās turpinās līdz 15. janvārim, un tālāk sekos pretendu atlase.

Jauno mākslinieku sniegumu baudīsim Konkursa koncertā 5. aprīlī, pēc kura žūrija izvirzīs labākos džeza vokālistus un basa mūziķus Fināla koncertam 6. aprīlī. Konkursa laureāti tiks paziņoti 7. aprīlī Galā koncertā. Vakara turpinājumā uzstāsies konkursa īpašais viesis, žūrijas loceklis, Brazīļu mūzikas sensācija Mišels Pipokinja (Michael Pipoquinha) un Latvijas Radio Bigbends. Mākslinieki prezentēs Jaco Pastorius veltītu programmu “Tribute to Jaco”.  

Konkursa dalībnieku uzstāšanos muzikāli pavadīs lieliskais „Riga Jazz Quartet” Viktora Ritova (taustiņi), Arta Oruba (bungas), Andra Gruntes (bass) un Riharda Gobas (ģitāra) sastāvā.

"Riga Jazz Stage” ik gadu Rīgā pulcē Latvijas un ārzemju uzlecošās džeza zvaigznes, ļaujot klausītājiem just līdzi konkursantu radošajai sāncensībai un baudīt džezu, vēl līdz šim nedzirdētās interpretācijās. Tā arī ir lieliska iespēja jaunajiem džeza talantiem iegūt atpazīstamību, atklāt savus talantus un prezentēt sevi starptautiskā mērogā.

Dalībnieku sniegumu klātienē vērtē starptautiska žūrija, kurā darbojas profesionāli mūziķi, producenti un festivālu organizatori no Lietuvas, Igaunijas, Lielbritānijas, Somijas, Vācijas, Itālijas, ASV, Turcijas, Ķīnas u. c. Latviju pārstāv Maestro Raimonds Pauls ar savu īpašo muzikālo balvu par labāko improvizāciju.

“Riga Jazz Stage” ir nozīmīgs notikums, kuru vajadzētu ņemt vērā daudzsološiem džeza mūziķiem. Ceru drīz atgriezties atkal Rīgā! /Britu džeza superzvaigzne Entonijs Strongs (Anthony Strong), žūrijas loceklis 2015. gadā/

Gadu gaitā „Riga Jazz Stage” ir kļuvis par unikālu šāda mūzikas žanra un līmeņa pasākumu Baltijas valstīs un trešo džeza izpildītāju konkursu Eiropā. Kopš konkursa aizsākumiem 2004. gadā tajā piedalījušies 205 jaunie džeza talanti no 31 valsts. Konkursa uzvarētāju vidū ir bijuši tādi pašmāju mākslinieki kā Intars Busulis, Kristīne Prauliņa, Daumants Kalniņš, Matīss Čudars, Dāvis Jurka, Kristaps Vanadziņš, Andris Buiķis un daudzi citi.

Ar katru gadu dalībnieki kļūst arvien ambiciozāki un parāda žūrijai un skatītājiem pārsteidzošus muzikālus priekšnesumus, kas godam pelna labākās koncertzāles. /jazzpeople.ru/

Vairāk informācijas: http://rigajazz.lv

Pasākumi