Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Festivāls WINTERFEST. I Solisti di Pavia (kamerorķestris, Itālija)

Pi 26.11.2018 19:00
Lielā Ģilde
15.00 - 50.00
Pirmdien, 2018.gada 26.novembrī pl. 19.00
Lielā Ģildē

I Solisti di Pavia (kamerorķestris, Itālija)

Diriģents - Enriko Dindo
Pogrammā: Sibeliuss, Bartoks, Rosīni, Molineli, Pjacola
Pirmoreiz Latvijā - spožais orķestris, kura goda prezidents ir bijis Mstislavs Rostropovičs!

Itālijas lepnums, lieliskais kamerorķestris I Solisti di Pavia – „Pāvijas solisti” – 26.novembrī pirmoreiz uzstāsies Latvijā!

Ansambļa un tā līdera, virtuozā čellista Enriko Dindo (Enrico Dindo) radošā biogrāfija ir cieši saistīta ar Mstislava Rostropoviča vārdu. 1997.gadā Dindo uzvarēja Rostropoviča konkursā Parīzē. Lielais meistars jauno kolēģi raksturoja šādi: „ Viņš ir čellists ar izcilām īpašībām, īsts mākslinieks un jau izveidojies mūziķis, kura radīta skaņa ir neparasta – plūstoša kā lieliska itāļu balss.” Pēc konkursa uzsācis solista karjeru, Dindo ar panākumiem uzstājās daudzās pasaules valstīs ar labākajiem orķestriem un izciliem diriģentiem, vairākkārt bija Rostropoviča festivāla Les Rencontres Musicales d’Evian viesis. Itālijā viņam tika piešķirtas prestižās Franko Abiati (Franco Abbiati) un Vitorio de Sikas (Vittorio De Sica) prēmijas, bet Accademia Nazionale di Santa Cecilia viņu iecēla akadēmiķa godā. Kad 2001.gadā Fondazione Banca del Monte di Lombardia piedāvāja viņam izveidot kamerorķestri, Dindo uzaicināja tajā labākos Itālijas stīdziniekus…

Kopš 2001.gada līdz sava mūža pēdējām dienām Mstislavs Rostropovičs bija orķestra I Solisti di Pavia goda prezidents. Un orķestris attaisnoja viņa uzticību. Pateicoties Enriko Dindo un viņa domubiedru talantam un entuziasmam, „Pāvijas solisti” strauji iemantoja atzinību Itālijā un ārpus tās. Plašas turnejas Eiropā, Āzijā un Dienvidamerikā, lieliski ieskaņojumi (orķestris I Solisti di Pavia ir izdevis jau desmit albumus, lielākoties – ierakstu firmas DECCA paspārnē), aktīva darbība, atbalstot un attīstot Lombardijas mūzikas kultūru… Orķestra mūziķi pat sarīkoja Itālijā pirmo čella akadēmiju! Un par tās vadītāju kļuva, protams, nenogurdināmais Enriko Dindo…

Pārsteidzoši, ka Dindo atrod spēkus arī solo karjeras turpināšanai. Viņš koncertē kopā ar BBC filharmonisko orķestri un Gewandhaus orķestri, Francijas Nacionālo orķestri un Tulūzas Kapitolija orķestri, Sanktpēterburgas Filharmonijas akadēmisko orķestri un Filarmonica della Scala, Čikāgas simfonisko orķestri, Sanpaulu Valsts simfonisko orķestri, Japānas raidkorporācijas (NHK) Tokijas simfonisko orķestri un daudziem, daudziem citiem slaveniem orķestriem… Dindo vada ne vien „Pāvijas solistus”, bet jau četrus gadus – arī Horvātijas Radio un televīzijas simfonisko orķestri. Viņš spēlē čellu, ko 1717.gadā būvējis Pjetro Džākomo Rodžēri (Pietro Giacomo Rogeri) un kas savulaik piederējis Paganīni (uz grifa pat izgrebti ģēnija iniciāļi). „ Bija nepieciešams diezgan ilgs laiks, lai viņa („čells” daudzās valodās ir sieviešu dzimtes vārds) saprastu, ko vēlos no tās panākt, un es saprastu, kā tieši panākt no viņas to, kas man vajadzīgs. Tas bija īsts mīlas stāsts! Un šodien viņa palīdz man iegūt krāsas, kuras dzirdu galvā, bet šo to pat pasaka priekšā. Tā ka tas ir romāns ar laimīgām beigām!”, – saka Dindo.

Enriko Dindo un viņa lolojuma, izcilā kamerorķestra I Solisti di Pavia, koncerts būs viens no ievērojamākajiem notikumiem ne vien festivālā Winterfest, bet visā Latvijas koncertsezonā.
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Festivāls WINTERFEST. I Solisti di Pavia (kamerorķestris, Itālija) Pi 26.11.2018 19:00 Lielā Ģilde 15.00 - 50.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Pasākumu drīkst apmeklēt: nav vecuma ierobežojumu
Bezmaksas ieeja: līdz 5 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu
Pasākuma ilgums: ~2h
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:00
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: nav
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā:
nav

Norises vieta
Amatu 6, Rīga Latvija
Organizators
HERMAŅA BRAUNA FONDS SIA
HERMAŅA BRAUNA FONDS SIA
Jāņa iela 3 LV - 1050 Rīga
Šī organizatora pasākumi Pasākumi šajā norises vietā