Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Cecīlijas Alises tējas dzeršana

Se 27.07.2019 19:00
Padures muiža
9.00 - 15.00
Vai gribi nokļūt Brīnumzemē un iedzer tēju ar Alisi, Trako Cepurnieku, Marta Zaķi un Susuriņu, uzspēlēt kroketu, nobaudīt maģiskas kūkas, iegremdēties sapņu pasaulē klausoties gongu skaņās? Tad šis pasākums ir priekš tevis!
 
Katrs dalībnieks varēs sevi iztēloties kā 19.gs. muižas iemītnieku, stilizētā tērpā iesaistoties attiecīgās darbnīcās: vizuālās mākslas, lietišķās mākslas vai zefīur gatavošanas. Apgūt kroketa spēles pamatus, kura ir aizmirsta, bet kādreiz bija populāra un sasaucās ar Luisa Kerola “Alises brīnumzemē” sižetu.
 
Padures muižas kungu mājas parkā notiks jau ceturtais lielais Padures pils pasākums Cecīlijas Alises tējas dzeršana.
Cecīlija Sofija Balfūra (Cecilia Sophia Balfour) (1824. - 1889.) bija Padures muižas Balfūru dinastijas dibinātāja Džona Balfūra viena no jaunākajām meitām. Viņas jaunības laiks atbilst jaunās muižas dzīvojamās ēkas celtniecības un muižas jaunā angļu stila parka iekārtošanas laikam. Viesi šoreiz varēs iejusties iedomu pasaulē, kura varbūt raisījās lasot 1865.gadā iznākušo Luisa Kerola grāmatu “Alise Brīnumzemē”. Muižas parks pārvērtīsies par šo Brīnumzemi.
 
Ieskatu šajā Brīnumzemē paredzēts sniegt 2019. gada 27. jūlijā vakarā
1. Muižas priekšpusē neliela ekspozīcija par muižas vēsturi, tās īpašniekiem un iedzīvotājiem.
2. Muižas parks dekorēts ar sveču trauciņiem koku zaros (tiks aizdegtas līdz ar krēslas iestāšanos) un fluorescējošiem ziediem un milzu sēnēm. Ziedu vāzi rotā liela izmēra floristikas kompozīcija.
3. Muižas parka liepu alejā uzstādīts garš tējas galds uz kura salikts liels daudzums tējas kannu un krēslu. Pie galda sēž galvenie tēli Marta Zaķis, Trakais Cepurnieks un Susuriņš, kā arī Alise. Blakus galdam nolikts grīdas pulkstenis, kurš apstādināts uz pulksten sešiem, jo visu laiku ir tējas laiks. Galvenie tēli aktīvi iesaistās sarunās ar apmeklētājiem, kā arī izspēlē grāmatas tekstus.
4. Liepu alejas galā ir neliels laukumiņš, kurā uzstādīta telts, kurā apmeklētāji guļot un sēžot uz spilveniem var meditēt gongu skaņu pavadībā. Meditāciju vadīs Dace Straume.
5. Praktiskās nodarbības meklētājiem. Muižas parkā jāatrod augi no kuriem var pagatavot tēju.
6. Meistardarbnīcā ar mākslinieku palīdzību varēs uzzīmēt atrastos ārstniecības augus. Jo zīmēšana bija būtiska 19.gadsimta izglītības sastāvdaļa.
7. Atsevišķā teltī tiks pasniegti kaņepju produkti, lai it kā iezīmētu stāsta par Alisi psihodēlisko būtību un raisītu apmeklētāju radošumu un arī izraisītu interesi par kulināro mantojumu. (NB! Kaņepes būs parastās.)
8. Tā kā Luiss Kerols bija arī veiksmīgs fotogrāfs un pirmie fotogrāfi Kuldīgā bija jau 19.gadsimta beigās, slavenākais no kuriem bija Julius Gessau, tad būs arī vieta, kurā apmeklētāji varēs nofotografēties 19.gadsimta interjerā.
9. Pils terases priekšā būs kroketa spēles paraugdemonstrējumi, kurus nodrošinās Latvijas Kroketa federācija. Izņemot to, ka netiks spēlēts ar flamingo un ežiem.
10. Kā jau ierasts tiek izstādītas TMS Kuldīgas Palete speciāli šim pasākumam radītās gleznas.
11. Pasākuma noslēguma salūts.
 
Būs vēl interesanti un gardi papildinājumi pie pasākuma programmas.

Pasākumu informatīvi atbalsta Kurzemes Radio

Vairāk informācijas: http://www.paduremanor.com

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Cecīlijas Alises tējas dzeršana Se 27.07.2019 19:00 Padures muiža 9.00 - 15.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti
Tirdzniecībā uz šo pasākumu ieejas biļetes ir dažādās cenu grupās. Cenu grupas pēc satura un kvalitātes neatšķiras. Vispirms lūdzam iegādāties lētākās biļetes.
 
Pieejamas biļetes ar 10% atlaidi - lai saņemtu atlaidi, pievieno grozam 3 vai vairāk biļetes ar cenu "Grupas biļete CENA".
 
Pasākumu drīkst apmeklēt: nav vecuma ierobežojuma
Bezmaksas ieeja: līdz 7 gadu vecumam
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:00
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: nav
Norises vieta
Padures muiža
Padures pagasts Padure Latvija
Organizators
Padures Muiža, Biedrība
'Pils', Padure , Padures pag. LV-3321 Kuldīgas nov.
Šī organizatora pasākumi Pasākumi šajā norises vietā
Pirkt Sestā Jūdze koncerts Padures muižā Sestā Jūdze koncerts Padures muižā Padures muiža, Latvija 10.00
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!