Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

CLARICE JENSEN. Koncertcikls 'Ma'

Se 08.12.2018 19:00
Teātra nams Jūras vārti
7.00
Gada pēdējo jeb ceturto laikmetīgās autormūzikas cikla “Ma” koncertu 8. decembrī teātra namā “Jūras vārti” Ventspilī sniegs čelliste Klarisa Džensena (Clarice Jensen) no Amerikas Savienotajām Valstīm.

Klarisa Džensena ir pazīstamā “Amerikāņu laikmetīgās mūzikas ansambļa” jeb “ACME” (no ‘American Contemporary Music Ensemble’ – angļu val.) dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja. Ja iepriekš viņas kā čellistes reputācija lielākoties saistījusies ar šī kolektīva vadīšanu un neskaitāmām muzikālām sadarbībām ar skaņražiem, citiem mūziķiem un māksliniekiem, tad šobrīd arvien biežāk dzirdam par viņas solo gaitām. Ne velti, jo aprīlī klajā nāca viņas debijas solo albums “For this from that will be filled”, un jau kopš pagājušā gada mākslinieces solo koncertu kalendārs kļūst arvien saspringtāks.

Savā ziņā joprojām balstīti jau gadu simtiem pazīstamajā un romantiskajā solo čella skanējumā, Klarisas Džensenas albumā ietverti skaņdarbi, kuros mūziķe ļaujas autoru un pašas vēlmei instrumenta skanējumu paplašināt, nojaukt pēdas klausītājam. Piemēram, tradicionālajā akustiskā čella spēlē talkā tiek ņemti dažādu efektu pedāļi, motīvi tiek ierakstīti un klāti viens otram pāri, un šo skaņu cilpas tiek atskaņotas dažādos ātrumos. Runa ir par kopīgi ar šī gada sākumā pāragri mūžībā aizgājušo islandiešu komponistu Jouhanu Jouhansonu (Jóhann Jóhannsson) radīto skaņdarbu “bc”. Kopīgi radīts, jo ar komponistu Klarisu Džensenu saistīja ciešas jo ciešas saites – teju desmit gadus ilga radoša sadarbība un kopīgas turnejas “ACME” sastāvā. Runa ir arī par albumā ietverto komponista Maikla Harisona (Michael Harrison) īpaši Džensenai radīto darbu “Čella zvaigznāji” (‘Cello constellations’ – angļu val.). Autora, kuru Filips Glāss (Philip Glass) reiz nosaucis par “amerikāņu tīrradni”, trīsdaļīgais skaņdarbs ir izpētes ceļojums akustiskā čella, klāta divdesmit piecos skaņu celiņos, un sinusoīdo toņu mijiedarbē. Visbeidzot, runa ir arī par pašas Klarisas Džensenas skaņdarbu “For this from that will be filled” divās daļās. Sākoties ar dūcošām, viļņainām arpēdžiju progresijām, kuras atgādina kādu dīvainu ērģeļu skanējumu, reizē grandiozu un sabojātu, otrajā daļā turpinoties dūkoņā, skaņu cilpās, akustiska un līdz nepazīšanai pārveidota čella skaņās, un pa vidu jaucoties lauka ierakstiem no Ņujorkas Centrālās dzlezceļa stacijas.

Paredzams, ka koncertu Ventspilī pavadīs mākslinieka un režisora Džonatana Tērnera (Jonathan Turner) speciāli Klarisas Džensenas solo programmai radītas video projekcijas.

Pirmās 20 biļetes par īpašu cenu - 7.00 EUR.
Pārdošanā ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu.

Kopš durvju vēršanas 2015. gada sākumā, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē līdzās citiem pasākumiem regulāri notiek arī dažādu žanru mūsdienu akadēmiskās, džeza, eksperimentālās, improvizētās, avangarda un citu žanru kamerformāta koncerti. Lai atceramies kaut vai vēl nesen uz brīdi “Jūras vārtos” iemājojušo taustiņmūzikai veltīto festivālu “TAKTS” un to ieskandējošo koncertsēriju “UZTAKTS”. “Ma” jeb “bet” no itāļu valodas mūzikas terminoloģijā ir jauns mēģinājums vienā ciklā apvienot četrus dažādu žanru ārvalstu un latviešu laikmetīgās autormūzikas koncertus gada griezumā. 2018. gadā piedzīvoti čehu vijolnieces un dziedātājas Ivas Bitovas (Iva Bittová), bungu un lautas dueta “Xylouris White” no Grieķijas un Austrālijas, kā arī austrāļu pianista un komponista Lūka Hovarda (Luke Howard) koncerti.

Vairāk informācijas: http://www.jurasvarti.lv

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
CLARICE JENSEN. Koncertcikls 'Ma' Se 08.12.2018 19:00 Teātra nams Jūras vārti 7.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.00 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti
Pasākumu drīkst apmeklēt: nav vecuma ierobežojuma
Pasākuma valoda: angļu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: 1h 30min
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:40
Cenas: EUR 7.00
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: nav
Norises vieta
Karlīnes iela 40 Ventspils Latvija
Organizators
Kurzemes filharmonija SIA
Kurzemes filharmonija SIA
Karlīnes iela 40 LV-3601 Ventspils
Šī organizatora pasākumi Pasākumi šajā norises vietā