Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Atcelts - Itāļu pianista Marko Alesi solo koncerts RIGOLETO PARAFRĀZES / The concert PARAPHRASE OF RIGOLETTO

Se 24.02.2018 19:00
Siguldas koncertzāle Baltais Flīģelis


Pianists Marco Alesi: "Mūzika ir emocijas. Instrumenti ir kā cilvēki dialogā "
 
Itālijas pianists Marco Alesi uzskata, ka katru reizi atrodoties uz skatuves viņam ir jāsniedz vēstījums skatītājam-kaut kas tāds kas ir svarīgs, skaists, priecīgs, skumjš vai pat sāpīgs.

Itālijas žurnāls "Il secolo XIX" (09.09.2006.)rakstīja par "Alesi maģiskumu atrodoties pie klavierēm": "Viņš iegrimst dziļi mūzikas harmonijā, tādējādi radot spēcīgu saikni ar auditoriju, kas neizzūd. Marco Alesi pārsteidza visus ar savu aizraujošo interpretāciju izpildot Šopēna Polonēzi un Valsi, tādējādi radot neaizmirstamu mūzikas vakaru."

Koncertā "Parafrāze no Rigoletto"(Paraphrase from Rigoletto), kas pirmo reizi tiks atskaņots Latvijā, Siguldas koncertzālē "Baltais Flīģelis", pianists izpildīs komponistu B.Galuppi, J.S.Baha, F.Busoni, F.Šopēna, Ŗ.Vāgnera, F.Lista un Dž.Verdi brīnišķīgo mūziku.

M.Alesi ar izcilību ir pabeidzis klavierspēles studijas Dž.Verdi konservatorijā Milānā. Viņa pasniedzēji bija prof. G.Marchi un maestro P.Rattalino. Viņš ir studējis pie tādiem lieliskiem pasniedzējiem kā A.Ciccolini, R.Risaliti, L.Hoffmann, S.Dorensky, V.Margulis, A.Lonquich, F.Scala un N.Flores.

Uzņemts prestižajā Zalcburgas Mozarteum Universitātē, profesoru A.Kontarski un C.Tanski vadībā viņš 2002.gadā iegūst Akadēmisko Maģistra grādu ("Magister der Künste").

Sādi profesors Claudius Tanski raksturo savu studentu:
"Marco Alesi ir unikāls mākslinieks ar interesantu repertuāru, kurš tiek izpildīts ar neparastu talantu. Klausīties viņā-tas vienmēr ir triumfs. "

M.Alesi muzikālā izglītība un talants ļāva viņam uzsākt aizraujošu karjeru, kas viņu ir aizveduši daudzkur pasaulē, piemēram, Peru, kā arī visā Eiropā, tai skaitā Itālijā, Vācijā, Austrijā, Polijā un Lietuvā - viņš bija pirmais itāļu pianists, kurš spēlēja labi pazīstamo lietuviešu komponistu M.K. Čurļoni. Pianists ir sadarbojies ar Torino Nacionālo “RAI” orķestri, kā arī viņam ir bijušas brīnišķīgas sadarbības ar vairākiem citiem orķestriem, piemēram Milānas klasisko orķestri, orķestri "Sinfonica Giovanile Fiaminga", Zalcburgas Mocarta kamerorķestri “CIS”, Zalcburgas filharmoniķiem un Peru nacionālo simfonisko orķestri “OSN”.

2003.gadā mākslinieks nodibina savu muzikālo apvienību ar nosaukumu "AlesiEnsembleSalzburg", iepazīstinot klausītājus ar kamermūzikas repertuāru un regulāri uzstājoties koncertu sezonā "Amici della Musica" (Mūzikas draugi) Zalcburgā.
Marco Alesi ir lepns un priecīgs ka viņam ir izveidojusies interesanta radoša sadarbība ar vienu no mūsdienu nozīmīgākajiem komponistiem A. Mullenbahu (Zalcburgas Mozarteum “Sommer Akademie” direktors). Marco bija pirmais pianists kurš izpildīja A.Mullenbaha “Plūsmas” (kompozīcija klavierēm, vijolei un kontrabasam).

Kopš 2011g. M.Alesi kā profesors pasniedz klavierspēli augstskolā Austrijā un kopš 2017g. maija arī Passau Mūzikas akadēmijā (Bavārijā, Vācijā). Viņš pats dzīvo Lincā, Austrijā.

Te būs dažas sajūsmas pilnas atsauksmes no M.Alesi mūzikas faniem:
MONAT (2006 Novembris) Zalcburga, Austrija, “Musikalisches Kleinod”: “ Koncertcikla atskaņojums Universitātes auditorijā un tiešraide Peru klausītājiem bija izcils Marco Alesi un “AlesiEnsemble” sniegums kas satricināja! Pianista M.Alesi interpretācija bija pilna radošuma un izsmalcinātības, individualitātes un meistarības!”

Par Klasikos degustacija un Vigaile Karpavičiūte, producente (Lietuva):
Vigailei ir vairāk kā 20g darba pieredze gan kā menedžerei, gan arī mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību veidošanas jomā. Viņa ir aizsākusi un īstenojusi simtiem interesantu un veiksmīgu projektu, sadarbojusies ar Lietuvas un starptautiskām kompānijām. Kopā ar partneri Donato Ravini viņi ir veidojuši un prezentējuši neskaitāmus brīnišķīgus koncertus Lietuvā un Latvijā.

V.Karpavičiūte ir kompānijas Klasikos degustacija dibinātāja. Kompānija tika dibināta lai radītu un organizētu klasiskās mūzikas koncertus un citus mākslas projektus visā pasaulē.

Koncerta “Parafrāze no Rigoletto” (Paraphrase from Rigoletto) Programma

Baldassarre Galuppi          Sonata in F-Dur
(1706-1785)                      Andante       
Allegretto       
Allegro molto
Sonata in E-Dur 

Andante spiritoso/ Spiritoso 
Presto

Bach/ Busoni        Chaconne in d-Moll
(1685-1750)/ (1866-1924)

-------- Starpbrīdis-------------- 

Frédéric Chopin       Nocturne in c-Moll, Op. 48 Nr. 1
(1810-1849)        Scherzo in b-Moll, Op. 31 Nr. 2

Wagner/ Liszt       Isolde‘s Liebestod aus Tristan und Isolde
(1813-1883)/ (1811-1886)     
   
Verdi/ Liszt        Paraphrase de Concert aus Rigoletto
(1813-1901)

Vairāk informācijas: http://www.marcoalesi.eu/

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta  
Atcelts - Itāļu pianista Marko Alesi solo koncerts RIGOLETO PARAFRĀZES / The concert PARAPHRASE OF RIGOLETTO Se 24.02.2018 19:00 Siguldas koncertzāle Baltais Flīģelis
Der zinātPasākumu drīkst apmeklēt: no 7 gadu vecuma
Pasākuma valoda: latviešu, krievu, angļu
Bezmaksas ieeja: līdz 12 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu
Pasākuma ilgums: ~1h45min
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:00
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: ir

Norises vieta
Šveices iela 19, Sigulda, Rīgas raj. Sigulda Latvija
Organizators
Klasikos degustacija, UAB
Klasikos degustacija, UAB
Mindaugo st. 27 - 28 Vilnius