Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

THE FIELD & SEAN NICHOLAS SAVAGE | Vecgada koncerts Ventspilī

Se 29.12.2018 21:00
Teātra nams Jūras vārti
10.00
Atzīmējot aizejošo, spilgtiem kultūras notikumiem bagāto gadu, teātra nams “Jūras vārti” 29. decembrī aicina uz Vecgada pasākumu, kura ietvaros savu pirmo un līdz šim vienīgo uzstāšanos Latvijā sniegs zviedru elektroniskās mūzikas mākslinieks un producents “The Field”, bet koncerta īpašais viesis būs neatkarīgās popmūzikas mākslinieks Šons Nikolass Sevidžs (Sean Nicholas Savage) no Kanādas.

Zviedrijas dienvidos dzimušais Aksels Vilners (Axel Willner) sevi kā arī šodien vienu no savdabīgākajiem un interesantākajiem elektroniskās mūzikas producentiem pieteica jau pagājušā gadsimta 90. gadu vidū. Tolaik, ar vienu kāju Stokholmā, ar otru – Lisabonā, un vienlaikus mūziku studējot gan akadēmijā, gan apmeklējot savu mīļāko grupu “Misfits” un “Dead Kennedys” koncertus, Aksels sāka pats radīt drone estētikas un izdevniecības “Warp” iedvesmotu mūziku, vienlaikus joprojām spēlēdams ģitāru dažā labā pankroka grupā un aizraujoties arī ar ambiento ģitārmūziku. Sakūlis šādu muzikālo atsauču atstātos iespaidus savu agrīno projektu “Larks Blek”, “Porte”, “Corouan” un “James Larsson” daiļradē, kuru tūkstošgades sākumā publiskoja paša veidotā izdevniecība “Garmonbozia”, Aksels Vilners sevi kā “The Field” pieteica 2004. gadā, parakstot līgumu ar izdevniecību “Kompakt”.

Ar 2007. gadā klajā nākušo debijas pilnmetrāžas albumu “From Here We Go Sublime” mūziķis sevi plašākai publikai pieteica jo spilgti. Ne tikai klausītāju, bet arī mediju “NME”, “BBC”, “Pitchfork” un citu uzmanība daudziem lika ierakstu ierindot starp dekādes labākajiem. To apliecina arī “Metacritic” apkopotie dati – 2007. gadā otru tikpat augstu vērtētu albumu klajā laidis vien “Burial”.

Šo vairāk nekā desmit gadu laikā izceļojies pa nozīmīgākajiem pasaules festivāliem un koncertvietām, kritiķu slejām medijos, kā arī dažādām sadarbībām studijā un uz skatuves, ierakstot sekojošos albumus un atskaņojot to materiālu koncertos, “The Field” pavisam nesen, septembrī, ir atgriezies ar savu svaigāko veikumu – albumu “Infinite Moment”. “Slieksnis pie kaut kā jauna radīšanas ir bijis jāpārkāpj un tas ir izdarīts,” atzinis pats Aksels Vilners. Sliekšņa viņā pusē klausītājus sagaida citāds “The Field”. Bez lišķīgas pūkainības un izlikšanās, taču tik un tā sirsnīgs, melanholijas un cerību pilns vienlaikus. Tāds, kas patīk gan krautroka, gan laikmetīgās ambientās mūzikas cienītājiem un... Visiem citiem arī! Taču – vai tā nav bijis ar katru viņa ierakstu?

Par kanādiešu avangarda, lo-fi vai dīvaiņu (no ‘weirdo’ angļu valodā) popmūzikas burvi (bieži vien – princi) dēvētajam Šonam Nikolasam Sevidžam šī būs atgriešanās Latvijā pēc ne tik ilga pārtraukuma. Jau ar pirmajiem diviem koncertiem 2013. gadā Valmierā un Rīgā viņš ieguva vietējo draugu un atbalsta grupu, kura ar laiku kļūst arvien daudzskaitlīgāka.

Jau pēc pirmā, 2008. gadā CD-R matricā izdotā ieraksta aizsākās Šona sadarbība ar Monreālas izdevniecību “Arbutus Records”. Tur zem viena jumta, kādā pamestā industriālajā pilsētas ēkā, tolaik pulcējās un turpina to darīt daudzi. Klēra Bušēra (Claire Boucher) jeb “Grimes”, “Tops”, “Doldrums”, “Blue Hawaii”, “Tonstrartssbandht” un citi.

“Sevidžs ir jaunais popa karalis, tikai tu to, iespējams, vēl nezini,” rakstījis kāds asprātīgs mūzikas apskatnieks Anglijā. “Labākais šīs zemes dziesmu un tekstu autors kopš laika, kad “Nīls bija jauns” (angliska vārdu spēle ‘since Neil was Young’),” izteicies kāds cits. Kopš pagājušā gada koncerta Ventspilī kopā ar britu mākslinieci “Anika” Šons izdevis nu jau savu trīspadsmito albumu. “Screamo” ir kasešu izdevumu triloģijas, kurā ietilpst arī par žanra klasiku kļuvušās “Magnificent Fist” un “Yummy Coma”, noslēdzošā daļa. Šāds nosaukums albumam dots apzināti, pateicoties traģiskajam un aizlauztajam, taču joprojām mūziķim raksturīgajam tā saturam.

“Viņa jūtas ir tavas jūtas. Sevidžs soļo cienīgi, apraudot zaudējumus un laistoties ar savām ciešanām. Un tas viss tev. Katram un ikvienam.” Tā par albumu “Magnificent Fist” rakstījis žurnāls “Dazed & Confused”. Tiesa, vasaras sākumā klajā nākušo “Screamo” daudzi raksturo kā vēl vairāk melanholijas cauraustu – ar stāstiem par pusaudža gadu spurainumu, naivumu, pārdzīvojumiem un aizraušanos, kuros joprojām klausāma Šonam Nikolasam Sevidžam vien piemītošā spēja runāt tieši un caur visiem saprotamām metaforām, atkailinoties un sevi pasargājot vienlaikus.

Pirmās 30 biļetes par īpašu cenu - 7.00 EUR.
Pārdošanā ierobežots skaits biļešu.

Vairāk informācijas: http://www.jurasvarti.lv

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
THE FIELD & SEAN NICHOLAS SAVAGE | Vecgada koncerts Ventspilī Se 29.12.2018 21:00 Teātra nams Jūras vārti 10.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti
Pasākumu drīkst apmeklēt: no 16 gadu vecuma
Pasākuma valoda: latviešu, angļu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: 6h
Ieeja pasākumā: no plkst. 21:00, koncerta sākums plkst. 22:00
Cenas: 7,00 EUR
Norises vieta
Karlīnes iela 40 Ventspils Latvija
Organizators
Kurzemes filharmonija SIA
Kurzemes filharmonija SIA
Karlīnes iela 40 LV-3601 Ventspils
Šī organizatora pasākumi Pasākumi šajā norises vietā