logo
Pirkumu grozs: 0
logo
Izvēlēties periodu:
Pirkumu grozs: 0
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

RADOŠĀ TIKŠANĀS AR KIRILU SEREBREŅŅIKOVU UN FILMAS 'ČAIKOVSKA SIEVA' PIRMIZRĀDE

Sv 21.08.2022 18:00
Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE
 
Radošā tikšanās ar Kirilu Serebreņņikovu un Filmas “Čaikovska sieva” pirmizrāde.
 
21.augustā pulksten 18.00 kinoteātrī “Splendid Palace” notiks festivāla “Baltijas pērle” īpašais ievadpasākums  - kinorežisora Kirila Serebreņņikova tikšanās ar skatītājiem un filmas “Čaikovska sieva” pirmizrāde.
 
ČAIKOVSKA  SIEVA
Krievija, Francija, Šveice, 2022, 143 min
Režisors: Kirils Serebreņņikovs
Operators: Vladislavs Opeljancs
Lomās: Odins Bairons, Aļona Mihailova, Mirons Fedorovs (Oxxxymiron), Varvara Šmikova, Andrejs Burkovskis, Aleksandrs Gorčiļins, Filips Avdejevs, Jūlija Auga.
 
“Galvenais ģimenes raižu cēlonis ir tas, ka cilvēkiem ir ieaudzināts, ka laulība sniedz laimi.” Ļ.Tolstojs
 
19. gadsimts tuvojās izskaņai, ņemot līdzi ilūzijas un cerības, atstājot nākamajam gadsimtam drūmu atziņu mantojumu un tā postošās sekas.
“Dzīvot bez Jums es nevaru un tāpēc, iespējams, ātri darīšu sev galu. Atļaujiet taču man paskatīties uz Jums un noskūpstīt Jūs tā, lai arī viņsaulē atcerētos šo skūpstu.”
Saņēmis kārtējo vēstuli no Antonijas Miļokovas, kas viņu vajā, Pjotrs Iļjičs aizdomājas. Meitene ir piemīlīga un uzstājīga, viņas vēstules vaļsirdīgas, jūtas patiesas, un pats galvenais - tas pieliks punktu apnicīgajām baumām…
“Kādā jaukā dienā es devos pie savas nākamās sievas, atklāti viņai pateicu, ka nemīlu viņu, bet būšu uzticīgs un padevīgs draugs”. Vai gan viņš spēja iztēloties, ka kaisles pārņemtā, eksaltētā Anna Ivanovna šos smalkumus neuztvēra, būdama kā bez prāta no spējā prieka, kas viņu pārņēma.
Komponista pieredzes trūkums neļāva viņam paredzēt paša neuzmanības katastrofālās sekas un saprast, ka pakļaušanās "apstākļu spēkam" ir apšaubāms laimīgas laulības pamats.
Apspiestas seksuālās tieksmes un kaislības, nespēja pārvarēt pieaugošo nepatiku pret jauno sievu, mēģinājumi mainīt jūtu raksturu, pretrunās radīt iekšējo harmoniju, pārvērš viņu ģimenes dzīvi spraigā dramatiskā duelī, kas ir sāpīgs abiem dīvainajā savienībā saistītajiem.
Komponistu dedzīgi mīlošā sieva, nesamierinoties ar vīra seksuālo neieinteresētību, kļūst par viņa liktenīgo maldu ķīlnieci.
Mīlestība un nicinājums, pārpasaulīga mūzika un bezgalīgas ciešanas, kaislība un naids uz ārprāta robežas, šo nepanesamo nastu nevar izturēt ne viņš, ne viņa - Čaikovska sieva.
 
NOMINĀCIJA KANNU KINOFESTIVĀLA 2022 ZELTA PALMAS ZARAM

MEDIJI PAR FILMU:
“Čaikovska sieva” – pati jutekliskākā un grodākā Kirila Serebņņikova filma.
Stāsts par Čaikovska apspiesto homoseksualitāti līdz šim ir bijis tabu tēma, taču šī nav filma par apsēstību, šī ir filma par mīlestību, par apspiestu dzimumtieksmi un kaislībām, par neprātu un dēmoniem, kas plosa cilvēka dvēseli, par sarežģītu dzimumu balansu starp abiem varoņiem.
Šis ir ļoti drosmīgs, provokatīvs un stilīgs mākslas darbs. Filma, kas staigā uz naža asmens starp histēriju (šī vārda visvecmodīgākajā nozīmē) un protestu.
Nekur šis balanss nav tik uzskatāms un aizraujošs kā pašā pirmajā ainā, kas nofilmēta vienā sapni atgādinošā garā kadrā, kas ir iespaidīgāka pat salīdzinājumā ar paša režisora Serebreņņikova filmās tik ierasto Mihaila Kalatozova pieeju atgādinošo “slīdošās kameras” paņēmienu.
"Čaikovska sieva" ir atmosfēriska, smalki montēta spraiga drāma, kas aizrauj skatītājus, arī  ar izcilo Aļonas Mihailovas aktiersspēli, kuras mocekļa intensitāte lomā atgādina Larsa fon Trīra aktrišu veikumu.
 
Oriģinālvaloda: krievu
Subtitri: angļu
Filmas tulkojums tiek nodrošināts JŪSU audio austiņās* latviešu valodā
*Lai dzirdētu tulkojumu, ir nepieciešami spraudņi, kurus varat saņemt pret 1€ ķīlu. Pēc seansa beigām, atdodot spraudni, saņemsiet 1€ atpakaļ pie izejas no skatītaju zāles.
 
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta  
RADOŠĀ TIKŠANĀS AR KIRILU SEREBREŅŅIKOVU UN FILMAS 'ČAIKOVSKA SIEVA' PIRMIZRĀDE Sv 21.08.2022 18:00 Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE
Der zināt
 
Biļetēm tiek piemērota Aģenta maksa 8% apmērā no katras biļetes cenas!
 
Pasākumu drīkst apmeklēt: no 18 gadu vecuma
Oriģinālvaloda: krievu
Subtitri: angļu
Filmas tulkojums: tiek nodrošināts JŪSU audio austiņās* latviešu valodā
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~190 min
Ieeja pasākumā: 15 min pirms filmas sākuma
 
*Lai dzirdētu tulkojumu, ir nepieciešami spraudņi, kurus varat saņemt pret 1€ ķīlu. Pēc seansa beigām, atdodot spraudni, saņemsiet 1€ atpakaļ pie izejas no skatītāju zāles.

Biļešu izplatītājs darbojas tikai kā starpnieks. Ja pasākums tiek atcelts vai pārcelts, atbildību par iegādāto biļešu kompensēšanu uzņemas pasākuma organizators, nevis biļešu izplatītājs.
Norises vieta
Kino Splendid Palace
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
FESTIVĀLS BALTIJAS PĒRLE SIA
FESTIVĀLS BALTIJAS PĒRLE SIA
Blaumaņa iela 26 - 18 1011 Rīga
Vien. Reģ. Nr.: 40003561035
Šī organizatora pasākumi Pasākumi šajā norises vietā
Pirkt RADOŠĀ TIKŠANĀS AR KIRILU SEREBREŅŅIKOVU UN FILMAS 'ČAIKOVSKA SIEVA' PIRMIZRĀDE PopulārsPopulārsRADOŠĀ TIKŠANĀS AR KIRILU SEREBREŅŅIKOVU UN FILMAS 'ČAIKOVSKA SIEVA' PIRMIZRĀDE Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE, Latvija 21.60
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!
Pārdošana apturēta VĪRIETIS UZ SVĒTKIEM jeb VECMEITA / МУЖЧИНА К ПРАЗДНИКУ или СТАРАЯ ДЕВА (Pārcelts no 27.04.20.,02.11.20. un 19.04.21.) ApturētsApturētsVĪRIETIS UZ SVĒTKIEM jeb VECMEITA / МУЖЧИНА К ПРАЗДНИКУ или СТАРАЯ ДЕВА (Pārcelts no 27.04.20.,02.11.20. un 19.04.21.) Dailes teātris, Latvija
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!