logo
Pirkumu grozs: 0
logo
Izvēlēties periodu:
Pirkumu grozs: 0
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

DOKUMENTĀLO FILMU PIRMDIENAS - Gājiens ar krokodilu (21220021)

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu

Latvija, 1995
Dokumentāla filma
Garums: 90 min.
Režisors: Ivars Seleckis

Imanta Ziedoņa scenārijs, aizkadra teksts un lasījums, Ivara Vīgnera mūzika, Maijas Seleckas montāža

Cauri Kurzemei, Latvijas Rietumu novadam, brauc zirgu pajūgs. Četras sievietes, jau gados, ved iespaidīgu krokodila skulptūru, lai uzstādītu pieminekli savam skolas biedram Arvīdam Blūmentālam uz viņa kādreizējās zemnieksētas drupām.
Ir pagājuši 50 gadi, kopš šeit, vēsturiskajā Kurzemes cietoksnī, kapitulēja vācu armija. Bet tikai tagad Latviju beidzot atstājis krievu karaspēks. Tauta izpostīta, izklīdināta pa visu pasauli.
Bijušais Kurzemes cīņu dalībnieks leģionārs Arvīds Blūmentāls tagad ir krokodilu mednieks Austrālijā, pasaules TV reportāžās saukts „Crocodile’ Harry” (prototips piedzīvojumu filmas „Krokodilu Dandijs” galvenajam varonim).
Vedot pieminekli cauri Kurzemei, mijas šodienas un atmiņu ainas, ceļā satikto cilvēku likteņi un „Krokodilu Harija” pārdomas viņa eksotiskajā mītnē Austrālijas tuksnesī.
Tiek uzspridzināts padomju armijas lokators Skrundā, pāri kritušo karavīru kapiem iet Austrumu – Rietumu naftas ceļš. Vai beidzot karš beidzies arī Latvijā?

Tā ir filma par tautas pastāvēšanas rūpēm, par atkal saņemšanos, ko prasa vēsture. Filmu caurvij dziesma „Balta roze nozied dārza malā”- pa karavīru meiteņu mīlestību, kurai nebij lemts piepildīties....

Ivars Seleckis ir viens no spilgtākajiem latviešu kino dokumentālistiem un ierindojies dzīvo klasiķu kārtā. Viņa filmas ir augsti novērtētas starptautiskos kino festivālos. Tās ieguvušas pasaulē nozīmīgākās dokumentālā kino balvas – Roberta Flaerti un Aivora Īvensa vārdā nosauktās, kā arī Eiropas Kino akadēmijas balvu Felikss 1990.gadā – par Eiropas labāko dokumentālo filmu „Šķērsiela” un daudzas citas.

Filma latviešu valodā.

Kinoteātrī "Splendid Palace" 3. februārī plkst. 20:00.

Pēc filmas Jautājumu un Atbilžu pusstunda ar režisoru Ivaru Selecki.

Ieeja:
Darba dienās līdz plkst. 17:59 - 6.00 EUR
Darba dienās no plkst. 18.00 – 7.00 EUR
Sestdien, svētdien un svētku dienās – 7.50 EUR
Studentiem, uzrādot ISIC karti, studenta apliecību – 5.50 EUR
Skolēniem, pensionāriem, 3.grupas invalīdiem, uzrādot apliecību – 4.50 EUR

Pasākumi
Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot