logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne

LKA Nacionālās kino skolas ĪSFILMU IZLASE

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu

Sestdien, 11.decembrī ikvienam būs iespēja noskatīties 5 īsfilmas, ko veidojuši LKA Nacionālās filmu skolas bijušie un esošie studenti. To vidū jau Latvijā labi pazīstami režisori – Adriāna Roze, Marta Elīna Martinsone, Alise Zariņa, kā arī jaunie kino talanti Kristaps Opincāns un Rūdolfs Mings, kurš arī ir šīs programmas iniciators un izveidotājs. Rūdolfs pats arī vakaru ievadīs, kā arī labprāt dalīsies pārdomās un atbildēs uz skatītāju jautājumiem pēc seansa.

130 minūšu ĪSFILMU IZLASĒ iekļautas sekojošas filmas:

-          KOLEKTĪVS.ES (2018, režisore: Adriāna Roze, lomās: Elīna Hanzena, Beatrise Blumberga, Inese Ramute, Januss Johansons, Vitālijs Jakovļevs)

Filma ir satīra par padomju laiku mantojumu mūsdienās, par meliem un ticības zaudēšanu. Pierobežas ciemata papīra rūpnīcas kolektīvs gaida ministrijas kontroles vizīti. Kamēr darbinieki un direktors meklē radošus risinājumus, lai novērstu ierēdņu uzmanību no ražošanas dīkstāves, neviens nepamana kaut ko daudz būtiskāku.

-          VIESTURS KAIRIŠS IZNĀK NO MEŽA (2018, režisore: Marta Elīna Martinsone, lomās Marija Linarte, Ģirts Krūmiņš )

Drāma par jaunas sievietes eksistenciālajām ilgām pēc savas vietas zem saules. Gunai ir attiecības ar divreiz vecāku rakstnieku Gintu. Viņa ir zaudējusi darbu, bet Gints jau gadiem nav uzrakstījis ne rindiņas. Bēgot no piepildītu attiecību un radošas pašrealizācijas trūkuma, Guna aizraujas ar režisora Viestura Kairiša izrādi "Odiseja" un sāk jaukt realitāti ar teātra pasauli. Filma saņēmusi nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" kā gada labākā studentu filma.

-          DIVAS STRĪPIŅAS (2018, režisore: Alise Zariņa, lomās: Klāvs MellisJānis KronisĢirts KrūmiņšGatis MaliksJuris Bartkevičs)

Dokumentāla interviju filma par aborta tematiku. Divpadsmit neērti, dziļi personiski un sāpīgi stāsti par sievietēm, kuras veikušas abortu. Tos lasa, stāsta un “pieredz” seši aktieri. Kas notiek, kad vīrieši lasa sieviešu stāstus? Vai iespaids ir pavisam citāds? Vai sabiedrība nu ieklausīsies? Filma saņēmusi nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" kā gada labākā studentu filma un kā labākā īsfilma Riga IFF 2021.

-          ŠAMBALA (2019, režisors: Kristaps Opincāns)

Dokumentāla filma par kāda Rīgas bezpajumtnieka dzīvi, cerībām un nožēlām. Enigmātisks varonis, kas ieradies no tālienes, daloties stāstos un teiksmās, nolemj glābt nelaimē nonākušu sievieti. 

-          ATGADĪJUMS AR PILSONI ZARIŅU (2021, režisors: Rūdolfs Mings, lomās: Ģirts Krūmiņš, Rita Lasmane)

Traģikomēdija par dziļi nepiepildītas dvēseles fatālo likteni. Filma daļēji uzņemta arī Talsos – gan Talsu mūzikas skolā, gan pašā kinoteātrī “Auseklis”.

Vairāk informācijas: http://www.talsi.lv/kino-repertuars

Pasākumi

Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot