Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

RIGA IFF SHORT: Festival Darlings

Se 27.10.2018 16:30
Kino Bize
SHORT RIGA: Festival Darlings

Piecas īsfilmas, kuru autoru mākslinieciskais rokraksts ir tik iespaidīgs, ka tās beidzamo divu gadu laikā izvēlējušies iekļaut savās programmās daudzi desmiti festivālu visā pasaulē. Šie meistardarbi jāredz arī jums!


Brians den Hartogs
Saruna ar kibertelpu
A Dialogue with Cyberspace
NL/BE, 2018, 15’, en

Vai pasaule ir tikai vieta, kur mīt mūsu ķermeņi? Kā tas ir, būt ar ķermeni? Kā tas saistās ar to, ko jūtam? Kamēr cenšamies noorientēties savā jaunajā virtuālajā esamībā, digitāla būtne sāk apbrīnot mūsu uztveres spējas.

Šī filma ir režisora diplomdarbs RITCS  – Karaliskajā Teātra, kino un skaņas institūtā. Viņš pēta indivīda patības pieredzi sabiedrībā, kur arvien vairāk pieaug tehnoloģiju nozīme.

Scenārija autors un producents: Brians Hartogs


Leonora Teleša
Varžu virskārtas balāde
Balada de um Batráquio
PT, 2016, 11’, pt

Reiz sensenos laikos visas radības bija neizsakāmi laimīgas un cita ar citu dejoja. Tikai varde uz to nebija ielūgta... un padarīja sev galu.

Romu izcelsmes režisorei radās ideja veidot šo darbu, kad uzzināja kādu portugāļu tradīciju – novietot uz restorānu un citu tirdzniecības vietu sliekšņiem vardes figūriņas, kas atbaidot čigānus. Autore filmā dokumentē savas varžu plēšanas akcijas Portugālē.

Scenārija autore: Leonora Teleša
Producenti: Filipa Reiša, Žuāu Millers Gerra  / UMA PEDRA NO SAPATO


Hrists Masals
Copa-Loca
GR, 2017, 14’, el

Stāsts par Copa-Loca, pamestu Grieķijas kūrortu. Te visi rūpējas par Paulīnu, savukārt viņa rūpējas par visiem… Visos iespējamos veidos. 

Jaunas sievietes un sabrukušas brīnumzemes portretējums kā metafora par garlaikotu, nepieņemtu un mīlestību alkstošu Grieķiju. Režisors to veidojis, atminoties paša agrīnos iespaidus – iztēloto “apsolīto valstību”, kur iespējama nebeidzama vasara un laiskošanās saulē.
 
Scenārija autors un producents: Hrists Masals


Nikija Lindrota fon Bāra
Mana nasta
Min Börda
SE, 2017, 14', sv

Garlaicīgs darbs, nomāktība un eksistenciālas raizes. Apokalipse šķiet vilinoša iespēja no tā atsvabināties... Mūzikla varoņi izrāda vietas, kas reiz bijušas patvērums.

Režisore uzlūko savus darbus kā modernas fabulas, kurās cilvēku attiecības tiek pētītas caur dzīvnieku valsts filtru. Viņa izceļ nianses, kuras parasti nemanām, izgaismojot ikdienišķākos un vienlaikus apburošākos ikdienas dzīves aspektus.

Scenārija autore: Nikija Lindrota fon Bāra
Producente: Kalle Vetre / MALADE AB


Ņikita Diakurs
Neglītums
Ugly
DE, 2017, 12'

Neglīts un vientuļš kaķis. Vēl neglītāka apkārtējā pasaule, bet tajā tomēr izdodas sastapt kādu viedu un labestīgu dvēseli...

Režisors un viņa komanda ielauzās animācijas vidē ar skaļu neglītuma blīkšķi. Neparasti veidotajā 3D animācijas filmā izmantots kļūdas efekts – visi tēli ir lauzīti un šķiet, ka šķībais modelis var sabrukt kuru katru brīdi… tomēr stāsta nobeigums ietērpts psihodēliskā laimes vīzijā.

Scenārija autors un producents: Ņikita Diakurs

Vairāk informācijas: http://rigaiff.lv

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta  
RIGA IFF SHORT: Festival Darlings Se 27.10.2018 16:30 Kino Bize
Der zināt

Ieteicamais vecums: 16+
Ekrāna valoda: oriģinālvaloda
Subtitri: angļu
Pasākuma ilgums: 55'
Vieta ratiņkrēslam: nav

RIGA IFF laikā tiks veikta filmēšana un fotografēšana.
Materiāls var tikt izmantots tikai Festivāla komunikācijas nolūkiem.

Norises vieta
Elizabetes iela 37-2 Rīga Latvija
Organizators
Pasākumi šajā norises vietā