Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Filma SOBIBOR / СОБИБОР

Sv 27.05.2018 15:00
Maskavas nams
6.50
Filmas “Sobibora” pirmizrāde  7. maijā plkst. 19.00   12+

2018
Krievija, Vācija, Lietuva, Polija
režisors Konstantis Habenskis
scenārijs  Aleksandrs Adabašjans, Andrejs Nazarovs, Anna Černakova
žanrs drāma
Galvenajās lomās: Knstantins Habenskis, Kristofers Lamberts, Marija Koževņikova, Felise Jankeļ, Dainius Kazlauskas
1 stunda 50 minūtes

«Sobibora” -  drāma, veidota pēc  Otrā Pasaules kara laika. reāliem notikumiem. Cilvēciskā gara spēka pretošanās bezdvēseliskai iznīcināšanas mašīnai. Galveno lomu filmā spēlē Konstantins Habenskis, viņš arī debitēja  kā režisors.
Sižeta darbība notiek Otrā pasaules kara laikā, 1943 gada rudenī, nacistiskajā nometnē Sobiborā, kas atrodas Polijā. Nometnē bija vairāk kā simts ebreju, starp kuriem bija arī  galvenais varonis – padomju armijas leitnants Aleksandrs Pečerskis. Kopā ar citiem ieslodzītajiem, viņš dažu nedēļu laikā izstrādāja bēgšanas  plānu. Daļa izbēgušo Pečerska vadībā piebiedrojās partizāniem, bet pārējos vietējie iedzīvotāji izdeva soģiem. Veiksmīgas pretošanās rezultātā, A. Pečerskim izdevās izglābt 300 cilvēku dzīvības. Pēc tā nometni Sobibiru  nolīdzināja līdz ar zemi, bet teritoriju, ko tā aizņēma, vācieši uzara un iestādīja  laukā kartupeļus un kāpostus.
Sobibora  ir zināma pasaulei ne tikai kā rūpnieciska cilvēku iznīcināšanas fabrika. Sobibora – viena no cilvēciskā gara spēka virsotnēm.  Un tā pacēlums bija iespējams vairāk pateicoties Aleksandram Pečerskim un viņa biedriem – padomju kara gūstekņiem.

IZZIŅA
4 oktobrī, sacelšanās dienā, nometnē atradās 50 ieslodzītie. 150 no viņiem negribēja vai nevarēja iet   cīnīties – viņus nošāva nākošajā dienā.  80, kuri sacēlās, gāja bojā no essesiešu lodēm vai uzsprāga uz mīnām.  No 320, kuri nokļuva līdz mežam, divu nedēļu laikā tika saķerti un sodīti 170. Vēl 92 ieslodzītie  gāja bojā no vietējo poļu iedzīvotāju rokām.  No 150 ieslodzītajiem, kuriem izdevās izglābties, daudzi cīnījās partizānu rindās, Sarkanajā armijā. Semjons Rozenfelds aizgāja līdz Berlīnei. Viņa “autogrāfs” uz Reihstāga  “Minska – Sobibora – Berlīne” - atriebība Trešajam reiham  nacisma upuru vārdā. Semjons Rozenfelds šodien dzīvo Izraēlā.. Arkādijs Vaispapirs – Kijevā. Tie ir pēdējie star mums palikušie Sobibora ieslodzītie un uzvarētāji.
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Filma SOBIBOR / СОБИБОР Sv 27.05.2018 15:00 Maskavas nams 6.50
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti
No cik gadu vecuma var apmeklēt pasākumu?  12+
Vai bērniem ir paredzēta ieeja bez maksas?  ne                                   
Vai ir paredzētas vietas invalīdiem ratiņkrēslā?  Jā
Vai ir paredzētas atlaides invalīdiem ratiņkrēslā?  ne
Norises vieta
Marijas iela 7 Rīga Latvija