logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne

MĀJAS tikšanās ar režisori Lailu Pakalniņu un operatoru Gintu Bērziņu

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
Mūsu svētku nedēļas īpašais notikums ir Lailas Pakalniņas dokumentālā filma "Mājas" (2021), kas tiks izrādīta tikai vienā seansā ar pašas režisores līdzdalību - 16. novembrī 19:00.Tāpat sarunās piedalīsies un pārdomās par filmu dalīsies operators Gints Bēziņš, kurš par šo darbu saņēmis Lielo Kristapu.
 
Filmas veidotāji ciemojušies 75 Latvijas mājās, lūdzot katras mājas iemītniekus vienu minūti pozēt kinokamerai. Filmas kadros redzami gandrīz 180 Latvijas iedzīvotāji (un seši kaķi, vienpadsmit suņi, viens trusis, viens garāmgājējs ar zāles pļāvēju, divi garāmbraucoši velosipēdisti, padsmit aitas, tītari un vistas, viena palma, viens traktors, viena baznīca). Sākot uzņemt filmu, režisores iecere bijusi pētīt, ko mājas stāsta par savu saimnieku, bet pamazām izrādījies, ka šī ir arī filma „par kino” – par filmēšanas procesu un operatora darbu, jo tieši operators Gints Bērziņš rācijas sarunās regulē katra portretējamā nostāšanos kadrā “ideālā kompozīcijā” un šī “kadra veidošana” pamazām kļūst par filmas centrālo pavedienu.
Un vēl tā ir filma par māju sajūtu, kas īpaši aktuāla šobrīd visur Eiropā – tik daudziem bēgļiem savu māju vairs nav un jāmeklē jaunas. “Mājas ir tas, ko nevar paņemt līdzi,” saka režisore Laila Pakalniņa.
Filmas radošajā komandā ir arī skaņu režisors Anrijs Krenbergs un montāžas režisore Ieva Veiverīte, finansiāli atbalstījis Nacionālais Kino centrs.

Vairāk informācijas: http://www.talsunovads.lv/kino-repertuars

Pasākumi

Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot