Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Romeo un Džuljeta / Ромео и Джульета

Sv 21.01.2018 17:00
Maskavas nams
9.00 - 14.00
Izrāde “Romeo un Džuljeta” 

Tiešraide

Draugi, mēs esam priecīgi Jums paziņot, ka 21 janvārī notiks  baleta “Romeo un Džuljetta” pirmizrādes translācija no Lielā teātra.

Pasaulē pašam skumīgākajam stāstam  Sergejs Prokofjevs gribēja savulaik radīt gandrīz laimīgu finālu, lai Romeo ierodas minūti agrāk, kad Džuljetta vēl ir dzīva. Paskaidroja, citādi dejas uz skatuves izskatīsies nepamatotas. Gandrīz simts gadus pēc tam Aleksejs Ratmanskis, nedaudz izmainīja oriģinālo libretu, pamodinot Džuljettu pirms tā, kad nomirs Romeo.

«Tā ir pāreja: viņš mirst, viņa atdzimst, un tajā priekš manis  ir tāds   Alekseja simbolisms, ka mīlestība – tas ir mūžīgais temats, un, kas arī lai notiktu, tas ir pamats, galvenais ir tas, kas mums ir”, - pasvītroja Lielā teātra baleta trupas vadītājs Mahars Bazijevs.

Ratmanskis jau izrādīja Prokofjeva baletu  sešus gadus atpakaļ Toronto pēc Kanādas Nacionālā baleta pasūtījuma un toreiz saņēma sajūsminātas kritiķu un skatītāju  atsauksmes.  Par Alekseja Ratmanska izrādēm saka: tematiski piesātinātas – kustības viņš iestudē praktiski katrai taktij. Viņa uzvedums “Romeo un Džuljetta” izveidots klasiskā manierē: aktieri dejo ar puantēm.

Uz Lielā skatuves – Atdzimšanas laikmeta Itālija. Mākslinieks – inscenētājs Ričards Hadsons atzīstas,  rūpīgi studējis šo periodu. Bet radot kostīmus, lielu uzmanību veltīja to ērtībai, ko, protams, novērtēja dejotāji.

«Kostīmi ir fantastiski, un tie vēsturiski ir ļoti pietuvināti.  Džuljettai visas četras kleitas ir satriecošas, tiklīdz tu tās uzvelc, uzreiz kļūsti par Džuljettu. Tās ir ļoti ērtas, tajās ir viegli dejot, un tās palīdz radīt tēlu”, - atzīmēja Lielā teātra prīma-balerīna Jekaterina Krisanova.

«Jurijs Grigorovičs veidoja izrādi par Montekki un Kapuletti  opozīciju, tādēļ radās spilgti gan  Merkucio, gan Tibaļda tēli, protams, Romeo un Džuljatas. Bet visi mazāk svarīgie  personāži  pacelti tādā pašā augstumā, kā galvenie varoņi. Aleksejs radīja stāstu tieši par Romeo un Džuljettu”, - paskaidroja Lielā teātra baleta trupas premjers Vladislavs Lantratovs.
Lielajā runā, ka biļetes uz visām pirmizrādēm jau ir izpirktas, pat uz ģenerālmēģinājumiem nebija brīvu vietu.

Vairāk informācijas: http://www.mkdc.lv

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Romeo un Džuljeta / Ромео и Джульета Sv 21.01.2018 17:00 Maskavas nams 9.00 - 14.00
Der zināt

Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Tiešraide!

Skolēniem biļete par samazinātu cenu (pie ieejas būs jāuzrāda personas apliecinošs dokuments).

Pasākumu drīkst apmeklēt: no 12 gadu vecuma
Pasākuma valoda: krievu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~2h20min
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: nav

Norises vieta
Marijas iela 7 Rīga Latvija