logo
Pirkumu grozs: 0
logo
Izvēlēties periodu:
Pirkumu grozs: 0
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

SPOŽAJĀ SAULĒ / НА ЯРКОМ СОЛНЦЕ

Sv 26.09.2021 13:15
Kino Splendid Palace
8.10
*Iekļaujot citas apkalpošanas maksas
 
SPOŽAJĀ SAULĒ
Plein soleil
Francija, Itālija, 1960, 115 min
Režisors: Renē Klemāns
Komponists: Nino Rota
Lomās: Alēns Delons, Moriss Ronē, Marī Laforē, Erno Krīza, Frenks Letimors
Īpašā epizodē: Romija Šneidere
 
FILMA TIKS DEMONSTRĒTA NO ORIĢINĀLĀS 35 MM KINOLENTES, KAS RESTAURĒTA, LAI GODINĀTU ALĒNU DELONU KANNU KINOFESTIVĀLĀ.
 
Oriģinālvaloda: franču
Sinhronais tulkojums JŪSU austiņās* latviešu un krievu valodās.
*Lai dzirdētu tulkojumu, ir nepieciešami spraudņi, kurus Jūs varat saņemt par 1€ ķīlu. Pēc seansa beigām, atdodot spraudni, saņemsiet 1€ atpakaļ pie izejas no skatītaju zāles.

Kad Alēnu Delonu uzaicināja nospēlēt galveno lomu filmā “Baseins”, kā vienīgo nosacījumu viņš izvirzīja Romijas Šneideres piedalīšanos šajā kinodarbā. Tas notiks pēc vairākiem gadiem, bet aizsākās viss tālā 1960. gada “Spožajā saulē”.
 
Atriebība ir ēdiens, kas jāpasniedz atdzesēts.
 
Vidusjūras Rivjēra laistās spožos saules staros: automašīnām mirdz to niķelis un hroms, piestātnē līgani šūpojas sniegbaltas jahtas. Valdzinošas daiļavas un bezrūpīgi pleiboji notriec savu “saldo dzīvi” modernu burziņu jūsmā.
 
Ja esi miljonāra dēls, vari to visu atļauties bez pūlēm. Ja esi Toms Riplijs – nāksies pasvīst, lai arī tu kļūtu tam visam piederīgs.
 
Toms Riplijs ir teju biedējoši skaists – žilbinošs, amorāls un cinisks viņš ierodas Itālijā ar īpašu misiju, bet nenojauš, ar ko šis ceļojums beigsies. Viņam ir slepena kaislība un drūma pagātnes pieredze. Viņš ir kā plēsoņa medībās – prot pacietīgi gaidīt uzbrukumam piemērotāko mirkli.
 
Dažkārt gurdinošā pusdienlaika tveice un garlaicība spēj izspēlēt ar mums ļaunu joku, iesaistot bīstamā spēlē. Vieglprātības vietā iestājas svilinoša spriedze, savukārt nicinošas augstprātības vietā – tuvojošās katastrofas priekšnojauta. Aukstasinīgā cīniņā sastopas lepnība, skaudība un kaisle… Spožajā saulē nokaitēto gaisotni vairs nespēj atvēsināt jūras zilgme. Smacējošs naida, greizsirdības un ambīciju kokteilis. Sprādziens ir neizbēgams.
 
KINOMĀNA KOMENTĀRS

 
Jau ar pirmajām minūtēm kadra nerimstošais skaistums liek aizrauties elpai: saules mirga slīd pa dzidrā jūras ūdens virsmu un pamirst, atspoguļojoties miklajos un maigi zeltaina iedeguma klātajos ķermeņos. Filma iešūpojas kā kuģis zem Itālijas kvēlojošās saules stariem un saglabā spriedzi līdz pat finālam, kas rada bumbas sprādziena efektu.
 
Šī svētku un saasinātas uzmanības kombinācija, atmiņas par Fellīni “La dolce vita”, kas tika uzņemta gadu ātrāk uz tā paša via Veneto, leģendārā Nino Rotas mūzika, kas ir viegla, bezrūpīga un tik spilgta savā daudzkrāsainībā un kāpinājumā, itin kā gaisā virmotu priekšnojauta, ka viss redzamais var vienā acumirklī sairt.
 
“Spožajā saulē” kļuva par vienu no sava laika ievērojamākajām filmām, turklāt ietvēra vairākus mīklainus pareģojumus. Romijai Šneiderei, kura pavadīja iesācēju aktieri Alēnu Delonu kinoekspedīcijā, filmā atvēlēta īpaša epizode. Alēna Delona un Morisa Ronē varoņu raksturi un psiholoģiskā pretstāve radīs turpinājumu citā nozīmīgā filmā, kurā šie aktieri tiksies pēdējoreiz – “Baseinā” (1969). Bet tas jau būs cits stāsts…
 
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
SPOŽAJĀ SAULĒ / НА ЯРКОМ СОЛНЦЕ Sv 26.09.2021 13:15 Kino Splendid Palace 8.10
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.90 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti.
 
Biļetēm tiek piemērota Aģenta maksa 8% apmērā no katras biļetes cenas!
 
Ņemot vērā Latvijā noteiktos Covid-19 ierobežojumus publisku pasākumu rīkošanai, pasākums tiks rīkots pēc zaļā drošības līmeņa un to var apmeklēt TIKAI vakcinētas un Covid-19 pārslimojušas personas, tai skaitā bērni, kuri ir vakcinēti (no 12 gadu vecuma) vai pārslimojuši Covid- 19 infekciju.
Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, biļete un derīgs sertifikāts. Sertifikātu iespējams lejuplādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv.
 
Filmas demonstrēs oriģinālvalodā.

Pasākumu drīkst apmeklēt: no 16 gadu vecuma
Oriģinālvaloda: franču
Sinhronais tulkojums JŪSU austiņās: latviešu un krievu valodās
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~115min
Ieeja pasākumā: 15 min pirms filmas sākuma

*Lai dzirdētu tulkojumu, ir nepieciešami spraudņi, kurus Jūs varat saņemt par 1€ ķīlu.  Pēc seansa beigām, atdodot spraudni, saņemsiet 1€ atpakaļ pie izejas no skatītāju zāles.
 

Pirms biļešu iegādes, lūdzu, pievērsiet uzmanību valstī noteiktajiem noteikumiem pasākuma apmeklēšanai saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu. Veicot pirkumu, patērētājs piekrīt ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus pasākuma apmeklējumam.

Biļešu izplatītājs darbojas tikai kā starpnieks. Ja pasākums tiek atcelts vai pārcelts, atbildību par iegādāto biļešu kompensēšanu uzņemas pasākuma organizators, nevis biļešu izplatītājs.
Norises vieta
Kino Splendid Palace
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
Teātra aģentūra BALTIJAS PĒRLE, biedrība
Krišjāņa Barona iela 25-18 LV-1011 Rīga
Vien. Reģ. Nr.: 40008267525
Citi datumi Šī organizatora pasākumi Pasākumi šajā norises vietā
Izpārdots KAS ATGADĪJIES SENTROPĒZĀ / ЧТО СЛУЧИЛОСЬ В СЕН -ТРОПЕ IzpārdotsIzpārdotsKAS ATGADĪJIES SENTROPĒZĀ / ЧТО СЛУЧИЛОСЬ В СЕН -ТРОПЕ Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE, Latvija
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!
Pirkt PETROVI AR GRIPU UN AP TO / ПЕТРОВЫ В ГРИППЕ И ВОКРУГ НЕГО PopulārsPopulārsPETROVI AR GRIPU UN AP TO / ПЕТРОВЫ В ГРИППЕ И ВОКРУГ НЕГО Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE, Latvija 8.64
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!
Izpārdots SPOŽAJĀ SAULĒ / НА ЯРКОМ СОЛНЦЕ IzpārdotsIzpārdotsSPOŽAJĀ SAULĒ / НА ЯРКОМ СОЛНЦЕ Kino Splendid Palace, MAZĀ ZĀLE, Latvija
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!
Pirkt CILVĒKA BALSS / ЧЕЛОВЕЧЕСКИЙ ГОЛОС PopulārsPopulārsCILVĒKA BALSS / ЧЕЛОВЕЧЕСКИЙ ГОЛОС Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE, Latvija 8.10
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!
Pirkt PARKETS / ПАРКЕТ PopulārsPopulārsPARKETS / ПАРКЕТ Kino Splendid Palace, MAZĀ ZĀLE, Latvija 8.10
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!