Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

MARIJA MAKSAKOVA / МАРИЯ МАКСАКОВА

Pi 03.12.2018 19:00
Latvijas Nacionālā Opera
39.00 - 79.00
Karsto cenu akcijas laikā no 13.- 15. novembrim, ievadot kodu novembris18,  visām biļetēm tiek piemērota 40% atlaide  no pamata cenas. Paraugs koda ievadīšanai ŠEIT

Marijas Maksakovas viesizrāžu turneja “Baltijas ceļš”
par godu Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas neatkarības simtgadei

3.decembrī uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves uzstāsies operas zvaigzne, Ukrainas Nacionālās operas, Maskavas Lielā teātra un Marinska teātra soliste Marija Maksakova. Šis koncerts aizsāks viesizrāžu turneju “Baltijas ceļš”, kuras laikā dziedātāja viesosies Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā – valstīs, kas 2017. un 2018.gadā atzīmē neatkarības simtgadi. Marijas Maksakovas un diriģenta Dmitrija Morozova vadīta Rīgas simfoniskā orķestra koncertprogrammā izskanēs Verdi, Pučīni, Čaikovska un citi vokālie skaņdarbi.

Turnejas nosaukums atspoguļo ne vien dziedātājas koncertu ģeogrāfiju, bet arī norāda uz nozīmīgajiem 1989.gada notikumiem, kad Baltijas iedzīvotāji vienojās cīņā par demokrātiskām vērtībām un humānistiskiem ideāliem. “Baltijas ceļš” visai pasaulei parādīja Baltijas tautu vēlmi atgūt brīvību un neatkarību, patstāvīgi izvēlēties nākotni, dzīvot cienīgu dzīvi un uzņemt viesus savā zemē. Marijas Maksakovas dzīve apliecina, ka viņa līdzizjūt visu brīvo cilvēku centienus un cerības. Iekšējā brīvība izskaidro viņas likteņa dramatiskos pavērsienus, spilgtā personība nosaka radošo interešu plašumu, bet sabiedrības labums virza Marijas Maksakovas politisko darbību. Viņas stāsts zināms visai pasaulei, viņas pilsoniskā pozīcija ir tuva ikvienam, un viņas balss iekarojusi miljoniem siržu. 

Marija Maksakova ir slavenās artistiskās Maksakovu dinastijas pārstāve, vadošo operu (Ukrainas Nacionālās operas, Maskavas Lielā teātra, Marinska teātra un Helikona operas) soliste. Kopā ar maestro Valēriju Gergijevu un Marinska teātri viņa uzstājusies uz pasaules nozīmīgāko operu skatuvēm. Skaņu ierakstu kompānija “Universal” izdevusi trīs dziedātājas soloalbumus.

1995.gadā Marija Maksakova beidza Maskavas Valsts konservatorijas mūzikas skolu un uzsāka studijas akadēmiskā vokāla nodaļā Krievijas Gņesinu mūzikas akadēmijā, kuru absolvēja ar sarkano diplomu. 2000.gadā viņa pievienojās Maskavas “Jaunās operas” trupai kā galvenā soliste. No 2003.gada dziedātāja kļuva par Maskavas Lielā teātra solisti, bet 2006.gadā uzsāka sadarbību ar Helikona operu. No 2011.gada viņa uzstājas Marinska teātrī Sanktpēterburgā. Papildus galvenajām lomām klasiskajos uzvedumos, Maksakova kļuva par pirmo moderno operu izpildītāju – to vidū Dāvida Tuhmanova “Cariene” un Aleksandra Žurbina “Alberts un Žizele”; viņa izpildījusi arī Princeses Šarlotes lomu Rodiona Ščedrina operā “Kreilis”.

No 2016.gada Marija Maksakova dzīvo Kijevā un ir pieaicinātā Ukrainas Nacionālās operas un Harkovas Nacionālā akadēmiskā operas un baleta teātra soliste, kā arī Nacionālās kultūras un mākslas darbinieku akadēmijas docente un vokāla pasniedzēja. 2017.gada jūnijā viņa izveidoja “Marijas Maksakovas labdarības fondu” ar mērķi atbalstīt Ukrainas talantīgos bērnus akadēmiskās mākslas jomā.
 
2017.gada 24.augustā Marija Maksakova piedalījās brīvdabas pasākumā “Neatkarības laukuma vienotības koncerts” Kijevā, kas bija veltīts Ukrainas neatkarības 26. gadadienai. Kopā ar Ukrainas Nacionālo prezidenta orķestri, ASV Gaisa spēku orķestri, Nacionālo kora kapellu “Dumka” un solistiem Pāvelu Gņitovu un Juriju Miņenko Marija Maksakova kļuva par pirmo komponista Ivana Taraņenko un dzejnieka Dmitrija Lazutkina radītās oratorijas “Слався, Вкраїно!” izpildītāju.

XXIV izdevēju forumā Ļvovā prezentēja Marijas Maksakovas grāmatu bērniem “Pirmās oktāvas karaļvalsts”, kas laista klajā izdevniecībā “Laurus” ar leģendārā Ukrainas diriģenta Romāna Kofmana svētību.

Ukrainas pareizticīgo baznīcas Kijevas patriarhāta vadītājs Filarets Marijai Maksakovai pasniedzis Svētās Lielmocekles Varvaras ordeni.
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
MARIJA MAKSAKOVA / МАРИЯ МАКСАКОВА Pi 03.12.2018 19:00 Latvijas Nacionālā Opera 39.00 - 79.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti
Karsto cenu akcijas laikā no 13.- 15. novembrim, ievadot kodu novembris18,  visām biļetēm tiek piemērota 40% atlaide  no pamata cenas. Paraugs koda ievadīšanai ŠEIT

Pasākumu drīkst apmeklēt: nav vecuma ierobežojumu

Pasākuma valoda: latviešu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~2h
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:00
 

Norises vieta
Aspazijas bulvāris 3 Rīga Latvija
Organizators
NORDIC BIOENERGY OÜ
Räga 10 Tallinn 13516 Tallin