Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Gruzīnu balets Lelo un Givi Kbilašvili

Pi 08.04.2019 19:00
Rīgas Kongresu nams
7.50 - 25.00
VI starptautiskā Austrumu mākslas un mūzikas festivāla "RUMI FEST" (2019. gada 26.‒ 28. septembris) ieskaņā Rīgas skatītājiem būs iespēja iegremdēties Gruzijas dzirkstošajā nacionālajā kolorītā, iepazīt tautas deju temperamentu un tradīcijas, kas ietver sevī gruzīnu tautas labākās īpašības. 150 tautastērpi un satriecošās, saules enerģijas caurstrāvotās autentiskās dejas 30 spilgtu Gruzijas dejotāju izpildījumā neatstās vienaldzīgu nevienu skatītāju.
Katra deja ir unikāla un stāsta par dažādiem notikumiem: kāzām, kariem, kalniešu un pilsētnieku dzīvi. Tajās apvienojas mīlestība, drošsirdība, sāncensība un skaistums. Baleta nosaukumam ‒ Lelo ‒ arī ir sava vēsture, un tas ir cieši saistīts ar valsts nacionālajām tradīcijām.
Gruzīnu ciematā Šuhuti jau daudzus gadsimtus notiek spēles, kas ir līdzīgas regbijam. Tās nosaukums ir lelo. Spēlē savā starpā sacenšas Augšas Šuhuti un Lejas Šuhuti, bet tās "cīņas" bumba ir šūta no ragulopu ādas un sver tieši 16 kilogramus. Būtībā "lelo" ir sens gruzīnu kaujas sauciens ar nozīmi "iesist ar spēku". Pēc vienas no versijām, spēles tiek rīkotas, pieminot karā ar turkiem kritušos gruzīnu karavīrus. Tieši Šuhuti ciematā 1855. gadā notika galvenā kauja, kurā uzvarēja gruzīnu karavīri.
Baleta Lelo dibinātājs, horeogrāfs un solists Givi Kbilašvili ir dzimis un audzis Tbilisī, absolvējis Vahtanga Čabukiani vārdā nosaukto horeogrāfijas skolu. Givi Kbilašvili sniedz daudz koncertus visā pasaulē, viņš uzstājas ar labākajiem gruzīnu ansambļiem, tostarp ansambli "Metehi", Karalisko Nacionālo baletu, ansambli "Suhišvili". Givi Kbilašvili talants tika atzīts pat Ķīnā, kur viņš uzstājās kā Siņdzjanas Lielā teātra solists.
Jaunajā Lelo baleta grupas programmā iekļautas adžāru un kalniešu, karavīru un aristokrātu dejas, kas pārstāv dažādus valsts sociālos slāņus un reģionus, kā arī modernās dejas, kas atspoguļo gruzīnu tautas garu un harismu.
 
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Gruzīnu balets Lelo un Givi Kbilašvili Pi 08.04.2019 19:00 Rīgas Kongresu nams 7.50 - 25.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti
Skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem biļete par samazinātu cenu (pie ieejas būs jāuzrāda personas apliecinošs dokuments).
Vietas balkona 1. un 2.rindā ir ar ierobežotu redzamību!
 
Pasākumu drīkst apmeklēt: no 7 gadu vecuma
Pasākuma valoda: latviešu, krievu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~2h
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:30
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: 50%
Norises vieta
Kr.Valdemāra 5 Rīga Latvija
Organizators
Austrumu Kultūras Centrs, Biedrība
Anniņmuižas bulvāris 2B-25 Rīga LV-1067 Rīga
Pasākumi šajā norises vietā