logo
Pirkumu grozs: 0
logo
Izvēlēties periodu:
Pirkumu grozs: 0
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

DRIVE MY CAR

Pi 27.09.2021 19:40
Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE
 
«DRIVE MY CAR»
Japāna, 2021, 169 min
Režisors: Rjusuke Hamaguti  
Lomās: Hidetosi Hisidzima, Toko Miura, Reika Kirisima, Satoko Eiba, Masaki Okada   

 
Kannu kinofestivāla nesenajā vēsturē tik liela kinokritiķu vienprātība attiecībā uz labāko filmu nav pieredzēta – kinodarbs ir pārspējis savu literāro pirmavotu – Haruki Murakami stāstu krājumu “Vīrieši bez sievietēm”. Saņemtās godalgas: par labāko scenāriju, FIPRESCI balva un Ekumēniskās žūrijas balva, turklāt uzstādīts žurnāla “Screen” vēsturē līdz šim nesasniegts reitings – 3,8 punkti no 4 iespējamajiem. Arī IMDB filmas novērtējums ir neparasti augsts – 8,966 punkti.
 
Viss sākas ar banālu laulības pārkāpšanu. Kad slavens teātra režisors atgriežas mājās, jo negaidīti atcelts plānotais komandējums, viņš pieķer savu sievu jauna aktiera kaislīgajos apskāvienos. Līdz šim bija šķitis, ka viņu savienība ir harmoniska un radoša. Viņa sieva ir veiksmīga rakstniece un scenāriste, kas smeļas māksliniecisko iedvesmu saviem erotiskajiem sacerējumiem, bieži nodarbojoties ar seksu un virtuozi “notverot orgasma kulminācijā aizslīdošo stāsta pavedienu”.
 
Tā Jusuks, filmas galvenais varonis, kļūst par dalībnieku kārtējā sižeta ainā, kur viņa klātbūtne nav bijusi iecerēta. Satriekts un šaubu plosīts viņš steigšus dodas prom, lai paliktu nemanīts.
 
Kad cilvēkam nav īstās dzīves, viņš dzīvo ilūzijās. Jāteic, ka viņa vienīgā izklaide un kvēlā kaislība ir automašīna – vēsturisks “Saab” 900 sulīgu tomātu krāsā. Viņš slēpās tajā no nedienām un satricinājumiem, atguva tajā spēkus pēc nogurdinošiem mēģinājumiem un pavēstīja tai jaunumus. Kā jau jebkurš vīrietis bez sievietes.
 
Pagāja divi gadi… Tā kā Jusuka specializācija ir ambicioza un eksperimentāla režija, neliels pilsētas teātris uzaicina viņu iestudēt izrādi “Tēvocis Vaņa” pēc Čehova lugas motīviem. Kurš gan būtu varējis iedomāties, ka Čehova luga ar visu tās izmisumu un nožēlu par garām palaistajām iespējām atdzīvinās pagātnes rēgus.
 
Ar izmanību un falsifikācijām viņš centīsies rast atbildes uz mokoši urdošajiem jautājumiem, bet atklās vien jaunas šokējošas detaļas un izprovocēs nebeidzamus atmaskojumus. Un purpurkrāsas automašīna kā dīvains eksotisks kukainis uz pilsētas centra pelēkās ģeometrijas un bezpersonisko nomaļu fona, kas mijas ar mirdzošu Japānas iekšējās jūras zilgmi un Hokaido neskarto sniegu gleznainumu, nesteidzīgi ripo pa vientuļajiem mīlestības un zaudējumu, samierināšanās un bēdu ceļiem, lai nonāktu līdz dziedināšanai un dzīves neizdibināmā noslēpuma pieņemšanai…
 
Dziļa, brīnišķīga un aizraujoša Murakami adaptācija, kas ķircina mūs ar “The Beatles” dziesmu tekstu dzirkstošajiem eifēmismiem, katru ekrāna laika sekundi liek izjust majestātiskas prozas elpu un sajūsmina ar stila tīrību. Gluži kā džins ar ledu – vēsa, dzidra un ar katru malku aizvien reibinošāka.
 
Filma atgādina japāņu filozofiju iemiesojošu, ideālu akmensdārzu, kurā, apcerot nekustīgumu, var sajust kustību un līdz galam nepateiktajā izprast jēgas. Valdzinoša un iedvesmojoša pieredze.
 
FILMA TIEK DEMONSTRĒTA TIKAI VIENU REIZI
 
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta  
DRIVE MY CAR Pi 27.09.2021 19:40 Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE
Der zināt
 
Biļetēm tiek piemērota Aģenta maksa 8% apmērā no katras biļetes cenas!
 
Ņemot vērā Latvijā noteiktos Covid-19 ierobežojumus publisku pasākumu rīkošanai, pasākums tiks rīkots pēc zaļā drošības līmeņa un to var apmeklēt TIKAI vakcinētas un Covid-19 pārslimojušas personas, tai skaitā bērni, kuri ir vakcinēti (no 12 gadu vecuma) vai pārslimojuši Covid- 19 infekciju.
Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, biļete un derīgs sertifikāts. Sertifikātu iespējams lejuplādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv.
 
Filmas demonstrēs oriģinālvalodā.

Pasākumu drīkst apmeklēt: no 16 gadu vecuma
Oriģinālvaloda: japāņu
Subtitri: krievu
Filmas tulkojums: tiek nodrošināts JŪSU audio austiņās* latviešu un krievu valodās.
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~169min
Ieeja pasākumā: 15 min pirms filmas sākuma

*Lai dzirdētu tulkojumu, ir nepieciešami spraudņi, kurus Jūs varat saņemt par 1€ ķīlu.  Pēc seansa beigām, atdodot spraudni, saņemsiet 1€ atpakaļ pie izejas no skatītāju zāles.
 

Pirms biļešu iegādes, lūdzu, pievērsiet uzmanību valstī noteiktajiem noteikumiem pasākuma apmeklēšanai saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu. Veicot pirkumu, patērētājs piekrīt ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus pasākuma apmeklējumam.

Biļešu izplatītājs darbojas tikai kā starpnieks. Ja pasākums tiek atcelts vai pārcelts, atbildību par iegādāto biļešu kompensēšanu uzņemas pasākuma organizators, nevis biļešu izplatītājs.
Norises vieta
Kino Splendid Palace
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
Teātra aģentūra BALTIJAS PĒRLE, biedrība
Krišjāņa Barona iela 25-18 LV-1011 Rīga
Vien. Reģ. Nr.: 40008267525
Citi datumi Šī organizatora pasākumi Pasākumi šajā norises vietā
Pirkt PARKETS / ПАРКЕТ PopulārsPopulārsPARKETS / ПАРКЕТ Kino Splendid Palace, MAZĀ ZĀLE, Latvija 8.10
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!
Izpārdots APMĀTĪBA / ОДЕРЖИМОСТЬ IzpārdotsIzpārdotsAPMĀTĪBA / ОДЕРЖИМОСТЬ Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE, Latvija
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!
Izpārdots KOKO ŠANELE UN VISI VIŅAS KARI / КОКО ШАНЕЛЬ И ВСЕ ЕЕ ВОЙНЫ IzpārdotsIzpārdotsKOKO ŠANELE UN VISI VIŅAS KARI / КОКО ШАНЕЛЬ И ВСЕ ЕЕ ВОЙНЫ Kino Splendid Palace, MAZĀ ZĀLE, Latvija
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!
Izpārdots MĀTES SVĒTDIENA / МАТЕРИНСКОЕ ВОСКРЕСЕНЬЕ IzpārdotsIzpārdotsMĀTES SVĒTDIENA / МАТЕРИНСКОЕ ВОСКРЕСЕНЬЕ Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE, Latvija
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!
Pirkt DŽENTLMEŅI IZVĒLAS BLONDĪNES / ДЖЕНТЛЬМЕНЫ ПРЕДПОЧИТАЮТ БЛОНДИНОК PopulārsPopulārsDŽENTLMEŅI IZVĒLAS BLONDĪNES / ДЖЕНТЛЬМЕНЫ ПРЕДПОЧИТАЮТ БЛОНДИНОК Kino Splendid Palace, MAZĀ ZĀLE, Latvija 8.10
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!