Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

SAMAGAAM. Indiešu klasiskās mūzikas un dejas koncerts

Se 03.11.2018 18:00
Bērnu un jauniešu centrs Rīgas Skolēnu pils
SAMAGAMA (03.11.2018)
Indiešu klasiskās mūzikas un dejas koncerts

Zelta rudens šogad priecē Lavijas iedzīvotajus ne tikai ar savu neparastu siltumu, bet arī ar plašu kultūras norišu klāstu. Viens no unikālākiem novembra piedāvājumiem ir Indiešu klasiskās mūzikas un dejas koncerts SAMAGAMA, kas gaidāms 3. novembrī plkst. 18:00 Rīgas skolēnu pilī (Kr. Barona iela 99). Vienā programmā varēs baudīt indiešu klasisko mūziku un indiešu klasko deju divu lielmeistaru izpildījuma. Par Indijas klasisko mūziku un deju ir teikts ka tie ir spējīgi izglītot, iedvesmot, izvilināt un izglītot cilvēka dvēseli. Šogad ar ēdieniem un dzērieniem mūs priecēs Indiešu restorāns Singh’s (Ģertrūdes iela 32)! Šīs būs svinības visai jūsu ģimenei! 

Subrata De, sitārists no Bishnupur Gharana jeb tradīcijas, pārstāvēs šajā koncertā klasiskās mūzikas daļu. Viņš ir ne tikai nopelnījis savu reputāciju kā izpildītājs, bet arī kā Indijas kultūras vēstnieks, kas Indijas kultūru visplašāk izplatījis visā pasaulē. Subrata De, uz šodienu ir daudzsološākais vārds Sitāras pasaulē.

Klasisko deju bharatanatyam prezentēs Vidhusi Veena C Seshadri, Smalko mākslas formu Kala Sampada (Kala Sampada, kendra for Fine arts) skolas dibinātāja. Viņas vadīta skola ir slavena ar savu pieeju, kas stiprina Indijas kultūras filozofiju un popularizē Indijas klasiskās deju tās tīrākā formā.                                                                                                                                                                      

Vīnas deja ir spēcīgu emociju un dziļu deju zināšanu spontāna izpausme. Viņas stils saglabā Bhava Raaga Taala (emociju, muzikalitātes un ritmiskuma) dziļumu, rezonansi un jutīgumu, kā arī uzsver dejas kompozīcijas smalko un pacelošo aprakstu. Ar šo kombināciju, katras Rasas jeb kanonizērtas emovijas sentimentālais, jūtīgais noskaņojums viņas izpildījumā tiek bagātināts ar neaprakstiem niansēm. Vīna ir improvizācijas meistare un viņai piemīt reta spēja iepūst svaigu dvašu tradicionālajos un klasiskajos izpildījumos, veidojot tos dzīvus un aizraujošus.
Vidhushi Smt. Veena Chikkanahalli Seshadri ir izgājusi apmācību pasaules slavenā Kalakshetra tēlotāj mākslas koledžā, Čenai un saņēmusi diplomu Bharathidasan Universitātē. Viņa ir ICCR Bharatnatyam mākslinieks, kā arī pārstāv Indijas Kultūras ministrijas pasākumus Indijā un ārvalstīs.

Koncerts būs interesants gan Indijas klasisko mākslu cienītājiem, gan tiem kas no mākslas saigaida kaut ko elitāru un ekskluzīvo.

Pasākumu atbalsta: Ģenerālsponsors Indijas kompānija “Himalaya”,  Indijas vēstniecība (Zviedrijas un Latvija), Indiešu restorāns “Singh’s”, Latvijas Ekonomikas un kultūras forums un citi

Pasākumu organizē: Turoperators "Omkar Group" un Āzijas kultūru apmaiņas centrs "Madas" un Biedrība Indiešu kultūras centrs “Bharata”. Aicinām organizācijas un indiešu preču tirgotājus pieteikties tirdzniecībai un savas produkcijas reklāmai Diwali Mela (11.11.18, Kongresu nams) )ietvaros. Par iespējām zvaniet 29297935.

Biļetes var iegādāties Biļesu Servisā.                                                                                                           
Pasākums tiks fotografēts un tiks veikts video ieraksts.  Vizuālie materiāli varētu būt izvietoti publiskās interneta vietnēs
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta  
SAMAGAAM. Indiešu klasiskās mūzikas un dejas koncerts Se 03.11.2018 18:00 Bērnu un jauniešu centrs Rīgas Skolēnu pils
Der zināt

Pasākumu drīkst apmeklēt: nav vecuma ierobežojuma
Pasākuma valoda: latviešu, angļu
Bezmaksas ieeja: līdz 5 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu
Pasākuma ilgums: ~2h
Ieeja pasākumā: no plkst. 17:30
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir

Norises vieta
Krišjāņa Barona iela 99 Rīga Latvija
Organizators
OMKAR Group SIA
OMKAR Group SIA
Mellužu 1C1 Rīga LV-1067 Rīga