Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

DIWALI MELA RIGA - 2018 (GADATIRGUS UN 7 GADU JUBILEJAS KONCERTS)

Sv 11.11.2018 18:00
Rīgas Kongresu nams
Diwali Mela – Indiešu Jaunais gads
11. novembris, Rīgas Kongresu Nams

Jau septīto gadu pēc kārtas Indiešu Jaunā Gada svinības Latvijā! Laipni lūgti uz Diwali Mela 2018! Šogad svinības notiks sevišķi krāšņi ar indiešu produktu un ēdienu gadatirgu, vakara Lielkoncert.
Klasiskā un Fusion neticamā deju izstāde (18 labākie mākslinieki) un dzīvā mūzika. Pasaules labākie mūziķi un dejotāji:  Rajyashree (Vācija), Yogeshwaran (Indija), V.Giridhars (Indija) un citi profesionāļi no citām valstīm

Vakara Lielkoncertā, viesi no Indijas priecēs visus indiešu mūzikas un deju cienītājus ar nesen veidoto Mūzikas un Deju projektu “Rasa”. Projekta autore  Rajyashree Ramesh, izcilā Bharatnatyam deju stila Guru, stāsta par projektu “Rasa”:

"Rasa - Pieredzes Mūžs" ir Indijas, Vācijas un ES dejotāju un mūziķu kopīgs projekts. Tas iedziļinās ļoti svarīgā Baltijas un Indijas kultūru konceptā par ūdeni un tā daudzdimensiju funkcijām dzīvībai uz Zemes. Īpašs uzsvars tiek likts uz vārda “Rasa” nozīmi.  Mūsu ķermeņi lielākoties sastāv no ūdens, un jaunais deju-mūzikas projekts ievadīs skatītājus jēdzienā “Rasa”.  Ūdens daļiņas mainās dažādos ģeometriskos modeļos tāpat kā pārveidojas mūsu kustības, emocijas un domas. “

Projekta muzikālo daļu komponējis  Manickam Yogeshwaran, Karnatakas dienvidindijas vokāla Guru, kā arī vijoles spēles meistars.  Viņš kopā ar Vidwan S V Giridhar (mridangam ), māksliniekiem no ES, Adomas T  (flauta),  Agota (vokāls, kokle). Projekta dejotāji, grupa Rasika Deju teātris un Natya Devi Deju teātris.

Visas dienas garumā tirdziņā būs iespēja daiļi izkrāsot rokas ar hennas dizainiem, izmēģināt spēli uz tablas un citiem mūzikas instrumentiem, iemācīties indiešu dejas pamatsoļus, pazīlēt uz kārtīm un daudz ko citu! Meitenes ģērbušās krāšņos indiešu sari piedāvās masala tēju un dažādus Diwali saldumus. Šogad ar ēdieniem un dzērieniem mūs priecēs Indiešu restorāns Singh’s (Ģertrūdes iela 32)! Šīs būs svinības visai jūsu ģimenei! 

Gadatirgus apmeklējums 12:00-20:00 bez maksas!

18:00 Diwali svinīgajā pirmajā daļā, mūs priecēs Premal Madina ar savas indiešu klasiskās dejas Odissi skolas audzēknēm no Latvijas un otrajā daļā uzstāsies vakara viesi ar Deju un Mūzikas projektu “Rasa”.

Biļešu cena sākot no Eur 2.50. Biļetes uzrādītājam no 04.11 - 04.12.2018 pienāksies 15% atlaide indiešu restorānā  Singh’s (Ģertrūdes iela 32) un indiešu  restorānā Thali, tirdzniecības centrā Mols no  04.11 - 18.11.2018!

Diwali ir lielākie un krāšņākie Hindu svētki. Vārds DIWALI nozīmē gaismas svinēšanu – no vārdiem DEEP - gaisma un AVALI - līnija. Tradicionāli tos svin piecas dienas no vietas ar prieku un līksmību, kas pieskandē un ar savu spožo gaismu piepilda un pacilā visu valsti, aizkustinot un piepildot sirdis ar prieku!

Diwali svētkus uzskata arī par Indiešu Jauna gada svinībām. Šajās dienās ļaudis Indijā izrotā mājas un sētas, veikaliņus, birojus un ielas ar gaismu, svecēm un lampiņām, visi apvelk īpašas svētku drānas, gatavo svētku maltīte un īpašus saldumus. Kad satumst naksnīgās debesis, tumsu pāršķeļ grandioza uguņošana – gluži tāpat ka pie mums Jaungada naktī.

Priecāsimies kopā ar Jums svinēt vienus no lielākajiem indiešu svētkiem tradicionālo svētku kalendārā – gaismas svētkus Diwali. 

Pasākumu atbalsta: Ģenerālsponsors Indijas kompānija “Himalaya”,  Indijas vēstniecība (Zviedrijas un Latvija), Indiešu restorāns “Singh’s”, Latvijas Ekonomikas un kultūras forums un citi

Pasākumu organizē: Turoperators "Omkar Group" un Āzijas kultūru apmaiņas centrs "Madas" Aicinām organizācijas un indiešu preču tirgotājus pieteikties tirdzniecībai un savas produkcijas reklāmai Diwali Mela ietvaros. Par iespējām zvaniet 29297935.

Pasākums tiks fotografēts un tiks veikts video ieraksts.  Vizuālie materiāli varētu būt izvietoti publiskās interneta vietnēs.
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta  
DIWALI MELA RIGA - 2018 (GADATIRGUS UN 7 GADU JUBILEJAS KONCERTS) Sv 11.11.2018 18:00 Rīgas Kongresu nams
Der zināt

Pasākums tiks fotografēts un tiks veikts video ieraksts. Vizuālie materiāli var būt izvietoti publiskās interneta vietnēs!

Bērniem no 6-12 gadu vecumam ir iespējams iegādāties biļetes ar 30% atlaidi. Studentiem, pensionāriem un invalīdiem biļetes zāles 20. - 23.rindā pieejamas ar atlaidi, uzrādot pie ieejas pasākumā apliecību. Šīs atlaides nedarbojas no 31.10.-11.11.

Līdz 11.novembrim visām biļetēm 7.-23.rindā piemērota 50% atlaide. Cenas šajā periodā ir norādītas ar atlaidi!


Pasākumu drīkst apmeklēt: nav vecuma ierobežojuma
Pasākuma valoda: latviešu, krievu, angļu
Bezmaksas ieeja: līdz 5 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu
Pasākuma ilgums: ~2h
Ieeja pasākumā: no plkst. 17:30
Vieta invalīdam ratiņkrēslā:  ir
 

Norises vieta
Kr.Valdemāra 5 Rīga Latvija
Organizators
OMKAR Group SIA
OMKAR Group SIA
Mellužu 1C1 Rīga LV-1067 Rīga
Pasākumi šajā norises vietā