Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

BASEINS / БАССЕЙН

Ce 20.09.2018 18:45
Kino Splendid Palace, Mazā zāle
PIEVĒRSIET UZMANĪBU: UNIKĀLA IESPĒJA NOSKATĪTIES FILMU, KAS TIKS IZRĀDĪTA NO ORIĢINĀLĀS 35 MM KINOLENTES!

ROMIJAS ŠNEIDERES 80 GADU JUBILEJAI !

BASEINS
La Piscine

Francija, Itālija, 1969, 122 min

Režisors: Žaks Derē
Lomās: Romija Šneidere, Alēns Delons, Moriss Ronē, Džeina Birkina, Pols Krošē, Stīvs Ekards, Medlija Bemī, Sūzija Žaspāra, Tjerī Šabērs, Stefānija Fugēna

Franču Rivjēra laistās saules gaismā: automobīļi ar mirdzošu hromu un niķeli, krāšņu daiļavu atkailinātie ķermeņi, sniegbaltas jahtas, modernas ballītes...
Filma jau pirmajās minūtēs liek sajūsmā aizrauties elpai par jutekliski erotisko ainu, kurā Alēns Delons un Romija Šneidere, maigi apskāvuši viens otru, peldas baseinā.

Saules zaiga slīd pa dzidro ūdens virsmu un pamirst, atspoguļodamies uz miklajiem, zeltaina iedeguma klātajiem ķermeņiem. Ūdens lāses valdzinoši laistās un rit pa ādu, atstājot nejēdzīgas līkumotas taciņas... Ūdens lāsītes uz nokaitētiem ķermeņiem...
Pusdienas svelme ir smaga un reibinoša, laiks ir itin kā sastindzis un atslābināti patvēries koku ēnā...
Atskan telefona zvans. Varoņu bezrūpīgā miera vietā iestājas svilinoša spriedze, slēpta greizsirdība un nomācošas aizdomas.
Negaidītais viesis Harijs ir veiksmīgs it visā, izņemot mīlestību. Viņam gan arī ir bijis savs stāsts, bet tas netiks pieminēts. Neviens nespētu nojaust, ka Harijs būs kopā ar kādu...
Gaisotne zem karstās Sentropē saules kļūst arvien nokaitētāka – vēsā baseina zilgme to atdzesēt vairs nespēs: iznīcinošs mīlestības, greizsirdības un kaislības kokteilis. Sprādziens ir neizbēgams.

KINOMĀNA KOMENTĀRS
Neraugoties uz detektīva elementiem, sižetam šajā filmā nav būtiskas lomas. Nav svarīgi, kurš kuram un ko tieši saka, kas notiks tālāk – tu vienkārši pilnībā ieslīgsti šajā “Baseina” burvībā un nevēlies no tās izpeldēt. Absolūta maģija.
“Baseins” kļuva par ievērojamu sava laika filmu, turklāt ietvēra dažus noslēpumainus pareģojumus.
Alēns Delons un Romija Šneidere bija sarāvuši savas attiecības jau sešdesmito gadu vidū un filmēšanas laukumā sastapās pirmo reizi pēc vairākiem gadiem. Tomēr, lūkojoties uz viņiem, nav iespējams noticēt, ka abu šķiršanās patiešām notikusi.
Viņu piepešais kopdarbs uzjundīja skatītāju ziņkāri. Zinot šo priekšvēsturi, “Baseins” pārvēršas par vēl saspīlētāku psiholoģisko eksperimentu – izsmalcinātu un elegantu.
Katrs filmas kadrs ir piepildīts ar ar neparastu maģisku gaismu – kā saules noskūpstīts Azūra krasts ar tā vijīgajiem kalnu ceļiem, bezgalīgajiem, ziedos slīkstošajiem dārziem, vizuļojošo jūru. Bezrūpīga skaistuma, romantikas un mīlestības saliņa.

PIEVĒRSIET UZMANĪBU: FILMA TIKS IZRĀDĪTA NO ORIĢINĀLĀS 35 MM KINOLENTES
Oriģinālvaloda: franču
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta  
BASEINS / БАССЕЙН Ce 20.09.2018 18:45 Kino Splendid Palace, Mazā zāle
Der zināt
PIEVĒRSIET UZMANĪBU: UNIKĀLA IESPĒJA NOSKATĪTIES FILMU, KAS TIKS IZRĀDĪTA NO ORIĢINĀLĀS 35 MM KINOLENTES!

Filmas demonstrēs oriģinālvalodā ar sinhrono tulkojumu 2 valodās: latviešu un krievu.

Pasākumu drīkst apmeklēt:
no 16 gadu vecuma
Pasākuma valoda: franču, subtitri latviešu un krievu valodās
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~2h
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:30
Norises vieta
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
Maģija uz kinolentes, Biedrība
Krišjāņa Barona iela 25-18 LV-1011 Rīga
Citi datumi Šī organizatora pasākumi Pasākumi šajā norises vietā