Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

AUKSTAIS KARŠ / ХОЛОДНАЯ ВОЙНА

Sv 23.09.2018 16:00
Kino Splendid Palace, Lielā zāle
AUKSTAIS KARŠ
Zimna wojna


Režisors: Pāvels Pavļikovskis

Polija, Francija, Lielbritānija, 2018, 88 min
Lomās: Džoenna Kuliga, Tomāšs Kots, Boriss Šics, Agata Kuleša, Sedriks Kāns, Žanna Balibara, u. c.
Valoda: poļu, franču, horvātu, itāļu, krievu

2018 Kannu kinofestivāla balva nominācijā “Labākais režisors”.

“Aukstais karš” ir kinematogrāfiska poēma par mīlestību. Romantiska nostalģija, kas noausta no pustoņiem un skumjām. Šis ir mīlas ceļojums divu desmitgažu garumā: ar bīstamiem pagriezieniem un daudzām pieturām.

Viņi ir tik dažādi… Viņš ir melanholiski vēss trīsdesmit gadus vecs estēts, kas virtuozi spēlē Šopēnu ar saviem garajiem pirkstiem. Viņa ir jauna un burvīga provinciāle – kaislīga un jutekliska daiļava ar brīnišķīgu balsi. Šī neparastā, kristāldzidrā, dziļu skumju cauraustā balss savienos viņu likteņus uz visiem laikiem.

Šajos likteņos būs bēgšana no Polijas un apreibusī Parīze, sniegbalta dūmaka pār dzelzceļa klātni un kontrabasa pulss naktī, valsts drošība un smeldzīgs džezs, nebeidzamas šķiršanās un tikšanos apsolījumi. Viņu neīstenoto sapņu, neizdzīvotās mīlestības un nepieredzētās laimes pagātne nes līdzi skaidru apjautu, ka šķirties nav iespējams, bet arī kopā būt ir nepanesami.

Rūgteni salds un izaicinoši brīnišķīgs stāsts par attiecībām, kuru fonā ir aukstā kara uguns apņemta un sačokurojusies pasaule. Saplēstais mīlestības priekškars paver grūtu, dažkārt līkumotu un dramatisku ceļu pāri robežām, gadiem un apstākļiem. Ceļu, ko veic cilvēki, lai sastaptos.

Izcili uzņemts retro kino: smalks un maigs kā skatiens uz fotogrāfiju ar apbružātām malām. Katrs kadrs, katra nots, katra kameras ieskatīšanās pamestās baznīcas tukšajā kupolā spēj sadragāt jūsu sirdi.

Pāvela Pavļikovska (ar ASV Kinoakadēmijas balvu godalgotās filmas “Ida” režisors) filma ir viena no skaistākajām un aizkustinošākajām melodrāmām kino vēsturē. Kritiķi jau pašlaik to atzinuši par mūsdienu klasiku, ko var droši ierindot blakus filmai “Kasablanka” un atgriezties pie tās, ik reizi gūstot lielu estētisko baudījumu.

HTTPS://WWW.YOUTUBE.COM/WATCH?V=BVPKDDFETK8
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta  
AUKSTAIS KARŠ / ХОЛОДНАЯ ВОЙНА Sv 23.09.2018 16:00 Kino Splendid Palace, Lielā zāle
Der zināt
Filmas demonstrēs oriģinālvalodā ar sinhrono tulkojumu 2 valodās: latviešu un krievu.

Pasākumu drīkst apmeklēt
: no 18 gadu vecuma
Pasākuma valoda: poļu, franču, horvātu, itāļu, krievu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~1h28min
Ieeja pasākumā: no plkst. 16:45
Norises vieta
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
Maģija uz kinolentes, Biedrība
Krišjāņa Barona iela 25-18 LV-1011 Rīga