logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne
Meklēt kartē
Izvēlēties periodu

'ČAIKOVSKA SIEVA'

Ce 22.09.2022 20:00
Kino Splendid Palace
ČAIKOVSKA  SIEVA
Krievija, Francija, Šveice, 2022, 143 min
Režisors: Kirils Serebreņņikovs
Operators: Vladislavs Opeljancs
Lomās: Odins Bairons, Aļona Mihailova, Mirons Fedorovs (Oxxxymiron), Varvara Šmikova, Andrejs Burkovskis, Aleksandrs Gorčiļins, Filips Avdejevs, Jūlija Auga.
 
19. gadsimts tuvojās izskaņai, ņemot līdzi ilūzijas un cerības, atstājot nākamajam gadsimtam drūmu atziņu mantojumu un tā postošās sekas.
“Dzīvot bez Jums es nevaru un tāpēc, iespējams, ātri darīšu sev galu. Atļaujiet taču man paskatīties uz Jums un noskūpstīt Jūs tā, lai arī viņsaulē atcerētos šo skūpstu.”
Saņēmis kārtējo vēstuli no Antonijas Miļokovas, kas viņu vajā, Pjotrs Iļjičs aizdomājas. Meitene ir piemīlīga un uzstājīga, viņas vēstules vaļsirdīgas, jūtas patiesas, un pats galvenais - tas pieliks punktu apnicīgajām baumām… “Kādā jaukā dienā es devos pie savas nākamās sievas, atklāti viņai pateicu, ka nemīlu viņu, bet būšu uzticīgs un padevīgs draugs”. Vai gan viņš spēja iztēloties, ka kaisles pārņemtā, eksaltētā Anna Ivanovna šos smalkumus neuztvēra, būdama kā bez prāta no spējā prieka, kas viņu pārņēma.
Komponista pieredzes trūkums neļāva viņam paredzēt paša neuzmanības katastrofālās sekas un saprast, ka pakļaušanās "apstākļu spēkam" ir apšaubāms laimīgas laulības pamats.
Apspiestas seksuālās tieksmes un kaislības, nespēja pārvarēt pieaugošo nepatiku pret jauno sievu, mēģinājumi mainīt jūtu raksturu, pretrunās radīt iekšējo harmoniju, pārvērš viņu ģimenes dzīvi spraigā dramatiskā duelī, kas ir sāpīgs abiem dīvainajā savienībā saistītajiem.
Komponistu dedzīgi mīlošā sieva, nesamierinoties ar vīra seksuālo neieinteresētību, kļūst par viņa liktenīgo maldu ķīlnieci.
Mīlestība un nicinājums, pārpasaulīga mūzika un bezgalīgas ciešanas, kaislība un naids uz ārprāta robežas, šo nepanesamo nastu nevar izturēt ne viņš, ne viņa - Čaikovska sieva.
 
MEDIJI PAR FILMU:
“Čaikovska sieva” – pati jutekliskākā un grodākā Kirila Serebreņņikova filma.
Stāsts par Čaikovska apspiesto homoseksualitāti līdz šim ir bijis tabu tēma, taču šī nav filma par apsēstību, šī ir filma par mīlestību, par apspiestu dzimumtieksmi un kaislībām, par neprātu un dēmoniem, kas plosa cilvēka dvēseli, par sarežģītu dzimumu balansu starp abiem varoņiem.
Šis ir ļoti drosmīgs, provokatīvs un stilīgs mākslas darbs. Filma, kas staigā uz naža asmens starp histēriju (šī vārda visvecmodīgākajā nozīmē) un protestu.
Nekur šis balanss nav tik uzskatāms un aizraujošs kā pašā pirmajā ainā, kas nofilmēta vienā sapni atgādinošā garā kadrā, kas ir iespaidīgāka pat salīdzinājumā ar paša režisora Serebreņņikova filmās tik ierasto Mihaila Kalatozova pieeju atgādinošo “slīdošās kameras” paņēmienu.
"Čaikovska sieva" ir atmosfēriska, smalki montēta spraiga drāma, kas aizrauj skatītājus, arī  ar izcilo Aļonas Mihailovas aktiersspēli, kuras mocekļa intensitāte lomā atgādina Larsa fon Trīra aktrišu veikumu.
"Ja ar Odinu Bīronu Čaikovska lomā filmā ienāk draudzīgi izkliedēta gaisma, ne uz ko nevērsts, konkrēts vientuļniecisks, ne miesisks šarms, tad Aļonas Mihailovas filigrānajā izpildījumā varones cīņa par titulu iegūst neatvairāmas un, iespējams, visaugstākās kaislības iezīmes - būt savaldzinātai ar to, kas pasaulē nepastāv.
Filma ir kā sastērķelētās manšetes, ko Serebreņņikovs ik pa laikam veikli iemērc kādā mērcē. Šis ir aizkustinošs, sirreāls saskares brīdis starp sastērķelēto idée fixe un ķermeniskiem sociālajiem taukiem, tas ir filmas nervs, ko ģeniāli izseko un iztramda  Vladislava Opeļjanca optiskā acs.
Taču tās pamattēma ir pasaules kurlums, kas ir tikai kaitinošas mušas vadošās partijas cienīgs. Pasaules tupums, kas aizspiedis ausis, nogalina nešķirojot -  uz vājprāta fona nemanāma kolīzija (ērta amatniecībai, kā jebkura krātuve), kas padara Serebreņņikova filmu par ļoti labu." Veronika Hlebnikova,
"Mūsu dzīve jau ir diezgan prozaiska," tā vecākā franču laikraksta “Le Figaro” kritiķis Ēriks Neihofs, "tāpēc kino skaistums slēpjas apstāklī, ka tas ļauj mums ar prātu iedziļināties fantāzijās, ko arī ir izdarījis Serebreņņikovs."
 

Oriģinālvaloda: krievu
Subtitri: angļu
Filmas tulkojums tiek nodrošināts JŪSU audio austiņās* latviešu valodā
*Lai dzirdētu tulkojumu, ir nepieciešami spraudņi, kurus varat saņemt pret 1€ ķīlu. Pēc seansa beigām, atdodot spraudni, saņemsiet 1€ atpakaļ pie izejas no skatītaju zāles.

Pasākums Datums / Laiks Norises vieta  
'ČAIKOVSKA SIEVA' Ce 22.09.2022 20:00 Kino Splendid Palace
Pasākums 'ČAIKOVSKA SIEVA'
Datums / Laiks Ce 22.09.2022 20:00
Norises vieta Kino Splendid Palace
Der zināt
 
Biļetēm tiek piemērota Aģenta maksa 8% apmērā no katras biļetes cenas!
 
Pasākumu drīkst apmeklēt: no 18 gadu vecuma
Oriģinālvaloda: krievu
Subtitri: angļu
Filmas tulkojums: tiek nodrošināts JŪSU audio austiņās* latviešu valodā
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~190 min
Ieeja pasākumā: 15 min pirms filmas sākuma
 
*Lai dzirdētu tulkojumu, ir nepieciešami spraudņi, kurus varat saņemt pret 1€ ķīlu. Pēc seansa beigām, atdodot spraudni, saņemsiet 1€ atpakaļ pie izejas no skatītāju zāles.

Biļešu izplatītājs darbojas tikai kā starpnieks. Ja pasākums tiek atcelts vai pārcelts, atbildību par iegādāto biļešu kompensēšanu uzņemas pasākuma organizators, nevis biļešu izplatītājs.
Norises vieta
Kino Splendid Palace
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
Festivālu aģentūra BALTIJAS PĒRLE, biedrība
Krišjāņa Barona iela 25-18 LV-1011 Rīga
Vien. Reģ. Nr.: 40008254376
Pasākums 'ČAIKOVSKA SIEVA'
Datums / Laiks Ce 22.09.2022 20:00
Norises vieta Kino Splendid Palace
Citi datumi Šī organizatora pasākumi Pasākumi šajā norises vietā
Izpārdots RADOŠĀ TIKŠANĀS AR KIRILU SEREBREŅŅIKOVU UN FILMAS 'ČAIKOVSKA SIEVA' PIRMIZRĀDE IzpārdotsIzpārdotsRADOŠĀ TIKŠANĀS AR KIRILU SEREBREŅŅIKOVU UN FILMAS 'ČAIKOVSKA SIEVA' PIRMIZRĀDE Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE, Latvija
Izpārdots RADOŠĀ TIKŠANĀS AR KIRILU SEREBREŅŅIKOVU UN FILMAS 'ČAIKOVSKA SIEVA' PIRMIZRĀDE IzpārdotsIzpārdotsRADOŠĀ TIKŠANĀS AR KIRILU SEREBREŅŅIKOVU UN FILMAS 'ČAIKOVSKA SIEVA' PIRMIZRĀDE Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE, Latvija
Pirkt NEGAIDĪTAS BEIGAS / НЕОЖИДАННЫЙ ФИНАЛ NEGAIDĪTAS BEIGAS / НЕОЖИДАННЫЙ ФИНАЛ Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE, Latvija 8.64
Pirkt LĒMUMS AIZIET / РЕШЕНИЕ УЙТИ LĒMUMS AIZIET / РЕШЕНИЕ УЙТИ Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE, Latvija 8.64
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot