Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

ČAPLINS UN MŪZIKA - dzīvais kino un dzīvā mūzika (Mainīts sākuma laiks)

Ot 03.07.2018 20:30
Dzintaru koncertzāle, Jūrmala
7.00 - 50.00
Retro-koncerts
Čaplins un mūzika
Festivāla orķestris

Programmā – Čārlza Spensera Čaplina Lielpilsētas ugunis (dzīvais kino un dzīvā mūzika)

Federiko Fellīni tika sacījis, ka Čaplins ir Ādams, no kura sākušies mūsu raduraksti. Bet Džordžs Bernards Šovs savulaik nodēvēja Čaplinu par vienīgo ģēniju, kas nācis no kinoindustrijas. Jau simt gadu šis skumīgais klauns, spieķi vicinādams, savā neveiklajā gaitā staigā pa pasaules kinoekrāniem. Jau simt gadu viņa piedzīvojumi un joki uzjautrina un aizkustina cilvēkus, un liek viņiem aizdomāties.

Čārlza Spensera Čaplina filmām mūziku komponēja pats Čaplins. Šī mūzika kļuva par viņa radītā tēla turpinājumu un piešķīra filmām neredzamu iekšējo dzīvi.

Viņa pirmā muzikālā filma Lielpilsētas ugunis ir balstīta uz divām sižeta līnijām. Pirmā ir satīrisks stāsts par Čārlija un kāda alkoholiķa miljonāra draudzību. Otrā – aizkustinošs stāsts par iemīlēšanos neredzīgā puķu tirgotājā. Pēc neticamām pūlēm Čārlijs dabū viņai naudu operācijai. Atguvusi redzi, meitene ar šausmām nožēlojamajā skrandainī atpazīst savu labdari. Sāpes un izmisums, ko viņš cenšas slēpt zem sava kautrīgā smaida, paliek atmiņā uz mūžu.

Čaplins strādāja kopā ar komponistiem aranžētājiem A.Džonsonu un A.Ņūmenu. Līdzās oriģinālmūzikai filmā skan arī melodijas no N.Rimska-Korsakova Šeherazādes un tā laika populāru dziesmu motīvi.

Vairāk informācijas: http://www.hbf.lv

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
ČAPLINS UN MŪZIKA - dzīvais kino un dzīvā mūzika (Mainīts sākuma laiks) Ot 03.07.2018 20:30 Dzintaru koncertzāle, Jūrmala 7.00 - 50.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Pasākumu drīkst apmeklēt: nav vecuma ierobežojumu
Bezmaksas ieeja: līdz 5 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu
Pasākuma ilgums: ~2h30min
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:30
 

Norises vieta
Turaidas iela 1 Jūrmala Latvija
Organizators
HERMAŅA BRAUNA FONDS SIA
HERMAŅA BRAUNA FONDS SIA
Jāņa iela 3 LV - 1050 Rīga