Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

AD LUCEM: LAIMA JANSONE un AUSTRAS KOKS

Ce 27.06.2019 19:00
Rīgas Sv. Pētera baznīca
12.00 - 15.00
Introvertās mākslas festivāls AD LUCEM 2019
 
27. jūnijā plkst. 19.00, Rīgas Sv. Pētera baznīcā
LAIMA JANSONE UN AUSTRAS KOKS
    Laima Jansone (Latvija, kokle)
    Koklētāju kopa Austras Koks

Pasākumu drīkst apmeklēt: no 7 gadu vecuma
Pasākuma valoda: latviešu/krievu/angļu

LAIMA JANSONE UN AUSTRAS KOKS
Izcilā koklētāja Laima Jansone ir Latvijā vispazīstamākā tautas mūzikas pārstāve, kuras vārds izskanējis arī tālu pasaulē. Laimas Jansones rokās senais latviešu instruments kokle atdzīvojies jaunās skaņās. Spēlējot kopā ar dažādu žanru mūziķiem – sākot ar popa un roka, beidzot ar džeza un akadēmiskās mūzikas pārstāvjiem, Laima ir pierādījusi, ka etnogrāfiskā kokle var skanēt ļoti mūsdienīgi. Mūziķe domā, ka varbūt tieši šī starpžanru sadarbība palīdz kokli gan ieraudzīt jaunā kvalitātē, gan apjaust, ka ar šo instrumentu var spēlēt ļoti dažādu mūziku, ka tai ne vienmēr jābūt tradicionālai un ar priekšstatiem apaugušai.

Tomēr, Laima Jansone iet ne tikai celmlauža ceļu, bet savā radošajā būtībā tiecas pēc pirmsākuma – tīrās un neatdarināmās skaņu pasaules, ko spēj uzburt vien kokles dvēsele. “Tas ir līdzsvara punkts, ko es tagad meklēju. Tā ir atgriešanās atpakaļ pie sevis... Tas ir brīdis, ko tu velti tikai un vienīgi sev, lai pēc tam atkal būtu pilnvērtīgs un spējīgs iet uz priekšu,” atklāj Laima.

Savu pirmo solo programmu “Ad Lucem” festivālā Laima Jansone sniedza 2010. gadā Vecgulbenes muižā, vēl pirms plašās popularitātes, ko aizsāka viņas albuma “Sidrabs” iznākšana. Kādā intervijā viņa stāsta: “Viena no pieredzēm man bija pirms vairākiem gadiem Introvertās mūzikas festivālā, vienā no pirmajiem solo koncertiem. Viss koncerts tika spēlēts bez pārtraukuma un bez aplausiem pa vidu. Tās bija 60 minūtes tīras skaņas. Ļoti meditatīvas, klusinātas, iekšējas skaņas. Brīdī, kad tas beidzas, ir tāds pārdzīvojums! Tu esi bijis tajā klusumā, koncentrējies, gan kā spēlētājs, gan klausītājs, un kaut kas ir mainījies! Tā ir mūzikas terapija. Tu pat nevari pateikt – kas, bet kaut kas ļoti būtiski ir mainījies tevī pašā...”
Šogad “Ad Lucem” festivālā Laima Jansone muzicēs kopā ar pašas izveidoto koklētāju kopu “Austras Koks”, kas savu pirmo publisko uzstāšanos piedzīvoja Rubenes Luterāņu baznīcā 2016. gada 18. decembrī. Latviešu mitoloģijā Austras koks simbolizē saules ceļu un saikni ar garīgumu, tas ir kustības un dzīvības simbols, kas savieno ar dievu, dod spēku un padomu. Austras koka saknes saistīja ar pazemes pasauli, stumbru ar dzīvo passauli, koka lapotni ar debesu pasauli. Austras koka lapas bija no sudraba, saknes no vara, bet zari no zelta. Šo spēku “Austras Koka” mūziķi smeļas kokles skaņās un nodod klausītājiem.
 
Starptautiskais Introvertās mākslas festivāls „Ad Lucem” (latīn. – uz gaismu) jau kopš 2002. gada bagātina Latvijas kultūras dzīvi, piešķirot tai unikālu vaibstu arī starptautiskā mērogā. Festivāls izceļ garīgumu kā mākslas darba virsvērtību un izvirza to kā galveno mākslinieciskā izpildījuma kritēriju. Festivāls ar mākslas spēka palīdzību aicina ikvienu pievērsties savai iekšējai pasaulei, meklēt ceļu uz pašatklāsmi un gaismu sevī, uzrunājot gan pieredzējušu meklētāju, gan nesagatavotu klausītāju, kam šāds mākslas pārdzīvojums spēj dot nozīmīgu impulsu jauna iekšējas attīstības ceļa sākumam.
 
 

Vairāk informācijas: http://kulturmarka.lv

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
AD LUCEM: LAIMA JANSONE un AUSTRAS KOKS Ce 27.06.2019 19:00 Rīgas Sv. Pētera baznīca 12.00 - 15.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti
 
Pasākumu drīkst apmeklēt: no 7 gadu vecuma
Pasākuma valoda: latviešu/krievu/angļu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~1h
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:30
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: ir
Norises vieta
Rīgas Sv. Pētera baznīca
Skārņu iela 9, Rīga Rīga Latvija
Organizators
Citi datumi Šī organizatora pasākumi Pasākumi šajā norises vietā
Pirkt AD LUCEM: BAHS UN KRĒTAS LIRA PopulārsPopulārsAD LUCEM: BAHS UN KRĒTAS LIRA Rīgas Sv. Pētera baznīca, Latvija 12.00 - 15.00
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!
Pirkt AD LUCEM: Pasaules mūzikas ansamblis KONSTANTINOPOLE PopulārsPopulārsAD LUCEM: Pasaules mūzikas ansamblis KONSTANTINOPOLE Spīķeru koncertzāle, Latvija 12.00 - 15.00
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!