По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

UZTAKTS. SEBASTIAN PLANO Ventspilī

Сб 19.11. 2016 19:00
Teātra nams Jūras vārti
4.80 - 6.00
19. novembrī Ventspilī, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē koncertsērijas “UZTAKTS” ietvaros gaidāms argentīniešu čellista un pianista Sebastiana Plano (Sebastian Plano) koncerts.

Multi-instrumentālists un komponists Sebastians Plano ir dzimis un audzis muzikālā ģimenē, kurā allaž cieņā bijusi argentīniešu tautas mūzika un tango. Jau no 12 gadu vecuma Sebastians aizrāvies skaņradi, atsaucoties uz agrīno un bērnības pieredzi un talkā ņemot tā brīža interesi par elektronisko mūziku, bet jau vēlāk – laikmetīgo mūziku un kompozīciju apgūstot akadēmiski.

Jau savā debijas albumā “Arrhythmical Part of Hearts” Plano prasmīgi jaucis un rotaļājies ar čella, bandoneona un klavieru skaņām, perkusijām un savu balsi, zīmējot savas un jaunas skaņu ainavas. Ierakstā atkal un atklājas dažāds skanīgums – senatnīgs vai jauns, kopā viss izklausās tik svaigi, it kā muzicēts tiktu pirmoreiz.

Sekojošajā albumā “Impetus”, kurš klajā nācis ar izdevniecības “Denovali Records” gadību, autors ar lielāku vērienu izmanto akustisko instrumentāciju. Dažādu instrumentu skaņas te ieklīst, te pazūd, temps paātrinās un stājas, pēkšņas un tikko manāmas izmaiņas noskaņā rada sajūtu par kustību, klausītājot vedot no epizodes epizodē, no intermēdijas citā. “Impetus” – kustības spēks, stimuls un inerce – iemieso neskaitāmas miniatūras drāmas, kuru dzīvīgums un skaistums veido neierobežotu iztēles sižetu.

Sebastiana Plano daiļradi nenoliedzami ietekmējusi klasiskā mūzika, taču tajā saklausāmi arī kino filmu skaņu celiņiem raksturīgs dramatisms un paralēles ar šodienas laikmetīgās klavieru un autormūzikas pirmrindniekiem Nilu Frāmu (Nils Frahm), Maksu Rihteru (Max Richter) un citiem. Sebastians ir sadarbojies arī ar bijušo “Kronos Quartet” čellistu Džefriju Zaigleru (Jeffrey Zeigler), ierakstot kopīgu materiālu. Novembrī Minhenē pirmizrādi piedzīvos Sebastiana un horeogrāfes Katas Valasturas (Kat Válastur) kopdarbs, kas veltīts Sergeja Prokofjeva “Kvintetam obojai, klarnetei, vijolei, altam un kontrabasam sol minorā, op. 39”, un tiks izpildīts kopā ar Minhenes filharmoniķiem.

Ar atmiņām par pagājušā gada decembrī aizvadīto un gaidām pēc taustiņmūzikas festivāla “TAKTS” turpinājuma šī gada 2. – 4. decembrī, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē 2016. gada laikā noris koncertu sērija “UZTAKTS”. Tās ietvaros Ventspilī notikuši vairāki starptautiski atzītu dažādiem taustiņinstrumentiem radītas vai adaptētas mūzikas autoru un interpretu koncerti. Pirmajā no tiem janvāra nogalē klausītājus jau priecēja mūziķis-eksperimentētājs Gregs Hainzs (Greg Haines), aprīļa sākumā – britu džeza pianista Aleksandra Hokinsa (Alexander Hawkins) trio un vēl nesen – norvēģu dark-jazz trio “Splashgirl”. Sebastiana Plano koncerts būs sērijas ceturtais un to noslēdzošais.


Tikai pirmās 30 biļetes pieejamas par īpašu cenu – 6.00 EUR.
Pārdošanā ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu.

Дополнительная информация: http://www.jurasvarti.lv

Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
UZTAKTS. SEBASTIAN PLANO Ventspilī Сб 19.11. 2016 19:00 Teātra nams Jūras vārti 4.80 - 6.00
Полезная информация

К стоимости билета будет применена плата за обслуживание 0.00 € (включая НДС 21%) за каждый билет

Место проведения
Karlīnes iela 40 Ventspils Латвия
Организатор
Kurzemes filharmonija SIA
Kurzemes filharmonija SIA
Karlīnes iela 40 Ventspils Ventspils