По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

Spēlēju. Dancoju. Dejoju

Вс 14.05. 2017 18:00
Arēna Rīga
17.00 - 30.00
‘Iļģi’ izziņo 35 gadu jubilejas lielkoncertu ‘Spēlēju. Dancoju. Dejoju’ ‘Arēnā Rīga’

Postfolkloras grupa „Iļģi” savu 35. grupas pastāvēšanas gadadienu atzīmēs ar vērienīgu lielkoncertu vēl nepieredzētā formā. Iespaidīgais uzvedums skatītājus un klausītājus priecēs 14. maijā, “Arēnā Rīga”.

„Iļģi” gaidāmajā programmā sastrādāsies ar Latvijas labākajiem visu paaudžu deju kolektīviem – kopā vairāk nekā 1000 dejotājiem. Atskats uz radošo sadarbību ar horeogrāfiem notiks divās daļās. Pirmajā daļā izdejos divus desmitus deju horeogrāfa Jāņa Purviņa vadībā, savukārt otrajā – būs skatāma daļa no deju lieluzveduma, Iļģu opusa ar Raiņa dzeju “Spēlēju, dancoju”, ko horeogrāfa Agra Daņiļeviča vadībā izdejos deju grupa „Dzirnas” un TDA „Vektors”.

“Savā ilgajā radošajā mūžā ik pa 5 gadiem, paši saviem spēkiem un ar draugu atbalstu, esam rīkojuši lielākus koncertus, taču šoreiz tas nebūs vienkārši koncerts. Mūsu mūzika tiks pilnībā izdejota. Un mēs spēlēsim dzīvajā, lai cik grūti un brīžam pat neiespējami liktos; nevis kā ierasts Deju svētkos, kad skan fonogrammas. Tādējādi gribam pateikties horeogrāfiem, kurus dažādos laikos ir uzrunājusi un iedvesmojusi mūsu mūzika.

Ir ieguldīts liels darbs, apzinot visas dejas, kas veidotas ar „Iļģu” mūziku – tas nemaz nav bijis viegls uzdevums; kopskaitā esam saskaitījuši vismaz 70 ar grupas dziesmām radītas horeogrāfijas. Līdz ar to varam apgalvot, ka Iļģi ir grupa, kuras mūzika visbiežāk iedvesmojusi jaundeju radīšanas procesu Latvijā. Esam aicinājuši Jāni Purviņu no lielā dziesmu daudzuma atlasīt labākās horeogrāfijas un koordinēt tautas deju ansambļus, kas tās izpildīs. Savukārt Agris Daņiļevičs atjaunos “Spēlēju, dancoju” iestudējumu, ko 2005. gadā veidoja Skolēnu Dziesmu un deju svētkiem,” par gaidāmo notikumu stāsta Ilga Reizniece.

Radošā komanda
Idejas autori – Ilga Reizniece, Dīvs Reiznieks ● Režisore – Inga Tropa ● Mākslinieciskie vadītāji un horeogrāfi – Jānis Purviņš un Agris Daņiļevičs ● Grupa “Iļģi” un solisti – Zane Šmite, Irīna Rebhūna, Vineta Romāne, Marianna Auliciema, Uģis Prauliņš ● 19 visu paaudžu tautas deju kolektīvi ● Scenogrāfe – Austra Hauks ● Skaņu režisors – Ivars Ozols ● Gaismu režisors – Jānis Sniķers

Pasākumu atbalsta LR Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

Дополнительная информация: http://www.ilgi.lv

Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
Spēlēju. Dancoju. Dejoju Вс 14.05. 2017 18:00 Arēna Rīga 17.00 - 30.00
Полезная информация

К стоимости билета будет применена плата за обслуживание 0.60 € (включая НДС 21%) за каждый билет

Детям (7 - 12 лет) и  пенсионерам билеты по сниженной цене (на входе необходимо предъявить удостоверяющий документ).

События могут посещать:
без возрастных ограничений
Язык мероприятия: Латышский
Бесплатный вход: до 6 лет, незанимая отдельное место
Продолжительность мероприятия: ~3h с перерывом
Вход на мероприятие: c 16:30
Место для инвалидов в кресле-каталке: да
Скидки для инвалидов в кресле-каталке: да

Место проведения
Skanstes iela 21 Rīga Латвия
Организатор
Pasaules mūzika, Biedrība
Lielvārdes 34 - 3 LV-1006 Rīgas