По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

AD LUCEM: DIENVIDINDIJAS SENĀ GARĪGĀ MŪZIKA

Ср 28.06. 2017 20:00
Rīgas Reformātu baznīca
8.00 - 10.00
Introvertās mākslas festivāls AD LUCEM 2017
SKAŅAS MEDITĀCIJA / SOUND MEDITATION

28. jūnijs 20:00, Rīgā, Reformātu baznīcā

DIENVIDINDIJAS SENĀ GARĪGĀ MŪZIKA
Gājatri Venkataragavana (Gayathri Venkataraghavan, Indija, balss)
Maisore Srikants (Mysore Srikanth, Indija, vijole)
Manojs Siva (Manoj Siva, Indija, mridangams)

DIENVIDINDIJAS SENĀ GARĪGĀ MŪZIKA
Baltijā pirmo reizi viesosies viena no ievērojamākajām indiešu profesionālās mākslas dziedātājām Gājatri Venkataragavana, kas pārstāv Dienvidindijas mūzikas tradīciju Karnātaku. Indijas klasiskajā mūzikā ir nodalāmi divi galvenie apakšžanri – Hindustani un Karnātaka: Hindustani mūzika ir izplatīta Indijas ziemeļos, un tajā vērojama spēcīga persiešu kultūras un islāma ietekme, savukārt Karnātaka mūzikas sistēma ir saglabājusies tikai četros mūsdienu štatos Indijas dienvidu daļā, un tā ir attīstījusies no senajām vēdiskajām tradīcijām. Galvenais uzsvars Karnātakas mākslā likts uz vokālo mūziku – vairums kompozīciju ir rakstītas dziedāšanai, un pat instrumentu spēle ir jāatskaņo gāyaki (dziedāšanas) stilā. Karnātakas tekstus ir radījuši seno laiku dzejnieki, un tie galvenokārt veltīti Dieva godināšanai. Rāgas ir īpaša Indijas klasiskās mūzikas sastāvdaļa, kur katrai skaņai un intonācijai ir dziļa jēga un nozīme. Indieši teic, ka rāgām piemītot brīnumains dziedinošs spēks. Gājatrī Venkataragavanas un indiešu tradicionālo instrumentu grupas veidotajā programmā skanēs Dienvidindijas senie garīgie dziedājumi, kurus uzskata par vistuvākajiem Vēdu kultūras mantojumam.

Gājatri Venkataragavana ir vispieprasītākā Karnātakas mūzikas izpildītāja Indijā un ārzemēs. Viņa ir Indijas Nacionālā publiskā radio (All India Radio) augstākā līmeņa akreditētā māksliniece, iegūstot šo statusu ar uzvaru nacionālā līmeņa konkursā 1993. gadā. Viņas balss regulāri skan radio ēterā nacionālā līmeņa ierakstos, viņa veic ierakstus arī radio arhīva vajadzībām, kā arī dažādiem nacionāliem un reģionāliem televīzijas kanāliem. Gājatri unikālā balss tiek uzskatīta par vienu no bagātākajām starp Karnātakas mūzikas izpildītājiem. Spēcīgais, melodiskais un ārkārtīgi patīkamais tembrs apvienojumā ar virtuozi pārvaldītajiem sarežģītajiem indiešu dziedāšanas tehnikas veidiem ļauj Gājatrī balsij skanēt plaša diapazona briljantās pasāžās, reizē saglabājot skaņas intimitāti, patiesu muzikalitāti, garīgu dziļumu un piesātinājumu. Gāyatri spēj Karnātakas mūzikas tradīcijas būtiskās kvalitātes nodot klausītājam vistīrākajā formā. Vairāk informācijas – vietnē www.gayathrivenkataraghavan.com

Introvertās mākslas festivāls AD LUCEM ir mākslas radīta telpa, kas sniedz patvērumu no ikdienas steigas un stresa – miera un harmonijas oāze, kurā var ieklausīties skaņās, klusumā un sevī, sastapt ceļabiedrus un gūt iedvesmu. Ik gadu sadarbībā ar izciliem māksliniekiem festivāls AD LUCEM piedāvā augstvērtīgus koncertus, kuru raksturīgā iezīme ir īpašais introvertās mākslas fenomens. Tas aicina ikvienu pievērsties savai iekšējai pasaulei, meklēt būtisko un atklāt sevī dabiski mītošo garīgumu.
Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
AD LUCEM: DIENVIDINDIJAS SENĀ GARĪGĀ MŪZIKA Ср 28.06. 2017 20:00 Rīgas Reformātu baznīca 8.00 - 10.00
Полезная информация

К стоимости билета будет применена плата за обслуживание 0.60 € (включая НДС 21%) за каждый билет

Школьникам, студентам, пенсионерам, карт ILK : скидка на билеты - 20%! (Скидка действительна при предъявлении документа у входа в зрительный зал!)

События могут посещать:
с 7 лет
Язык мероприятия: Латышский, Русский, Английский
Бесплатный вход: нет
Продолжительность мероприятия: ~1h15min
Вход на мероприятие: c 19:30
 

Место проведения
Mārstaļu iela 10 Rīga Латвия
Организатор