Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

PĒDĒJAIS UPURIS. Maskavas Dailes teātris / ПОСЛЕДНЯЯ ЖЕРТВА. Московский художественный театр

Pi 07.11.2016 19:00 - Ot 08.11.2016 21:00
40.00 - 100.00
Antona Čehova
Maskavas Dailes teātris
Teātra mākslinieciskais vadītājs Oļegs Tabakovs

PĒDĒJAIS UPURIS

2016. gada 7. un 8. novembrī Dailes teātrī notiks Antona Čehova Maskavas Dailes teātra viesizrādes. Rīgā skatītājiem tiks piedāvāta A. Ostrovska luga “Pēdējais upuris” Jurija Jerjomina iestudējumā.

Lugas darbība pārcelta uz XX gadsimtu, kura neatņemama sastāvdaļa ir izsmalcinātais jūgendstils, jaunbagātnieki, trokšņaini klubi un modernā izklaide – kino. Dzīve kūsā visā tās krāšņajā un reibinošajā dažādībā. Taču jebkuros laikos nemainīgs paliek pats galvenais – cilvēku likteņu samezglojums, kurā cieši savīta mīlestība un nodevība, kaisle un alkatība, auksts aprēķins un nevainojama uzticība.

Izrādē piedalās: OĻEGS TABAKOVS, MARINA ZUDINA, MAKSIMS MATVEJEVS, OLGA BARNETA, AVANGARDS ĻEONTJEVS, VALĒRIJS HĻEVINSKIS, DARJA JURSKA, ŅINA GUĻAJEVA, NATAĻJA ŽURAVĻOVA, IGORS ZOLOTOVICKIS, ROMANS KUZŅEČENKO, OĻEGS MAZUROVS, PĀVELS VAŠČIĻINS, VJAČESLAVS ŅEVINNIJS JUN., KIRILS TRUBECKOJS, ANDREJS DAVIDOVS, VIKTORS KUĻUHINS, ARTJOMS VOLOBUJEVS, ROSTISLAVS LAVRENTJEVS

Režisors JURIJS JERJOMINS / Mākslinieks VALĒRIJS FOMINS / Tērpu māksliniece SVETLANA KAĻIŅINA / Gaismu mākslinieks VLADISLAVS VLASOVS

“Mūsdienās nav neviena aktuālāka dramaturga par Ostrovski: viņš attēlojis savu dzimto zemi kapitālisma aktivizēšanās periodā, laikā, kad parādījās bagāti cilvēki un notika iesakņojušos dzīves uzskatu laušana. Jūtu un naudas konfliktu krieviskajā vidē viņš attēlojis vairākos savos darbos un darījis to ar tādu meistarību, tik labi pārzinot krieviskās reālijas un cilvēka dabu, ka labāku materiālu par šo teātrim nav jāmeklē. Turklāt tam visam klāt nāk sulīga, īsta krievu valoda, un jebkura neizpratne par pieprasījumu pēc “garlaicīgā klasiķa” vienkārši izgaist.”
Romans Dolžanskis, “Komersants”

A. Čehova Maskavas Dailes teātris (MHT) ir viens no slavenākajiem Krievijas teātriem. 1898. gadā to dibinājuši K. Staņislavskis un V. Ņemirovičs-Daņčenko. Teātris uzsāka darbu “Ermitāžas” teātra ēkā, bet 1902. gadā pārcēlās uz Kamergerskij pereulok un apmetās bijušajā Ļianozovas teātra ēkā, kur darbojas joprojām. 1919. gadā teātrim piešķirts akadēmiskā teātra nosaukums (MHAT). 1943. gadā dibināta šī teātra augstskola – MHAT teatrālā studija, kas nosaukta V. Ņemiroviča-Daņčenko vārdā un uzaudzinājusi ne vienu vien talantīgu aktieru, režisoru un teātra mākslinieku paaudzi. Pēc teātra ilggadējā vadītāja Oļega Jefremova nāves (2000. g.) par A. Čehova Maskavas Dailes teātra vadītāju kļuva Oļegs Tabakovs. 2004. gadā teātris atguva savu iepriekšējo nosaukumu – MHT, atsakoties no vārda “Akadēmiskais”. Maskavas Dailes teātris regulāri atjauno savu repertuāru, meklējot jaunas formas mūsdienu teātra mākslā un piesaistot ievērojamākos Krievijas un ārzemju režisorus. Lai gan Maskavas Dailes teātris ir viens no senākajiem Maskavas teātriem, tas arī mūsdienās ir Krievijas teatrālās dzīves priekšplānā.
 
Vairāk informācijas: www.mxat.ru
Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
Pasākumi