Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Mihails Bulgakovs MEISTARS un MARGARITA. HD Tiešraide no Maskavas A.P.Čehova mākslas teātra

Pk 20.10.2017 19:00
Kinoteātris Multikino, Mūkusalas 71 (TC Rīga Plaza)
20.00
Maskavas Dailes teātra izrādes “Meistars un Margarita” translācija HD kvalitātē

20. oktobrī
plkst.19:00
Izrāde divos cēlienos; ilgums 3 stundas 20 minūtes; ar 1 starpbrīdi
MULTIKINO

Leģendārā izrāde “Meistars un Margarita” uz lielā ekrāna!
Ekskluzīva translācija HD kvalitātē uz kinoteātra MULTIKINO lielā ekrāna tiešraidē no A. Čehova vārdā nosauktā Maskavas Dailes teātra. Teātra mākslinieciskais vadītājs Oļegs Tabakovs.


Mūsdienu iestudējums ir ļoti vērienīgs – tajā iesaistīti vairāk nekā 60 aktieri. Izrādes autoriem izdevies ne tikai parādīt pazīstamos personāžus jaunā gaismā, bet arī salikt citus akcentus.

Pēc nelabā jādodas pa tiešo pazemē. Tumšajiem spēkiem, Volandam un mistikai metro ir īstā vieta! Visa izrāde ir “nolikta uz sliedēm”. Nešķīsteņi tiek piegādāti vagonos, labais un ļaunais saskrienas durvīs. Koši sarkanais burts “M” kļūst maģisks. Cik ļoti maģisks – katrs var izlemt pats.

“Es negribu skaidrot, kāpēc visu darbību esmu pārcēlis uz metro. Ja sākšu skaidrot, visu vienkāršošu. Tāpēc skaidrojiet sev visu paši,” saka izrādes režisors Janošs Sass (Ungārija).

Poncijs Pilāts žaketē, Levijs Matejs ar kinokameru, specvienība ar stekiem. Arī Meistars un Margarita dzīvo mūsdienu Maskavā, un to ir viegli atpazīt pēc sadzīves lietām – plazmas televizoriem –, mūzikas – elektroniskā breikbīta. Pat vecie joki ieguvuši jaunu skanējumu.

Mūsdienu tehnoloģijas ir nevis dekorācijas, bet gan tēlainā valoda. Lai brīnums kļūtu par realitāti. Ja reiz varietē teātra direktoru aizsūtīja “velns viņ’ zina, kurp”, tad tur viņš arī nonāks.

Uz ekrāniem – krustā sišana, uz skatuves – lietus. Ūdens lejas pār aktieriem, uguns pārņem manuskriptus. Zūd robeža starp realitāti un izdomu, skatuve vairs neierobežo aktierspēli.

Mistika gāžas pāri skatītāju zālei krītošu naudaszīmju veidolā. Nauda rokā ir katram. Spēle ar skatītāju, mistifikācija. Naudaszīmes ir pierādījums: Maskava, kuru vēro Volands, nav tikai tā, kas aprakstīta romānā vai tiek atveidota uz skatuves, tie ir arī skatītāji, jo viņi ir uzķērušies uz āķa.

Aktieri ir zālē, visi skatītāji ir aktieri. Viss ir sagriezies un sajaucies trakā virpulī. Lai galu galā katrs paliktu vienatnē ar sevi. Un vēlreiz izdzīvotu stāstu par pašu galveno. Par mīlestību.

“Man liekas, viņam ir izdevies izstāstīt šo mīlas stāstu, stāstu par to, kā mīlestība piešķir talantam spēku cīnīties ar visu pasauli un pastāstīt par šo mīlestību – viņš taču raksta tāpēc, ka tiek mīlēts. Tas ir ļoti vitāls stāsts,” sacīja Maskavas Dailes teātra mākslinieciskais vadītājs Oļegs Tabakovs.

Teātra filmēšanas grupa radīs Rīgas skatītājiem maksimāli lielu klātbūtnes efektu. Kinoteātrī MULTIKINO būs ierīkota teātra bufete un garderobe.

* Vērienīgi. Pat grūti iedomāties, ka tādu romānu iespējams ietilpināt uz skatuves, parādīt visu, kas tajā aprakstīts. Taču tas ir izdevies. Bez globāliem izlaidumiem vai formālas pieejas. Viena no vērienīgākajām redzētajām izrādēm: sākot ar iesaistīto aktieru skaitu un beidzot ar skatuves aptverto telpu. Neticami tehnoloģiski: uz skatuves notiek kaut kāda brīnumaina pārvietošanās, pārvērtības, dziļa gaisma. Precīza mūzika, kas rada vajadzīgo atmosfēru.
Marija Ivanova


* Izrādē ir milzum daudz efektīvu tehnisku gājienu. Vienu brīdi uz skatuves sākas īsta lietusgāze, citreiz to ieskauj noslēpumaini izgaismota migla. Uz liela ekrāna tiek rādīts video, kurā redzami Poncijs Pilāts un Ješua Ha Nocri un kuru ar pārnēsājamo videokameru filmē Levijs Matejs; uz skatuves uzbrauc reālu izmēru metro vagons; Berlioza un Bengaļska nogrieztās galvas izskatās ļoti naturālas. Galvenais, ka visa šī tehnika neatstāj ēnā aktierus. Meistaru spīdoši atveido Anatolijs Belijs. Patīkami pārsteidz Dmitrijs Nazarovs Volanda lomā. Viņam izdevies radīt vienlaikus ironisku un diženu tēlu. Volanda dēmoniskā svīta arī pelnījusi uzslavu, vienīgi žēl, ka ļoti maz parādās Korovjevs (Mihails Truhins). Nikolajs Čindjakins ļoti precīzi atveido Poncija Pilāta ciešanas, trūkst tikai slavenās “baltās togas ar purpura apmali”. Ļoti izteiksmīgi, taču mazliet histēriski spēlē gados jaunais Viktors Horiņjaks dzejnieka Bezdomnija lomā. Margarita (Nataša Šveca) eleganti balansē uz sliedēm, kas iestiepjas tālē, kaila ieņem goda vietu ballē un ik pa laikam kaislīgi metas Meistara apkampienos. Kopumā izrāde pārsteidza ar savu grandiozo vērienīgumu, nelika vilties arī aktieru spēle un radās ticība Krievijas teātra gaišajai nākotnei.
Tatjana

 

Vairāk informācijas: http://www.mxat.ru/performance/main-stage/master/

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Mihails Bulgakovs MEISTARS un MARGARITA. HD Tiešraide no Maskavas A.P.Čehova mākslas teātra Pk 20.10.2017 19:00 Kinoteātris Multikino, Mūkusalas 71 (TC Rīga Plaza) 20.00
Der zināt

Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Pasākumu drīkst apmeklēt: no 12 gadu vecuma
Pasākuma valoda: krievu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~3h30min
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:15
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: nav

Organizators
HUMAN CONNECT, SIA
human.connect@incafe.lv .