Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Vadims Avva. Ne vārda par mīlestību / Вадим Авва. Ни слова о любви

Pk 09.12.2016 19:30
Maskavas nams
8.00 - 16.00
Par Mīlestību Ziemassvētku nogalē…

Neparastu  Rīgas autora Vadima  Avvas dzejas izrādi „Ne vārda par mīlestību” varēs redzēt  uz Maskavas nama skatuves. Interesanti, ka šī gada 22. oktobrī šo izrādi varēja noskatīties  leģendārajā Centrālajā Literāru Nama koncertzālē  Maskavā.

”Pagājušajā nedēļā apmeklēju  Vadima Avvas monoizrādi   Maskavā  „Ne vārda par Mīlestību”, kura tika atvesta no Rīgas ( Kā es sapratu pirmizrādi tā piedzīvoja 2015. gadā Latvijas Nacionālajā operā). Nosaukums-kontrasts, nosaukums-„kājām gaisā”, tāpēc ka par mīlestību tur , protams, ir it kā viss, kas  tiek palielināts zem mikroskopa no dažādiem skatu punktiem, - uzrakstīja maskavas žurnāliste Nataļja Malahova par izrādi. -  Interesanta forma, kura robežojas ar dažādiem mākslas veidiem.  Es ātrākais nosauktu notiekošo nevis monoizrāde, bet teatralizēts dzejas vakars, kur autors, režisors  un aktieris vienā personā balansē starp šiem virzieniem. Dzeja tiek skaisti savienota ar prozas fragmentiem. Klavieru mūzika un horeogrāfijas priekšnesumi-papildina izrādi, radot īpašu atmosfēru.

Kaut gan aprakstā ir minēti „37 notikumi”, izrādē var saskaitīt krietni vairāk …vai nedaudz mazāk - tas ir atkarīgs no katra izjūtām. Šo izrādi var „grozīt”  kā  „kubiku rubiku”, analizēt to dažādi, katrs izdarot savus secinājumus un novērojumus. Var „piesieties” pie struktūras, kura ir daļēji pārslogota un diezgan sarežģīta, bet es kā cilvēks, kurš strādā ar vārdiem, koncentrējos tieši uz tiem.  Pret vārdiem man nav nekādu pretenziju: smalki, jūtīgi ,tanī pašā laika katram saprotami. Laikam katram cilvēkam  svarīga  ir dzeja  bez pārspīlējuma  ēnas , kas bieži bojā liriku,  dzeja brīva no klišejām. Dzeju var klausīties aizrautīgi. Par šo izrādi  var strīdēties, bet es viennozīmīgi iesaku to noskatīties.”

„Mums ir daudz kinoteātru, daudz kafejnīcu, daudz apmaksātu pasākumu, kurus ir pieraduši  apmeklēt skatītāji. Un ,lūk, kad  nokļūsti atmosfērā , kur var ieraudzīt un sajust dzīvo - dzīvas domas, dzīvus dzejoļus, dzīvu cilvēku, īstu dvēseli - tad uzdod sev tikai vienu jautājumu :”Kāpēc to neredz visi, jo tik grūti ir atrast kaut ko patiesu, neviltotu , dzīvu?”- tādu atsauksmi  jaunā skatītāja  publicēja facebook izrādes lapā.

Bet rīdzinieki un galvaspilsētas viesi šogad  izrādi  „Ne vārda par Mīlestību”  pēdējo reizi varēs noskatīties  9. decembrī plkst. 19.30 Maskavas namā (Marijas 7).

„Ne vārda par mīlestību” pamudina katru aizdomāties par svarīgākajiem jautājumiem, kurus mums uzdod dzīve. Pie tam izrāde ir viegli uztverama, izteiksmīga , tā paiet zibenīgi ātri. Pēc Avvas viedokļa: „Pats formāts sevī ietver to, ka katru reizi izrāde mainās, un tā mainās . Tā savstarpējā sapratne, kura ir radusies mums ar horeogrāfi un dejotāju Aņu Romenkovu, burvīgo pianisti Ingūnu Grīnbergu, atļauj ar katru rezi radoši „izaudzēt” nedaudz citādāku izrādi. Ko mēs arī cenšamies izdarīt ar Dieva palīdzību. ”

Izrādi atbalsta hoteļu grupa SemaraH (“Lielupe” –Bulduru prospekts 64/68, Jūrmala, “Metropole” - Aspazijas bulvāris 36/38, Rīga) www.semarahhotels.com

Sīkāk skatīt – www.vadimavva.ru, www.facebook.com/avvavadim/
Biļetes grupām – t.26441285

Vairāk informācijas: http://www.vadimavva.ru

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Vadims Avva. Ne vārda par mīlestību / Вадим Авва. Ни слова о любви Pk 09.12.2016 19:30 Maskavas nams 8.00 - 16.00
Der zināt

Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Pasākumu drīkst apmeklēt: no 16 gadu vecuma
Pasākuma valoda: krievu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~1h30min
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: nav
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: nav

Norises vieta
Marijas iela 7 Rīga Latvija
Organizators
AV Propaganda, SIA
Ganību dambis 25C Rīga LV-1005 Rīga