Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Josifs Brodskis PILIGRIMS (Mainīts datums).

Pk 17.11.2017 19:00
Kino Splendid Palace
20.00 - 50.00
Brodskis. Piligrims
(literatūras-džeza izrāde)
 
Sanktpēterburgas teātris „Vertumn” par savu galveno mērķi izvirza tādas aktuālas, mūsdienīgas, mākslinieciskas valodas meklēšanu, kas nekopētu vakardienas šablonus, bet meklētu jaunus apvāršņus.

Viena no XX gadsimta spilgtākajiem, intelektuālākajiem, sarežģītākajiem un vienlaicīgi arī dziļākajiem dzejniekiem Josifa Aleksandroviča Brodska dzīve un daiļrade kolektīvam ir kļuvusi par īstu kosmosu, kurā viņi iedziļinās un aizrauj sev līdzi arī skatītājus. Atklājot dzejnieka daiļrades dažādās šķautnes, aktieri mākslinieciskus un dokumentālus tekstus apvieno vienotā un nesaraujamā dzejnieka domas telpā. Laika atsijātie dokumenti, fragmenti no dažādām dzejnieka intervijām, viņa vēstules un uzrunas izrādē parādītas minimālisma stilā, tādā veidā atklājot galveno varoni – Dzejnieku visā viņa daudzšķautņainībā. Aktieri sev atstāj poētisko telpu, taču nenodarbojas ar tās izrotāšanu, tajā viņi cenšas nodot skatītājam to vārda enerģijas spēku, kam nav vajadzīgs nekāds papildu izskaistinājums, bet tikai iekšējā pašatdeves enerģija.

„Josifs Brodskis. Piligrims” – tas ir dzīvais vārds un dzīvā mūzika, kuras pulss Jurija Bedraka (klavieres, saksofons), Filipa Meščerjakova (kontrabass), Vladimira Pavļičenko (bungas) un Romana Kvačova (taure) izpildījumā pārdzīvo visdažādākās žanru izmaiņas. Šķietami pieturoties pie džeza improvizācijas, viņi tajā pašā laikā skatītājam-klausītājam atklāj visu muzikālās telpas paleti – no hip-hopa un ambienta līdz regejam, no svinga un bosanovas līdz bībopam.

Aktieri Jeļena Bedraka un Aleksandrs Mickevičs apvieno mākslinieciskos un dokumentālos tekstus – dzeju, poēmas, fragmentus no intervijām, vēstulēm – un šādā veidā atklāj sarežģīto un daudzšķautņaino Dzejnieka tēlu, kas pasaules literatūrā radīja atsevišķu Visumu, kuru nevar aptvert, bet pie kā var daļēji pieskarties kopā ar māksliniekiem un muzikantiem.

Visu izrādi pavada oriģināla videomāksla.

Izrādē skanēs J.A.Brodska dažādu gadu dzejoļi „Lielā elēģija Džonam Donam”, „Klusā daba”, „Vanaga rudens kliedziens” un daudzi citi, poēmas „Jaunais Žils Verns” un „Gājiens”, vēstule L.I.Brežņevam, fragmenti no Solomona Volkova grāmatas „Dialogi ar Josifu Brodski”. Aktieri un muzikanti aptuveni pusotras stundas laikā sniedz iespēju vismaz daļēji pieskarties Kosmosam ar nosaukumu Josifs Brodskis.

Mākslinieku sastāvs:
Jeļena Bedraka – aktrise
Aleksandrs Mickevičs – aktieris
Jurijs Bedraks – klavieres
Romans Kvačovs – taure
Vladimirs Pavļičenko – bungas
Filips Meščerjakovs – kontrabass
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Josifs Brodskis PILIGRIMS (Mainīts datums). Pk 17.11.2017 19:00 Kino Splendid Palace 20.00 - 50.00
Der zināt

Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Pasākumu drīkst apmeklēt: nav vecuma ierobežojuma
Pasākuma valoda: krievu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~2h
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:00
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: ir

Norises vieta
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
WELLDONE BALTIC, SIA
WELLDONE BALTIC, SIA
Vienības gatve 192/3-87 LV-1058 Rīga