Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

DIWALI MELA 2016 (GADATIRGUS UN 5 GADU JUBILEJAS KONCERTS)

Se 05.11.2016 18:00
Rīgas Kongresu nams, Kr.Valdemāra 5
7.00 - 35.00
Diwali Mela – Indiešu Jaunais gads
5 novembris, Rīgas Kongresu Nams

Jau piekto gadu pēc kārtas Indiešu Jaunā Gada svinības Latvijā! Laipni lūgti 5.novembrī uz Diwali Mela 2016. Šogad svinības notiks sevišķi krāšņi ar indiešu produktu un ēdienu  gadatirgu, kā arī dažnedažādām meistarklasēm un radošām darbnīcām!

Vakara Lielkoncertā, Pasaules mūzikas mākslinieki Manish Vyas no Indijas un Praful no Holandes priecēs skatītājus ar ekskluzīviem austrumu un indiešu ritmiem.

Visas dienas garumā tirdziņā būs iespēja daiļi izkrāsot rokas ar hennas dizainiem, izmēģināt spēli uz tablas un citiem mūzikas instrumentiem, iemācīties indiešu dejas pamatsoļus, pazīlēt uz kārtīm un daudz ko citu! Meitenes ģērbušās krāšņos indiešu sari piedāvās masala tēju un dažādus Diwali saldumus. Šogad ar ēdieniem un dzērieniem mūs priecēs Indiešu restorāns Raja! Šīs būs svinības visai jūsu ģimenei!

Gadatirgus apmeklējums 11:00-20:00 bez maksas!

18:00 Diwali svinīgajā daļā, mūs priecēs vakara viesis Manišs Vīass, (tabla un balss), dzimis Gudžarātas provincē Indijā un Prafuls no Holandes, saksofona un flautas spēles meistars, harizmātisks skatuves mākslinieks un pasaules mūzikas vadošais jaunatklājējs. Manišs ir komponists, vokālais izpildītājs, tāpat arī spēlē vairākus mūzikas instrumentus – apdāvināts tablas virtuozs, Ustada Allarakhas māceklis. Nedaudz vēlāk muzikālajai pasaulei pievienojis savu neatkārtojamo vokālu un pievērsies santūram – senam stīgu instrumentam, kas tradicionāli tiek izmantots Kašmiras tautu mūzikā.

Biežā sadarbība ar dažādas izcelsmes mūziķiem Manišam devusi iespēju dalīties savā daiļradē arī ārpus Indijas. Ievērības vērti ir kopprojekti ar Premu Džošua, Snatamu Kauru un Devu Premalu garīgās, fusion, new age un pasaules mūzikas jomās.
Maniša atskaņotā mūzika saviļņo visdažādākā vecuma ļaužu sirdis plašā kultūras piederības spektrā. Viņa ceļš ir brīvības ceļš, aizvien mudinot ieviest ko jaunu, pārradīt esošos mūzikas žanrus un stilus, būt atvērtam dažādiem eksperimentiem. Nereti pārveido paša komponēto mūziku, ik jaunā skaņdarbā saglabājot daudzšķautņainību un dzīvīgumu.

Maniša atskaņotā mūzika saviļņo visdažādākā vecuma ļaužu sirdis plašā kultūras piederības spektrā. Viņa ceļš ir brīvības ceļš, aizvien mudinot ieviest ko jaunu, pārradīt esošos mūzikas žanrus un stilus, būt atvērtam dažādiem eksperimentiem. Nereti pārveido paša komponēto mūziku, ik jaunā skaņdarbā saglabājot daudzšķautņainību un dzīvīgumu.

Prafuls regulāri piedalās dažādos festivālos un vispasaules sanāksmēs, piedāvā solo koncertus, uzstājas savu projektu ietvaros vai spēlē dziedinošos pasākumos kopā ar sadarbības partneri Vimalu Gabrielsenu. Pasaules slavu guvis arī viņa darbs/uzstāšanās kopā ar Ekhartu Tolli, Deivu Kozu, Devu Premalu&Mitenu, Svati Natekaru, Karlosu Nakaju, Džai Utalu, Perukuā, Manēšu de Mūru, Marku Antuānu, Adani&Wolfu, Nipiju Noju, Armando Perazu, Lauru Fīgi, Molu Sillu, Karīmu Raihānī, Robertinjo Silvu, Armandinjo, Deividu Štaindlu-Rastu, Žerardo Rosalesu, Montē LaRū, Siku, Holiwater Project, Sudhu, Keriju Trī, Project 2000, Hardsoul, DJ Maestro, DJ Lusjēnu Fūrtu un daudziem citiem māksliniekiem.

Pašlaik īsteno divus sadarbības projektus. Viens no tiem  - kopā ar Kivi didža mūziķi Sika. Otrs – kopā ar grieķu mantras dziedātāju Pari. Abi albumi iznāca 2015. gadā.

Mākslinieki, apvienojušies vienotā šova programmā, uzburs mums daļu no daudzkrāsainās un tālās Indijas šeit pat uz Kongresu Nama skatuves. 

Biļešu cena sākot no Eur 7-35, pieejamas arī studentu, pensionāru un ģimenes biļešu atlaides. Biļetes uzrādītājam no 29.10 - 19.11.2016 pienāksies 10% atlaide indiešu restorānā Raja un restorānā Thali, tirdzniecības centrā Mols no 29.10-12.11!

Diwali ir lielākie un krāšņākie Hindu svētki. Vārds DIWALI nozīmē gaismas svinēšanu – no vārdiem DEEP - gaisma un AVALI - līnija. Tradicionāli tos svin piecas dienas no vietas ar prieku un līksmību, kas pieskandē un ar savu spožo gaismu piepilda un pacilā visu valsti, aizkustinot un piepildot sirdis ar prieku!

Diwali svētkus uzskata arī par Indiešu Jauna gada svinībām. Šajās dienās ļaudis Indijā izrotā mājas un sētas, veikaliņus, birojus un ielas ar gaismu, svecēm un lampiņām, visi apvelk īpašas svētku drānas, gatavo svētku maltīte un īpašus saldumus. Kad satumst naksnīgās debesis, tumsu pāršķeļ grandioza uguņošana – gluži tāpat ka pie mums Jaungada naktī.

Priecāsimies kopā ar Jums svinēt vienus no lielākajiem indiešu svētkiem tradicionālo svētku kalendārā – gaismas svētkus Diwali. 

Pasākumu atbalsta: Ģenerālsponsors Indijas kompānija “Himalaya” , sponsors “Turkish Airlines”, Indiešu restorāns Raja. 
Pasākumu organizē: Turoperators "Omkar Group" un Āzijas kultūru apmaiņas centrs "Madas"

Aicinām organizācijas un indiešu preču tirgotājus pieteikties tirdzniecībai un savas produkcijas reklāmai Diwali Mela ietvaros. Par iespējām zvaniet 27759979, 29297935.

https://www.youtube.com/watch?v=7aMLiGO2eqA&list=RDEMufh5RE6FWS1vfUVZVSXScQ

https://www.youtube.com/watch?list=UUM5976icpH7QC5z1p-P1x8A&v=ixWI1l3bADw
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
DIWALI MELA 2016 (GADATIRGUS UN 5 GADU JUBILEJAS KONCERTS) Se 05.11.2016 18:00 Rīgas Kongresu nams, Kr.Valdemāra 5 7.00 - 35.00
Der zināt

Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Bērniem no 6-12 gadu vecumam ir iespējams iegādāties biļetes ar 30% atlaidi;
Studentiem un pensionāriem biļetes zāles 22. un 23.rindā par 7 EUR, uzrādot pie ieejas pasākumā apliecību.

Pasākumu drīkst apmeklēt: nav vecuma ierobežojumu
Bezmaksas ieeja: līdz 5 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu
Pasākuma valoda: latviešu, angļu, krievu
Pasākuma ilgums: ~1h30min
Ieeja pasākumā: no plkst. 17:30
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: ir

Norises vieta
Kr. Valdemāra iela 5, Rīga Rīga Latvija
Organizators
OMKAR Group SIA
OMKAR Group SIA
Mellužu 1C1 Rīga LV-1067 Rīga