Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

DALAILAMA Rīgā 2017. Vieduma un labestības filozofija (Mainīts datums un laiks)

Se 23.09.2017 08:30 - Sv 24.09.2017 15:00
Skonto halle
40.00 - 150.00
Dārgie draugi!
Dalailamas mācības Rīgā, Skonto hallē, pārceltas no 2017. gada 24.-26.oktobra uz 2017.gada 23.-25. septembri, sakarā ar Viņa Svētības ceļojuma grafika maiņu.
Biļetes, kuras esat iegādājušies uz oktobra programmu ir derīgas gan uz mācībām 2017. gada 23.-24. septembrī, gan uz pasākumu 2017. gada 25. septembrī.
Ja Jums nav iespējams apmeklēt pasākumus 2017. gada septembrī, iegādātās biļetes varat nodot līdz 2017. gada 3. septembrim, sūtot e-pastu uz returnticket.riga@gmail.com
Pateicamies par sapratni!


Dalailama Rīgā –  Vieduma un labestības filozofija
23. - 24.septembrī Skonto hallē

Pēc daudziem lūgumiem VS Dalailama Rīgā turpinās vadīt mācības un dalīsies savā viedumā ar Baltijas un kaimiņvalstu iedzīvotājiem.

2017.gada 23. - 24.septembrī Skonto halē  VS Dalailama vadīs mācības, kurās skaidros divus pamattekstus: Kamalašīlas “Meditācijas pakāpes” (sanskr. Bhāvanākrama) un Dže Tsongkapas “Īsais Lamrim” (tib. Lamrim dudon).

Pirmā teksta autors ir indiešu skolotājs, un tajā skaidrota pareiza pieeja meditācijai. Otro sastādījis tibetiešu viedais, lai izklāstītu apgaismības ceļa secīgās pakāpes.

“Meditācijas pakāpju” autors – āčārja Kamalašīla ir viens no septiņpadsmit Nālandas kloster-universitātes filozofiem – zinātniekiem (panditiem) senajā Indijā. VS Dalailama par šī klostera tradīcijas pārmantotājiem sauc tibetiešu garīgos skolotājus. Pats slavenākais no tiem, “Īsā Lamrim” autors, ir diženais Dže Tsongkapa, kuru Tibetā godā līdzvērtīgi Budam.
Mācības Rīgā – tā ir lieliska iespēja iepazīties ar diviem autoriem, kas pārstāv divas svētās zemes – Indijas, kas devusi pasaulei Budas mācības un izcilo Nālandas filozofisko domu, un Senās Tibetas, kas saglabājusi un tālāk attīstījusi šo Senās Indijas bagātīgo mantojumu.

VS Dalailama neatlaidīgi atzīmē Nālandas mantojuma nozīmīgumu mūsdienu pasaulē.

“Tibetas budisms, kas sakņojas Nālandas kloster-universitātes tradīcijā, ir pats pilnīgākais līdz mūsdienām saglabājies budisma virziens. Ja budisma reliģisko prakšu apguve šķiet interesanta tikai budistiem, tad Nālandas skolotāju izstrādātās budisma loģikas un teorijas izziņa, kā arī zinātne par prātu un emocijām  būs noderīga ikvienam cilvēkam”, uzsver Viņa Svētība Dalailama.

Budas mācības, kas savulaik no Indijas nonāca Tibetā, tālāk izplatoties Mongolijā, Tuvā, Burjatijā un Kalmikijā, tagad sniedz labumu ļaudīm visā pasaulē neatkarīgi no viņu reliģiskās piederības.

VS XIV Dalailamas mācības Baltijas valstu un Krievijas iedzīvotājiem Rīgā notiek kopš 2014. gada un ir pieejamas visiem interesentiem – gan budistiem, gan cilvēkiem, kas izjūt interesi par budisma filozofiju, kurā harmoniski savienojas dziļa gudrība un neierobežota līdzjūtība.

Dienas kārtība
2017.gada 23. – 24.septembrī

8.30 ‒ 12.00
Kamalašilas "Apceres pakāpes" (sanskr. Bhvanakrama) un DžeTsonkapas "Īsais Lamrim" (tib. lamrimdudon). Jautājumi un atbildes

13.30 ‒ 15.00
Viņa Svētības Dalailamas padomnieka reliģiskajos jautājumos, cienījamā JantingaRinpoče skaidrojošās mācības

Pasākuma māja lapa: http://dalailama.lv

Uzmanību!
Katra biļete nodrošina:
- mācību apmeklēšanu 23. - 24.septembrī

Viņa svētība Dalai Lama mācības vadīs tibetiešu valodā. Mācības tiks tulkotas sinhroni angļu, latviešu un krievu valodās. Tulkojums tiks translēts FM diapazonā.

Klausītāji var lietot savus mobilos tālruņus ar iebūvētu FM radio vai arī portatīvos FM radio uztvērējus. Pirms pasākuma pārliecinieties, ka jūsu mobilais tālrunis ir pilnībā uzlādēts un ka jums ir rezerves baterijas FM radio uztvērējam. Lūdzam paņemt atbilstošas austiņas!

Mūki un mūķenes
Budistu mūki un mūķenes mācības varēs apmeklēt bez maksas. Lūdzu, aizpildiet pieteikumu mājas lapā http://dalailama.lv. Pieteikums ir jāaizpilda līdz 2017.gada 15.septembrim.

Bērni
Organizatori lūdz uz pasākumu nenākt ar bērniem, kuri ir jaunāki par 7 gadiem. Ja Jūsu bērns piedalīsies mācībās, tad ir jāiegādājas atsevišķa ieejas biļete. Jūsu bērnam ir jābūt spējīgam uzvesties klusi visas sesijas laikā un izrādīt interesi par mācībām.
Ja plānojat ierasties uz pasākumu ar bērniem līdz 3 gadu vecuma, lūdzu sazinieties ar organizatoriem, nosūtot e-pastu uz adresi dalailama.riga@gmail.com

Invalīdi ratiņkrēslos un viņu pavadoņi
Ieeja pasākumā jums ir bez maksas. Lūdzu, sazinieties ar organizatoriem, nosūtot e-pastu uz adresi dalailama.riga@gmail.com, lai saņemtu ielūgumu un informāciju par tālāko rīcību.

Vairāk informācijas: http://savetibet.lv

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
DALAILAMA Rīgā 2017. Vieduma un labestības filozofija (Mainīts datums un laiks) Se 23.09.2017 08:30 Skonto halle 40.00 - 150.00
Der zināt

Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Pasākumu drīkst apmeklēt: no 7 gadu vecuma
Pasākuma valoda: tibetiešu, angļu (sinhronais tulkojums latviešu, angļu, krievu valodā)
Bezmaksas ieeja: budistu mūkiem un mūķenēm (iepriekš reģistrējoties)
Pasākuma ilgums: 4 sesijas. Sesijas ilgums 2 stundas
Ieeja pasākumā: no plkst. 07:00
Vieta invalīdam ratiņkrēslā:  ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: ir

Norises vieta
E. Melngaiļa iela 1a Rīga Latvija
Organizators