Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

DALAILAMA Rīgā 2016. Budisma viedums mūsdienu pasaulē.

Pi 10.10.2016 09:30 - Ot 11.10.2016 15:00
Skonto halle
40.00 - 150.00
Dalailama Rīgā – budisma viedums mūsdienu pasaulē
10. – 11.oktobrī Skonto hallē

Uzklausot daudzskaitlīgos lūgumus turpināt mācības Rīgā, kas 2014. gadā kļuva par ievērojamiem garīguma svētkiem, Viņa Svētība Dalailama atkal dāvā savu viedumu Baltijas un kaimiņvalstu iedzīvotājiem.

2016. gada 10. un 11. oktobrī visā pasaulē zināmais garīgais līderis “Skonto” hallē sniegs mācības par senindiešu filozofa Dharmakirti sacerējumu “Pramanavarttika”. Šī slavenā teksta otrajā nodaļā rodama atbilde uz cilnes jautājumu, kas nodarbina katru nopietnu garīgo praktizētāju: vai augstākais garīgo meklējumu mērķis – apgaismība – ir sasniedzams?

Dharmakirti ir viens no septiņpadsmit izcilajiem Nalandas universitātes zinātniekiem-filozofiem. Viņa Svētība Dalailama pats personīgi izvēlējās mācību tēmu, uzsverot šī teksta aktualitāti mūsdienās.

“Tibetas budisms, kas sakņojas Nalandas klosteruniversitātes tradīcijā, ir pats pilnīgākais šodien pastāvošais budisma atzars. Reliģisku prakšu apgūšana interesē tikai budistus, kur pretī budistu loģikas un teorijas izzināšana, kā arī zinātne par apziņu un emocijām, ko izveidojuši Nalandas pasniedzēji, būs noderīga katram cilvēkam”, uzsver Viņa Svētība Dalailama.

Mācību dalībniekiem būs unikāla iespēja uzdot sev svarīgos jautājumus Viņa Svētībam Dalailamam.

Mācības ir domātas visiem – gan budistiem, gan cilvēkiem, kas interesējas par budisma filozofiju, kas apvieno dziļu gudrību un bezgalīgu līdzjūtību.

Pasākuma māja lapa: http://dalailama.lv

Mācību norise
2016.gada 10. – 11.oktobrī

9.30 ‒ 11.30   Pirmā sesija
11.30 ‒ 13.00 Pusdienas pārtraukums
13.00 ‒ 15.00  Otrā sesija

Uzmanību!
Katra biļete nodrošina:
- mācību apmeklēšanu 10. – 11. oktobrī

Viņa svētība Dalai Lama mācības vadīs tibetiešu valodā. Mācības tiks tulkotas sinhroni angļu, latviešu un krievu valodās. Tulkojums tiks translēts FM diapazonā.

Klausītāji var lietot savus mobilos tālruņus ar iebūvētu FM radio vai arī portatīvos FM radio uztvērējus. Pirms pasākuma pārliecinieties, ka jūsu mobilais tālrunis ir pilnībā uzlādēts un ka jums ir rezerves baterijas FM radio uztvērējam. Lūdzam paņemt atbilstošas austiņas!

Mūki un mūķenes
Budistu mūki un mūķenes mācības varēs apmeklēt bez maksas. Lūdzu, aizpildiet pieteikumu mājas lapā http://dalailama.lv. Pieteikums ir jāaizpilda līdz 2016.gada 15.septembrim.

Bērni
Organizatori lūdz uz pasākumu nenākt ar bērniem, kuri ir jaunāki par 7 gadiem. Ja Jūsu bērns piedalīsies mācībās, tad ir jāiegādājas atsevišķa ieejas biļete. Jūsu bērnam ir jābūt spējīgam uzvesties klusi visas sesijas laikā un izrādīt interesi par mācībām.
Ja plānojat ierasties uz pasākumu ar bērniem līdz 3 gadu vecuma, lūdzu sazinieties ar organizatoriem, nosūtot e-pastu uz adresi dalailama.riga@gmail.com

Invalīdi ratiņkrēslos un viņu pavadoņi
Ieeja pasākumā jums ir bez maksas. Lūdzu, sazinieties ar organizatoriem, nosūtot e-pastu uz adresi dalailama.riga@gmail.com, lai saņemtu ielūgumu un informāciju par tālāko rīcību.

Drošība 
Lai nodrošinātu harmonisku atmosfēru un drošu vidi, lūdzam pasākuma apmeklētājus sekot šādām prasībām:
Mācības sākas plkst. 9.30 - 2016.gada 10. un 11. oktobrī. Pasākuma apmeklētājiem ieeja Skonto hallē būs no plkst. 7.30. Mēs iesakām uz pasākumu ierasties vismaz 1 stundu iepriekš, lai nodrošinātu apsardzes veiktos pasākumus. Lūdzu ieņemt savas vietas savlaicīgi, jo Viņa svētība Dalailama mācības uzsāk savlaicīgi, iespējams pat ātrāk. Nekā norādītajā laikā.

Lai nodrošinātu drošību lūdzam uz pasākumu līdzi neņemt lielas somas un apjomīgus priekšmetus. Pasākuma norises vietā nedrīkst ienest nažus, instrumentus, aerosolus, krāsas, marķierus, karogus, šķēres un citus asus priekšmetus.

Vietas būs numurētas, un atrast jūsu vietu jums palīdzēs brīvprātīgie darbinieki.

Lūdzam, Jūs, atrodoties zālē, atslēgt mobilos tālruņus (vai ieslēgt tos klusuma režīmā, ja jūs sinhrono tulkojumu klausāties ar telefonā iebūvēto radio).

Fotografēt var tikai no jūsu sēdvietas. Lūdzu, neizmantojiet zibspuldzes, un fotografēšanas laikā netraucējiet citiem pasākuma apmeklētājiem.

Ieeja zālē ar dzīvniekiem ir aizliegta. Izņēmums ir tikai suņi – pavadoņi.

Vairāk informācijas: http://dalailama.lv

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
DALAILAMA Rīgā 2016. Budisma viedums mūsdienu pasaulē. Pi 10.10.2016 09:30 Skonto halle 40.00 - 150.00
Der zināt

Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Pasākumu drīkst apmeklēt: no 7 gadu vecuma
Pasākuma valoda: latvieššu, krievu, angļu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~5h30min
Ieeja pasākumā: no plkst. 7:30
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir

Norises vieta
E. Melngaiļa iela 1a Rīga Latvija
Organizators